Azonnal töröld a telefonodról ezt az alkalmazást! A képeid és üzeneteid sincsenek biztonságban tőle

A vírus sokkal könnyebben fertőzi meg a mobilokat, mint a legtöbb kártevő.

XLoader vírus
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az androidos telefonokon tárolt képekre és üzenetekre utazik egy XLoader nevű kártevő, amelyet a McAfee biztonsági szakemberei vettek észre. A vírus évek óta fertőzheti a készülékeket. 

XLoader vírus

Az XLoader azzal tűnik ki a sorból, hogy sokkal könnyebben fertőzi meg a mobilokat, mint sok más kártevő. A trükk, hogy nem egy ismeretlen telefonszámról (vagy e-mail-címről) érkezik meg a fertőzött link, a támadás első lépése ugyanis, hogy hozzáférést szereznek egy olyan mobilszámhoz, amit a célpont ismer, írta a HVG.

A fertőzött hivatkozás így látszólag egy ismerőstől érkezik, ezért a célpont sokkal kevésbé gyanakszik. 

A megnyíló oldal egy APK telepítőfájl letöltését kínálja fel, megkerülve a Play Áruházat. Ha ez kész, a fájl telepítésével a mobil már meg is fertőződött, a kártevő pedig további felhasználói beavatkozás nélkül tud futni a háttérben, derült ki a cikkből. 

GettyImages-1239654322
Fotó: SOPA Images / Getty Images Hungary

Ha a felhasználó elindítja a magát Chrome böngészőnek álcázó alkalmazást, az különféle dolgokhoz, például az SMS-ek olvasásához kér hozzáférést. A kártevő végül azonban olyan privát adatokhoz férhet hozzá, mint a fotók vagy az üzenetek. Ezeket a rosszindulatú felek aztán el is tulajdoníthatják. 

A HVG azt tanácsolja, hogy senki ne telepítsen a Play Áruházon kívüli forrásból alkalmazásokat a készülékére, és az áruházon belül is csak ismerős fejlesztőktől származó appokat szerezzenek be. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezenkívül az is fontos, hogy a felhasználók mindig gondolják át, hogy valóban szükséges-e egy adott alkalmazásnak fotókhoz, névjegyekhez, üzenetekhez és egyebekhez hozzáférnie, amikor az azt kéri. 

Nemrég egy másik nagyon trükkös és veszélyes vírusról számoltunk be, ami a Facebookon terjed. Erről ide kattintva olvashatsz.

A te tested is rándul egy nagyot elalváskor? Ez a magyarázat a különös jelenségre

A rándulás elalváskor bosszantó lehet, de az esetek többségében ártalmatlan.

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük