átverés;internetes csalás;Magyar Péter;

2024-03-28 07:41:00

Újabban már az internetes csalók is Magyar Péter nevével élnek vissza

Ha arról olvasna, hogy Magyar Péter briliáns pénzkereseti lehetőséget ajánl egy interjúban, ne dőljön be. Ilyen interjú soha nem készült.

A Telex figyelt fel egy, az Index arculatát szinte megszólalásig másoló, még a portál munkatársának nevével is visszaélő - oldalra, amelyben Magyar Péterre hivatkozva akarják kriptovalutás csalás keretében átverni a gyanútlan internetezőket.

Hogy a Diákhitel Központ volt vezetője és Varga Judit exférje mostanra vitathatatlanul a nyilvánosság egyik fő aktora lett, arra talán a nevével történő visszaélések mutatják az egyik legékesebb bizonyítékot. Így történt ez most is: olyan típusú kriptocsalásról van szó, amely híres emberek szájába adva hitegeti az olvasót a könnyű meggazdagodás esélyével, hogy aztán valójában pénzt csaljanak ki tőle. A módszer lényege, hogy hirdetnek egy kamuoldalt, amely külsőre megszólalásig hasonlít ismert híroldalakra, s ezen helyezik el az ismert embernek tulajdonított reklámot, illetve azt a linket is, amelyen keresztül a gyanútlan olvasó ténylegesen a csalás áldozatává válik.

A lap szerint éltek már vissza ilyen módon többek között Palvin Barbara, Karácsony Gergely, Mészáros Lőrinc, Csányi Sándor, de még Orbán Viktor nevével is, hozzájuk csatlakozott most Magyar Péter.

Jelen esetben az Index dizájnját koppintó kamuoldal a következő címmel tálalja a reklámot: „Magyar Péter ismét botrány középpontjába került, elkövette azt a hibát hogy élő adásban beszélt egyik bevételi forrásáról”. A cikkben egy komplett történetet kreáltak, amely szerint Magyar Péter „Márton Gulyásnak” arról beszélt a „Partizán podcastben”, hogy milyen könnyen meggazdagodott a tuti módszerével. Egyebek közt egy kamu-párbeszédleiratot is közöltek, amely így olvasható:

Magyar Péter: „Hadd fogalmazzak így: egyáltalán nem kell dolgoznod ahhoz, hogy gazdagságot érj el. Ha egyszer megismered és megérted ezt a koncepciót, könnyebben kezdesz majd azonosulni a pénzzel.”.

Márton Gulyás: „Könnyű neked tanácsokat osztogatni! Nekem pedig minden nap szenvednem kell a munkahelyemen, hogy eltartsam a családomat. És tudod mit? Úgyis mindig kevés a pénzem.”

Magyar Péter: „Mi a baj azzal, ha elkezdesz másképp gondolkodni? Csak fogadd el a gondolatot, hogy a munka nem az egyetlen módja a pénzkeresésnek. Amikor valaki azt mondja nekem, hogy csak szerencsém van – az arcába röhögök, mert ma már minden elérhető az interneten, amivel meggazdagodhatsz anélkül, hogy fel kellene állnod a kanapéról.”

Márton Gulyás: „Szóval azt mondod, hogy mindenki úgy tud pénzt keresni, mint te? Nem hiszem el, amit mondasz...”.

A párbeszéd aztán oda futott ki, hogy „Magyar” élő adásban regisztrálta „Gulyást” az ImmediatePro nevű platformon, és „elvégezte a minimális befizetést”, 96 ezer forintot. És hipp-hopp be is következett a csoda: fél órával később megnézték a frissen nyitott számlát és a befektetett összeg máris 114 035 forintra nőtt.

Itt azonban még nem álltak meg: a cikk többször is felhívja a figyelmet az abban szereplő linkre, „amelyet maga Magyar Péter biztosított szerkesztőségünk számára”, s közölték, hogy érdemes elmenteni, mielőtt a tévéműsorhoz hasonlóan a cikket is törlik. És itt sincs még vége az átverésnek, egy fiktív munkatárs beszámolóját is közlik, aki állítólag ki is próbálta a platformot. Ehhez is létező személy nevével és arcképével éltek vissza: Szlazsánszky Ferencével, az Atv.hu januárban leváltott főszerkesztőjéével. Az állítás szerint ő egy hét alatt keresett 96 ezer forint befektetésével több mint 420 ezret. Mindezek után még kamu hozzászólásokkal is ékesítették az átverést.

Az eset tanulsága, hogy továbbra se higgyen semmilyen, híres ember arcképével és nevével promózott könnyű pénzszerzési lehetőségnek.