Hátborzongató a koronavírus hosszú távú tünete: a kutatók mindent bevetnek, hogy meg tudjanak minket gyógyítani

Sok hosszú távú tünetet vizsgáltak már a kutatók a koronavírussal kapcsolatban, de valóban ez az egyik legrémisztőbb. Azonban úgy néz ki, lehet rá megoldás.

A kutatók egereken kísérleteznek

A koronavírus járvány világszerte jelentős hatással volt az emberek életére. Az egészségügyi rendszerekre nehezedő nyomás, a gazdasági recesszió, a társadalmi érintkezés korlátozása, és a mentális egészségre gyakorolt hatások mind hosszú távú következményekkel jártak.

Az embereknek alkalmazkodniuk kellett az új „normális” élethez, amely magában foglalta a távmunkát, az online oktatást és a személyes kapcsolatok csökkenését. Ezeket persze a többség már inkább el akarja felejteni.

Az utóélet tekintetében azonban a járvány hosszú távú következményei még mindig érzékelhetők, és ez sokaknak az egészségére is kihat. A galériánkban megmutatjuk, milyen tünet befolyásolhatja erősen az életünket, amit lehet eddig nem is vettünk észre.

Az agyköd hosszú távú Covid–19 tünetként való megjelenésének biológiai hátterét feltáró kutatások az MRI-vizsgálatokkal és festék befecskendezésével kimutatták, hogy a vér-agy gát szivárgása lehet felelős a sokáig elhúzódó tünetekért.
Kattints a további képekért!

Kezdetben 10 ezer cikket gyűjtöttek össze, és ezután kezdték el kiválogatni azokat, amik szükségesek voltak a kutatáshoz. Meglepő eredményre bukkantak a koronavírussal kapcsolatban.

Leadfotó: Flickr – Illusztráció

Oldalak

Sztárok
Nagy nap a mai Katalin hercegné és Vilmos herceg számára: a házaspár pontosan 13 esztendővel ezelőtt kelt egybe, a jeles évforduló körül azonban szinte sosincs nagy felhajtás – ennek pedig megvan az...
Lifestyle
Édességek, tejföl, túró, kefír és sajt is található az érintett termékek között - derül ki a Nébih által közzétett adatokból.
Lifestyle
Azt hittem, szeretem magam, és kiderült, hogy nem. Pedig ez a záró pont. Elmesélem, hogy jöttem rá. Kellett hozzá egy elveszített mobiltelefon.