Hirdetés
Kezdőlap Hírek Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval
No menu items!

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

Hagyományteremtő, új kezdeményezésként rendezték meg 2024. április 11-én a Budapest Automotive Summit. A MOL Campusban sorra kerülő esemény célja, hogy a résztvevők a téma szakértőitől ismerjék meg az autóipar aktuális trendjeit és az ez alapján várható jövőképét.

A dízelautókat – annak ellenére, hogy az új modelleknek gyakorlatilag már minimális a károsanyag kibocsátásuk – gyakorlatilag kivégezték a szabályozók. A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek, ráadásul az új alternatív üzemanyagok a „zöld” benzin és a hidrogén is trónkövetelőként áll a sor végén. És miközben a szakma arról beszél, hogy a szigorú Európai Uniós szabályok elfogadásával – miszerint 2035-től már csak tisztán elektromos autók jelenhetnek meg a piacon (más kérdés, hogy a későn ébredők megkezdték a lobbizást a határidő kitolásáért), a Tesla mellett az e-autók gyártásában több évtizedes előnyben lévő, kifejezetten olcsó autókat is kínáló kínai márkák teljesen felboríthatják az eddig fennálló értékesítési erősorrendet. Ami az autókereskedők jövőképét nemcsak a márkapreferenciák átalakulásával változtatja meg, hanem azzal is, hogy vannak már olyan márkák, amelyek a személyes eladás helyett az online értékesítésre helyezik a hangsúlyt.

Ennek kapcsán fogalmazódott meg az első ízben megrendezésre kerülő Budapest Automotive Summit üzenete, miszerint olyan óriási változások és szeizmikus mozgások történnek a szemünk előtt, amelyek sorra döntik meg azokat a dogmákat, amik szerint az autóipar és az autókereskedelem az elmúlt évtizedekben működött. A rendezvény ezeket a folyamatokat kívánja az elismert iparági szakértőkkel bemutatni, értelmezni és felkészíteni rá az autókereskedelem szereplőit: a szektor iránt érdeklődő ügyfeleket, a márkakereskedőket, az importőröket, a finanszírozókat és mindenkit, aki ezt világot követi.

„A Budapest Automotive Summit főszervezőjeként eltökélt célom, hogy integráljam az autóértékesítéssel foglalkozó közösséget egy dedikált szakmai fórum létrehozásával, ahol a jelenünket fenyegető és a jövőnket meghatározó kérdésekre keressük a válaszokat” – szól a rendezvény alapító -főszervezője, Bujáki Zsolt ars poeticája. A konferencia középpontjában a fenntartható mobilitás áll, melynek alapját a különböző üzemanyag-opciók – úgy mint likvid üzemanyagok, elektromosság és hidrogén – egyidejű jelenléte képezi. A zöld átmenet elősegítése érdekében pedig az innováció, a versenyképesség és az iparfejlesztés kiemelt figyelmet kap.

A konferencia, amelynek nyitó előadását a program szerint az esemény fővédnökeként Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter tartja, a szakértői előadások, a kerekasztal-beszélgetések, esettanulmányok után egy különleges és hagyományos ünnepi eseménnyel, az “Év Magyar Autója 2024” díjátadó gálával zárul.

-azüzlet-

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A mesterséges intelligencia is hajtja az Apple-t?

A hír érdekességét növeli, hogy a Bloomberg a múlt hónapban arról számolt be, hogy az Apple tárgyalásokat folytat a Google Gemini chatbotjának engedélyezéséről az új iPhone funkciókhoz.

Vasútipari együttműködés indul magyar és tunéziai vállalatok között

Megegyezés született a Ganz és tunéziai partnere között, amelynek értelmében nagyszabású vasútipari együttműködés indulhat az észak-afrikai ország vasúti hálózatának modernizálása terén

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.
Hirdetés

Hírek

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.
Hirdetés

Gazdaság

Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

A leköthető összegnek felső határa nincs, vagyis tárt karokkal várják a legvagyonosabb ügyfélkört is.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.