Egy szerencsés kincsvadász hibás detektorral találta meg Anglia legnagyobb aranyrögét

Aranyrög
Aranyrög
Vágólapra másolva!
Aranyláz robbant ki Shropshire-ben, miután egy kincsvadász Anglia legnagyobb, 30.000 fontot érő aranyrögét ásta ki a földből, méghozzá egy meghibásodott fémdetektor segítségével.
Vágólapra másolva!

A 67 éves Richard Brock három és fél órát utazott somerseti otthonától, hogy csatlakozzon egy szervezett expedícióhoz a Shropshire Hills-i mezőgazdasági területeken. Amikor odaért, nehézségei támadtak a fémdetektorával.

A férfi már 35 éve dolgozott fémkeresővel, de maga is nagyon ledöbbent, amikor ezzel a hibás géppel élete legnagyobb leletére bukkant egy 65 grammos aranyrög formájában. Szakértők becslése szerint a Hiro's Nugget névre keresztelt különleges fémdarabért - ami az angol földön megtalált legnagyobb lelet - akár 30.000 fontot is fizethetnek egy árverésen. Három hónappal korábban csupán 24 kilométernyire ettől a helyszíntől többezer fontot érő 17. századi aranygyűrűre bukkantak. E kettős felfedezés szinte az őrületbe kergette a kincsvadászokat. 

arany
A kép csak illusztráció
Fotó: Shutterstock

A négy gyerekes Brock, aki az aranyrög megtalálása óta a világ egyik legszerencsésebb emberének kiáltottak ki, így emlékezett vissza a sorsfordító napra:

"Egyáltalán nem indult jól ez a nap számomra, ugyanis egy órát késtem az ásatásról, és azt hittem, hogy lemaradtam az akcióról. A többiek már javában ástak, kutattak a modern felszereléseikkel, nekem pedig csak három régi gépem volt a munkára. Először csak néhány rozsdás, régi sátorcölöpöt találtam, húsz perccel később azonban rábukkantam erre az aranyrögre, ami 15 centiméter mélyen volt a földben."

Hogy mit keresett egy ilyen értékes aranyrög a Much Wenlock melletti Shropshire Hillsben, az továbbra is rejtély. A közeli Wenlock Edge egy ősi táj, amely egykor egy őskori óceán alatt volt, és a vadászok gyakran találnak korallmaradványokat a környéken. Az aranyrögöt egy olyan helyszínen fedezték fel, ahol régen vasúti sínek futottak keresztül, és ahol valószínűleg az aranyban gazdag Wales-ből származó kövek maradtak fenn. 

image

Brock megkérdezte az expedíció vezetőjétől, hogy mi a hivatalos eljárás ebben az esetben, és azt a választ kapta, hogy az aranyröggel azt csinálhat, amit szeretne, így úgy döntött, hogy megpróbálja egy árverésen eladni. Az érte kapott összeg felét odaadja majd annak a földnek a tulajdonosának, ahol a leletet megtalálta. 

Az aranyrög a Mullock Jones aukciósház múlt hétvégén kezdődött és április 1-jéig tartó árverésének egyik tétele. 

Forrás: Daily Star