Bejutott a Német Kupa döntőjébe a Leverkusen

A Bayer Leverkusen egyetlen egyszer nyert Német Kupát, 1993-ban,.

Fotó: Getty Images

2024.04.03 22:37Módosítva: 2024.04.03 22:42

Megvan a Kaiserslautern ellenfele, a Bayer Leverkusen 4–0-ra verte a Fortuna Düsseldorfot a Német Kupa keddi elődöntőjében.

A mérkőzést a Bayer Leverkusen esélyeshez méltóan kezdte, hiszen Jeremie Frimpong már a 7. percben megszerezte a vezetést – a holland játékoshoz kis szerencsével jutott el a labda, de a kapus esélytelen volt a lövésével szemben. Az előnyt a 20. percben, egy kontratámadás után duplázta meg Amine Adli, a harmadik gólt Florian Wirtz lőtte, egy gyönyörű összjátékot követően. A félidő utolsó percében egy ígéretes támadás után szépíthetett volna a Düsseldorf, de Andre Hoffmann lövését hárította Matej Kovar.

Xabi Alonso csapatának domináns játéka a fordulás után is megmaradt, a Düsseldorfnak nem maradt sok esélye a csodára. Főleg úgy, hogy a 60. percben tizenegyeshez jutott a Leverkusen, amit Wirtz higgadtan értékesített, ezzel megszerezte második gólját a mérkőzésen.

A továbbiakban közelebb jártak a Gyógyszergyáriak az ötödik gólhoz, mint a Fortuna a szépítéshez, de végül maradt a 4–0. A Leverkusen 2020 után ismét döntőt játszik, ellenfele pedig a Saarbrücken mesebeli menetelésének véget vető Kaiserslautern lesz.

A kupadöntőt május 25-én rendezik a berlini Olimpiai Stadionban.

Ezt már olvasta?

Vezető góljukat ünneplik a Kaiserslautern játékosai, a korábbi német bajnok véget vetett a Saarbrücken mesebeli menetelésének
Nemzetközi labdarúgás

A korábbi Bundesliga-győztes 21 év után döntős a Német Kupában

Elképesztő, amit a Saarbrücken művel a kupában

Újabb élvonalbeli csapatot búcsúztatott a Német Kupából, elődöntős a harmadosztályú csodacsapat

Kövesd a Sportal cikkeit a Google hírekben is!