A Juventus gólszerzője szerint még nincsenek túl a krízisen

Federico Chiesa (jobbra) és Dusan Vlahovics (balra) szerezte a Juventus góljait

Fotó: Getty Images

2024.04.03 08:30

A Juventus 2–0-s előnyt szerzett a Lazióval szemben az Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Így értékeltek a főszereplők.

A Juventus nagyon rossz formában volt a kupaelődöntő előtt, az utolsó négy bajnokijából csak egyet nyert meg. Az első félidőben füttykoncert kísérte a csapatot az öltözőbe, akkor még 0–0-ra álltak a felek.

Szünet után Federico Chiesa és Dusan Vlahovics góljával a Juventus megnyugtatónak tűnő előnyt szerzett, az első gól szerzője így értékelt a mérkőzés után.

Az első félidőben nem ment, de szünet után újra azt a csapatot látták a szurkolók, mint januárban. Most koncentrálunk a bajnokságra, hogy ott is visszatérjünk a győzelem útjára.

Az olasz válogatott játékos egyébként megérti a szurkolók csalódottságát.

Jogos a kritika, jobban kell teljesítenünk. A 2–0-s siker nem elég ahhoz, hogy elmondhassuk, kint vagyunk a gödörből. A Juventusnál mindig 110 százalékot kell nyújtani.

Massimiliano Allegri is kitért a szurkolók füttyére.

A legfontosabb az volt, hogy visszatérjünk a győzelem útjára, még ha az Olasz Kupa más, mint a Serie A. A kiegyenlített első félidő után két gólt szereztünk egy nagyon erős Lazio ellen, de a párharc még nincs lefutva. Ez a negatív széria mindenkit megviselt, elsősorban engem. A szurkolóknak a csapat mögé kell állniuk, most a hozzáállásunkat nem érheti kritika.

Igor Tudor szerint a szombati bajnoka sokat kivett a Lazióból, akkor a rómaiak egy hajrában szerzett góllal nyertek.

Egy jó első félidőt egy gyenge második követett. A Juventus három nappal korábban teljesen más arcát mutatta, nagyot harcoltunk, hogy legyőzzük őket, és ez most visszaütött.

Az összeállítással sem volt könnyű dolga a Lazio mesterének.

Patric és Zaccagni sérüléssel bajlódik, míg Casale két napja nem aludt, mert gyereke született, de így is vállalta a játékot. A 2–0 ellenére van esélyünk a döntőbe jutásra.

A visszavágót április 23-án rendezik Rómában.