Szoboszlai és Nagy döntött, Koszovót is legyőzte Magyarország

2024. március 26. – 20:54

Schäfer labdáját Szoboszlai váltotta gólra egy kis koszovói közreműködéssel – Fotó: Huszti István / Telex

Másolás

Vágólapra másolva

A magyar fociválogatott kedd esti felkészülési meccsén Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt góljával legyűrte a masszívan játszó Koszovót. Láttunk már mozgalmasabb 90 percet, de az ilyen meccseket is meg kell nyerni, és ezt magabiztosan sikerült.

A pénteki, Törökország elleni 1-0 után kedden Koszovó volt a magyar csapat ellenfele a Puskás Arénában. A kapitány, Marco Rossi ezúttal eltekintett a kisebb sérüléssel bajlódó Kerkez Milos játékától, állandó helyettese, Nagy Zsolt szállt be helyette. Gulácsi Pétert pedig Dibusz Dénes váltotta, ahogy arra számítani lehetett. Sallai Roland sem volt kezdő – Gazdag Dániel volt a posztján –, de ő a kispadon azért helyet foglalt. A pénteken a válogatottban bemutatkozó Dárdai Márton került a védelem tengelyébe, centerben pedig Ádám Martin kezdett.

Attól, hogy Koszovó nem Eb-résztvevő, mindenkire veszélyes csapat – Svájc a selejtezőkön kétszer is csak döntetlent játszott vele –, hiszen kapásból a védelmében van két játékosa az olasz élvonalból. A Napolit erősítő Amir Rrahmani a csapatkapitány is, Vojvoda a Torino jobbhátvédje.

A hetedik percben Szoboszlai eredményes letámadása után labdát szerzett az ötös közelében Murictól, de lövőhelyzetig nem sikerült eljutni. Nem úgy a másik oldalon, a Lille játékosa, Zhegrova tisztára játszotta magát a tizenhatoson, a labdája megpattant egy magyar lábon, de így is veszélyes volt. A 22. percben is nagy vendéghelyzet maradt ki, Zhegrova tört be a tizenhatoson belülre, Idrizit játszotta meg, akit kibillentett Styles, de tovább tudott passzolni, Muriqi lövésébe az utolsó pillanatban lépett bele Lang Ádám. A Mallorca csatára egy kicsit szűken kapta a labdát, és ez elég volt a védő közbelépésére.

A 44. percben egy szép szabadrúgás kombináció után Dárdai lőhetett 15 méterről, de beleléptek. A szögletet Szoboszlai csavarta az ötös sarkára, de nem alakult ki belőle nagyobb helyzet, pedig élesen csapódott le a labda. Két perccel később Ádám Martin középről, nyolc méterről fejelhetett, de nem sikerült a kapu felé irányítania a labdát.

Kaput eltaláló lövése egyik csapatnak sem akadt az első félidőben, de Koszovó többször is veszélyesebben érkezett a magyar kapu elé.

Öt perc sem telt el a második félidőből, amikor vastaps fogadta az első magyar kapura lövést. Bolla Bendegúz szúrta rá 18 méterről Kleinheisler középről passza után, a kapus a léc alól tolta ki a labdát. A Servette középpályása klubcsapatában is bátran vállalkozik távoli lövésekre.

Az 58. percben már nem tudott menteni Muric. Bolla akadályozott meg a jobb oldalon egy ellentámadást az ellenfél térfelének közepén, a csereként beálló Schäfer András levitte a labdát az alapvonalig, onnan tökéletesen adta vissza a középen érkező Szoboszlai Dominik elé, akinek a lövése Rrahmani mellkasáról védhetetlenül vágódott a bal alsóba. Szoboszlainak ez volt a tizenkettedik találata nemzeti színekben.

A felcsúti Nagy Zsolt nagy munkában – Fotó: Huszti István / Telex

Hét perccel később Varga hozta helyzetbe Nagy Zsoltot, Muric most bravúrral védett, de mint később kiderült, les volt, így a gól érvénytelen lett volna. Szoboszlai a 75. percben nem a legjobb szögből lőhetett szabadot, Muric lekapta a labdáját.

A hajrában Nagy Zsolt duplázta meg a magyar előnyt egy mintaszerű, gyors és pontos támadás végén. Lang lépett fel a védősorból, Negóval kényszerítőzött, majd a jobbról bal oldalra tette át laposan a labdát, ahol teljesen üresen érkezett Nagy Zsolt. A felcsúti játékos megigazította, és a gyengébbik lábával, jobbal, higgadtan gurított a kapuba nyolc méterről. Nagyot pár perc múlva lecserélte Rossi, így kétszer tapsolhatták meg a nézők. A hajrában már nem változott az eredmény, mert Szoboszlai szabadrúgása ezúttal is célt tévesztett.

Júniusban a folytatásban Írországban, Dublinban, majd Izrael ellen itthon, várhatóan Debrecenben. Június 15-én pedig már az első Eb-meccs jön, ahol Svájc az ellenfél, aztán a németek és a skótok.

Magyarország–Koszovó 2–0 (0–0)
Puskás Aréna, 60 ezer néző, v.: Ovidiu Hategan (román)
gólszerzők: Szoboszlai (58.), Nagy Zs. (86.)
Magyarország: Dibusz – Lang, Dárdai M., Szalai A. – Bolla (Nego, 68.), Nagy Á. (Schäfer, a szünetben), Styles (Vancsa, 85.), Nagy Zs. (Mocsi, 88.) – Gazdag (Kleinheisler, a szünetben), Szoboszlai – Ádám (Varga B., a szünetben)
Koszovó: Muric – Vojvoda, Am. Rrahmani, Aliti, Rrudhani (Hadergjonaj, 71.) – Idrizi (Loshaj, 83.), Muslija (Celina, 65.), Berisha (Al. Rrahmani, 83.) – Zhegrova (Bytyqi, 65.), Muriqi (Rashani, 65.), Rashica