Vágólapra másolva!
A 26. forduló első meccsén a Puskás Akadémia a Fehérvár csapatát fogadta az NB I-ben péntek este, gólt viszont nem láthattak a nézők.

Az ötödik helyezett felcsúti csapat hátránya hat pont volt a harmadik pozíciót elfoglaló Fehérvárral szemben, de ez nem látszódott a péntek esti meccsen, ugyanis Hornyák Zsolt csapata sokkal aktívabb volt.

TÓTH Balázs
Tóth Balázs fantasztikusan védett
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az első félidőben a Puskás Akadémia előtt akadtak nagyobb helyzetek, a 16. percben Colley fejesét tolta a kapufára a válogatott kerettag Tóth Balázs, akinek viszonylag sok dolga volt a meccsen. A vendégeknél Schön Szabolcs nagyon aktív volt, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani a Fehérvár.

A második félidő elején szabadrúgásokból veszélyeztetett a svéd Jonathan Levi, de mindkét alkalommal bravúrral védte Tóth a a szabadrúgásokat. A Fehérvár kapusa egyértelműen a meccs legjobbja volt, főként neki köszönhető, hogy maradt a 0-0, összesen hat védése volt.

A Fehérvár a meccs utolsó szakaszában próbált meg az ellenfele fölé kerekedni, de ekkor már késő volt, a kaput is csak a hosszabbításban tudta eltalálni Christensen révén először a vendégcsapat, de Pécsi védeni tudott.

Puskás Akadémia FC - Fehérvár FC 0-0
Pancho Aréna, 3617 néző v.: Erdős
sárga lap: Szolnoki (45.), illetve Fiola (36.), Gergényi (50.)

Puskás Akadémia: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. - Plsek, Szolnoki - Komáromi, Levi (Nissila, 88.), Slagveer (Corbu, 64.) - Colley (Puljic, 85.)

Fehérvár: Tóth B. - Bese, Fiola, Serafimov, Gergényi, Schön - Csongvai, Sigér, Christensen - Gradisar (Tóth T., 76.), Stefanelli (Katona M., 85.)