eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Nyitókép: Google

Baj van a Google térképes keresőjével, az is kiderült, miért

A szigorodó uniós szabályozások miatt több hasznos funkció is elérhetetlenné vált.

Az elmúlt hetekben sokan észrevehették, hogy nem működik megfelelően a térképes funkció a Google keresőjében. Eddig ha rá akartunk keresni egy címre, a találati lista tetején egy kis térkép mutatta meg, hogy a keresett cím pontosan hol van. A felületre rákattintva pedig megnyílt egy nagyobb térképes nézet, amit mozgatni és nagyítani is lehetett, sőt ha útvonalat akart valaki tervezni egy adott címre, egy gombnyomással át lehetett jutni a Google Térképre is.

A rendkívül hasznos funkció azonban már nem elérhető. A Telex azt írja, a találatok között ugyan még mindig megjelenik egy kis térkép, de már csak kép formájában, se rákattintani, se belenagyítani nem lehet. Sokakat bosszant az is, hogy

eltűnt a térképes keresési lehetőség a kép-, videó- és hírkeresés mellől.

Közben kiderült, miért nem elérhetők már ezek a funkciók. A jelenség nem hiba, hanem a szigorodó uniós szabályozások egyik következménye. A digitális piacról szóló uniós jogszabálynak (DMA) való megfelelés érdekében ugyanis változtatásokat hajtottak végre a Google Keresőben az Európai Gazdasági Térségben (EGT). Megerősítették, hogy a keresési eredményekben megjelenő térképek már nem linkelnek a Google Térképre, továbbá eltávolították a Keresés oldal tetején található, a Google Térképre mutató Térkép linket is. A Google egy blogbejegyzést is közzétett a DMA-nak való megfelelésről, illetve az új kritériumokról.

A változtatások célja az Európai Unió indoklása szerint az igazságos és nyílt verseny biztosítása a digitális piacokon.

Ennek érdekében megtiltják a nagy techcégeknek, hogy visszaéljenek a piaci helyzetükkel.

A nagy techcégeknek tehát március elejétől több változtatást kellett bevezetniük az uniós jogszabály miatt. A Google, illetve anyacége, az Alphabet is bekerült a hat kapuőr közé: az Amazon, az Apple, a TikTok mögött álló ByteDance, a Facebookot és az Instagramot működtető Meta és a Microsoft mellett már rájuk is új előírások vonatkoznak a digitális gazdaságban betöltött kiemelt szerepük miatt.

Címlapról ajánljuk
A fejlett országokban trend lett az otthoni munkavégzés, idehaza más a helyzet

A fejlett országokban trend lett az otthoni munkavégzés, idehaza más a helyzet

Az Európai Unióban a foglalkoztatottak 22,5 százaléka, míg Magyarországon 10,6 százalék dolgozott otthonról 2022-ben – derült ki az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzéséből. A tanulmány szerzője, Erdélyi Dóra az InfoRádióban elmondta: minél fejlettebb egy ország, annál inkább jellemzőbb a home office gyakorlata.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A lengyelek a németeket hergelik, Oroszország Ukrajna gázinfrastruktúráját támadja

A lengyelek a németeket hergelik, Oroszország Ukrajna gázinfrastruktúráját támadja

Lengyelország azt reméli, hogy az elmúlt napokban bejelentett nyugati támogatások hatására Németország is jelentős katonai támogatást küld majd Ukrajnába. Eközben az ukrán kormány azt jelentette, hogy az oroszok által támadás érte a Nyugatot kiszolgáló gázinfrastruktúrát, az orosz jelentések szerint pedig négy ukrán frontszakaszon is sikerült áttörniük A legfrissebb vasárnapi orosz-ukrán háborús híreink vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×