F1–hírek: Norris új rekordot állított fel az Ausztrál Nagydíjon

Lando Norris először volt dobogós az idényben

Fotó: Getty Images

2024.03.24 10:10

Lando Norris harmadik helyen ért célba a Forma–1-es Ausztrál Nagydíj vasárnapi futamán.

A McLaren pilótáját csak a két Ferrari, Carlos Sainz és Charles Leclerc előzte meg Melbourne-ben.

Norris a mostani idényben először állhatott fel a dobogóra, pályafutása során viszont ez már a 14. olyan alkalom volt, amikor a legjobb háromban végzett.

Norris a mostani harmadik helyével megdöntött egy rekordot: ő állhatott fel a legtöbbször dobogóra anélkül, hogy futamot nyert volna. A McLaren pilótája Nick Heidfeld (13) csúcsát adta át a múltnak, a további sorrend Stefan Johansson (12), Chris Amon (11) és Romain Grosjean (10).

A futam harmadik helyén végző pilóta beszélt arról, hogy ez egy jó nap volt számukra, hiszen Oscar Piastri a negyedik lett, ez pedig sok pontot hozott a konyhára. Emellett gratulált a két Ferrarinak az első két helyhez.

A 24 éves versenyző hozzátette, hogy hiába volt olyan közel Lecerlc-hez, a Red Bullok és a Ferrarik még a McLanre előtt járnak.

Carlos Sainz és a Ferrari tökéletes hétvégén van túl
Forma-1

Ferrari egy-kettő az Ausztrál Nagydíjon, Verstappen és a két Mercedes kiesett!

Carlos Sainz hamar kiheverte a beavatkozást, a dobogó legfelső fokára állhatott az Albert Parkban