KezdőlapFormula 1Hülkenberg: Bearmant el fogják felejteni, ha...

Hülkenberg: Bearmant el fogják felejteni, ha…

-

Nico Hülkenberg szerint Oliver Bearman lenyűgöző bemutatkozása a feledés homályába fog merülni, ha nem lesz képes egy jó eredménnyel zárni a Formula 2-es szezon idei kiírását.

A fiatal brit pilóta volt a két héttel ezelőtt megrendezett Szaúd-arábiai Nagydíj sztárja, ugyanis képes volt a pontszerző 7. helyet megszerezni a futamon a vakbélgyulladása miatt parkolópályára került Carlos Sainz helyén. Bearman már a tavalyi évben is teljesített két első szabadedzést a Haasnál, és a tervek szerint ez a szám idén hattal fog tovább nőni.

Bearman alvás helyett inkább a saját teljesítményét cincálta

Ugyan sokan gondolják azt, hogy a Ferrari-junior megállná a helyét a királykategóriában, Hülkenberg szerint a brit fiatalnak most első körben a Formula 2-es bajnokságra kell összepontosítania, és nem szabad hagynia, hogy a Forma-1-ben történt jó dolgok összezavarják.

„Szerintem még túlságosan korai erről beszélni, és bármilyen fajta kijelentést tenni ezzel kapcsolatban – ismerte el a Haas német kiválósága. – Most van egy nagy feladata az F2-ben, mert ha ott nem fog jól teljesíteni, akkor a Dzsiddában való versenyét két nap után el fogják felejteni az emberek. Mindannyian tudjuk, hogy ez az iparág miként működik. Nagy lesz rajta a nyomás, hogy képes legyen megfelelni az elvárásoknak a Formula 2-ben.”

A német pilóta – aki még 2010-ben mutatkozott be a száguldó cirkuszban a Williams pilótájaként – azt is hozzátette, hogy a Forma-1-es lehetőség kihasználása is nagyon fontos, és szerinte Bearman ezt 100%-ban meg tudta valósítani.

Azonban a mindösszesen 18 éves brit versenyző idei Formula 2-es évada egyáltalán nem az elképzeléseinek megfelelően vette kezdetét. A szezonnyitó bahreini hétvégén pont nélkül maradt, és Dzsiddában hiába szerzett pole-t, a Forma-1-es beugrása miatt nem tudott részt venni egyik versenyen sem.

A mostani hétvége sem indult jól a számára, a mai időmérő edzésen csak a 16. helyet szerezte meg, miután egy késői sárga zászló miatt a mezőny túlnyomó többsége már nem volt képes javítani a legjobb köridején.