»
Pontosztozkodás a Fejér vármegyei rangadón

Nagy volt a csata a Fejér vármegyei rangadón (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

2024.03.29 21:50Módosítva: 2024.03.29 22:05

Nem hozott gólt a nagypénteki Fejér vármegyei rangadó, a csapatok a nézők legnagyobb bánatára böjtöltek ezen a téren. A döntetlen a harmadik helyét továbbra is őrző Fehérvárnak hízelgőbb, míg a Puskás ezzel már öt meccs óta nyeretlen.

Közel teltház előtt rendezték a Fejér vármegyei rangadót: péntek este a Puskás Akadémia fogadta a Fehérvár FC-t, a meccs pedig már javában zajlott, amikor a drukkerek még mindig szállingóztak a székeik felé. A vendég-szurkolóknak már a kezdő sípszó előtt megvolt az okuk az örömre: Fiola Attila október eleje óta először lehetett a kezdőcsapat tagja!

A két csapat decemberben, Székesfehérváron találkozott utoljára, akkor az azóta már a Ferencvárost erősítő Kenan Kodro vezérletével és két góljával a házigazda Fehérvár győzött.

A csendesebb első negyedóra után a 17. percben a felcsútiak fejelgettek a fehérvári 16-oson belül, végül Lamin Colley tudta kapura bólintani a labdát, amely a levegőben úszó Tóth Balázs kezéről a bal kapufára vágódott, majd onnan a gólvonal előtt végigcsorogva az alapvonalon hagyta el a játékteret.

A 28. percben életjelet adott magáról a Vidi, ám Schön bal oldali beadása túl mélyre sikerült, pedig középen többen is ígéretes helyzetben várták a labdát.

A 33. percben a keddi, Koszovó ellen barátságos mérkőzésen (2–0) gólt szerző Nagy Zsolt került helyzetbe, miután Komáromi jobbról érkező labdája éppen őt találta meg, a távoli lövése azonban nem talált célt.

A folytatásban Komáromi György kínálta meg egy sistergős lövéssel Tóth Balázst, de gól ebből sem lett, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

Szolnoki Roland  (kékben) és Tóth Tamás fejpárbaja a péntek esti bajnokin. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Szolnoki Roland (kékben) és Tóth Tamás fejpárbaja a péntek esti bajnokin. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A fordulás után nem kellett sokat várni az újabb Tóth-védésre, az 51. percben Levi szabadrúgásába ért bele újheggyel. Két perccel később jött az újabb felcsúti lehetőség, a kapuval szemben, 19 méterről ismét Levi próbálkozott szabadrúgásból, de a válogatottba ismét meghívót kapó kapus szép mozdulattal szögletre tenyerelte a labdát.

Nem sokkal később Colley kapott egy remek kiugratást, a támadó meg bele is tudott kanalazni, de a labda – ha kevéssel is – a jobb kapufa mellett gurult el.

A fehérváriak játékán egyértelműen érződött, hogy nem dőlnének a kardjukba, ha csak egy pontot szereznének a Pancho Arénában, ebből fakadóan Tóth Balázsnak sokkal több védenivalója volt, mint a túloldalon a fiatal Pécsi Árminnak. A 77. percben is a vendégek kapusának kellett védenie, az utolsó tíz percre ráfordulva a kaput eltaláló lövések száma 6–0 volt a Puskás Akadémia javára. A különbség a hajrában csak nőtt, például Komáromi 88. percben leadott lövése után, ám a vezetést sehogysem tudta megszerezni Hornyák Zsolt együttese.

Jonathan Levi (elöl) és Sigér Dávid „tánca” Felcsúton. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A hosszabbítás elején Komáromi átadását a csereként beálló Nissala fejelte az oldalhálóba, majd a túloldalon Christensen távoli lövését védte magabiztosan Pécsi.

A gól nélküli döntetlen azt jelenti, hogy a két csapat között nem változott a különbség, a Pusksás hatpontot hátrányból üldözi a harmadik Fehérvárt. A felcsútiak ötödik tétmeccsükön maradtak nyeretlenek.