»
A Barcelona beállította a rekordot, és ismét elődöntős a BL-ben

Női labdarúgás

Alexia Putellas (középen) ebben a szezonban csupán másodszor volt a Barcelona kezdőcsapatának tagja BL-mérkőzésen

Fotó: Getty Images

2024.03.29 00:29Módosítva: 2024.03.29 01:04

A címvédő Barcelona a norvég Brann, míg a Paris Saint-Germain a Csiki Annát is soraiban tudó svéd Häcken ellen jutott tovább kettős győzelemmel a női labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

BARCELONA–BRANN

A címvédő Barcelona a 2–1-es idegenbeli sikere után otthon 3–1-re nyert a BL-szezon meglepetéscsapata, a norvég Brann-nal szemben, így a várakozásoknak megfelelően kettős győzelemmel jutott tovább a negyeddöntős párharcból. A visszavágó után a Barca mindkét aranylabdása az ellenfelet dicsérte.

„Tetszett a Brann játékfilozófiája és a meccshez való hozzáállása. Mindennek, amit a pályán csináltak, volt célja és értelme, a párharc mindkét mérkőzését megnehezítették számunkra” – nyilatkozta az európai szövetség (UEFA) honlapján a 2021-es és a 2022-es év legjobbjának megválasztott Alexia Putellas. „Szeretnék gratulálni a Brann-nak a játékához. Szervezettek voltak, törekedtek a labdabirtoklásra, és amikor ez nem működött, akkor is ragaszkodtak az elveikhez. Nem minden csapat játszik így a Barca ellen” – mondta a tavalyi Aranylabda-szavazást nagy fölénnyel megnyerő, a csütörtöki meccsen gólt és gólpasszt jegyző Aitana Bonmatí.

A katalán együttes sorozatban hatodszor jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, ezzel beállította az Olympique Lyon rekordját. A Barca a legjobb négy között a Chelsea-vel játszik majd, akárcsak az előző szezonban (akkor a gránátvörös-kékek nyerték meg a párharcot 2–1-es összesítéssel).

A mérkőzés összefoglalója

PSG–HÄCKEN

Csiki Anna csapata, a Häcken egygólos hátrányból futott neki a Paris Saint-Germain elleni párharc idegenbeli visszavágójának, amelyen az első húsz percben megpróbálta nyomás alatt tartani a francia együttest, de az odavágón is betaláló Tabitha Chawinga gólja megnyugtatta a hazaiakat. A fordulás után aztán Korbin Albert és a BL mostani kiírásában már öt gólnál járó Marie-Antoinette Katoto is eredményes volt, így a PSG végül kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel jutott tovább, de a Häcken játékosai is emelt fővel hagyhatták el a pályát.

A vendégek magyar légiósát, a válogatott legfrissebb keretébe is bekerülő Csiki Annát a 79. percben cserélték be – már 3–0-s állásnál –, és a hosszabbításban volt egy lövése, amit a PSG kapusa védett.

A párizsi gárda az elődöntőben legfőbb honi riválisával, az Olympique Lyonnal mérkőzik majd meg, amelyet ebben az idényben még nem sikerült legyőznie (két vereség és egy döntetlen ellene a mérlege).

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Barcelona (spanyol)–Brann (norvég) 3–1
(Bonmatí 24., Rolfö 56., Guijarro 88., ill. Svendheim 70.)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Paris Saint-Germain (francia)–Häcken (svéd) 3–0 (Chawinga 27., Albert 70., Katoto 74.)
Häcken: Csiki Anna a 79. percben állt be.
Továbbjutott:
a Paris Saint-Germain, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel

Szerdai eredmények
Olympique Lyon (francia)–Benfica (portugál) 4–1
(Cascarino 43., 51., Diani 90+1., 90+6., ill. Alidou 45.)
Továbbjutott: a Lyon, kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel
Chelsea (angol)–Ajax (holland) 1–1 (M. Ramírez 33., ill. Grant 65.)
Továbbjutott: a Chelsea, 4–1-es összesítéssel

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Barcelona–Chelsea
Lyon–PSG
Az első mérkőzéseket április 20-án és 21-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A döntőt május 25-én játsszák Bilbaóban.