»
Az angolok után a spanyolok ellen is gólt szerzett a brazilok tinédzsere

A csereként pályára lépő Endricknek (21-es mezben) négy percre volt szüksége, hogy gólt szerezzen. (Fotó: Getty Images)

2024.03.26 23:32Módosítva: 2024.03.26 23:32

Pénteken győztes gólt szerzett a Wembley-ben Endrick, a Palmeiras támadója, kedden pedig leendő csapata, a Real Madrid stadionjában is betalált.

Egymást követő két mérkőzésén maradt nyeretlen a spanyol válogatott, amely legutóbb 2022 decemberében fordult elő. Ezúttal a Kolumbia elleni vereséget követően döntetlent ért el Brazília ellen.

Csatlakozz a WhatsApp csoportunkhoz a legfrissebb sporthírekért! Kattints ide!

Nem kis meglepetést keltett a spanyol válogatott veresége (0–1) péntek este Kolumbia ellen. Az Európa-bajnokság egyik esélyesének tartott válogatott sorozatban nyolc győzelem, 2023 márciusa után kapott ki. A Londonban rendezett összecsapás után kedden újabb dél-amerikai válogatott ellen lépett pályára Luis de la Fuente szövetségi kapitány együttese, de immár Madridban.

Ezúttal jól kezdett Spanyolország, elvégre Rodri már a 12. percben vezetést szerzett büntetőből, majd Dani Olmo a 36. percben megduplázta a válogatott előnyét. Mielőtt azonban eldőlt volna a mérkőzés, Unai Simon gondoskodott az izgalmakról. A spanyol kapus ugyanis rossz helyre passzolta a labdát a 40. percben, éppen Rodrygo elé, akinek a Bernabéu hazai pályának számít. A brazil csatár köszönte a lehetőséget, és 18 méterről az üresen hagyott kapuba emelte a labdát.

A szünetben pályára lépett Endrick, a Palmeiras 17 esztendős csatára, aki a nyártól már a Real Madrid játékosa lesz, és az 50. percben egyenlített is. A fiatal támadó pénteken eldöntötte az Anglia elleni tesztmérkőzést (1–0), és Spanyolország ellen is betalált. Olybá' tűnt, marad a döntetlen, de a 87. percben – újabb büntetőt követően – Rodri ismét eredményes volt, magabiztosan rúgta a labdát a kapu jobb oldalába. A spanyolok azonban nem dőlhettek hátra, mert a jelzett ötperces hosszabbítás végén az ellenfél is büntetőhöz jutott, amelyet a 97. percben Lucas Paqueta értékesített is, így mégis csak döntetlennel fejeződött be a mérkőzés.