Így utazzon a kutyájával, hogy ne érjék kellemetlen meglepetések

Vágólapra másolva!
Sokan azt gondolhatják, hogy kutyával utazni nagyon egyszerű, csak ráteszi a gazdája a nyakörvet és a pórázt, berakja az autóba és már indulhatnak is. Ez azonban egyáltalán nincs így, a biztonságos utazáshoz ennél több mindenre van szükség. Sok mindent előre meg kell tervezni, és több dolgot is magunkkal vinnünk ahhoz, hogy kényelmes legyen az utazás.
Vágólapra másolva!

Csak akkor indulj útnak, ha…

 

kezdjük a legfontosabb szabályokkal: az utazásra csak akkor vidd magaddal a kutyádat, ha egészséges, megvannak az oltásai, hozzá van szokva a nyakörvhöz és a pórázhoz, nem lesz rosszul az autóban, vonaton. Nagyon fiatal, vagy öreg, vemhes állattal ne induljunk útnak. 

Nagyon fontos, hogy a kutya oltási könyve mindig legyen a gazdánál.

 Ezzel lehet igazolni, hogy a kutya be van oltva.

Dog,Travel,By,Car.,Nova,Scotia,Duck,Tolling,Retriever,Enjoying
Képünk illusztráció 
Fotó: Shutterstock / Shutterstock

Mindig legyen kéznél

Ha valaki kutyával utazik, akkor mindig legyen nála enni és innivaló. Utóbbihoz érdemes lehet beszerezni egy ivóvíz adagolót, amivel annyi vizet engedhet a palackból a kulacs lehajtható részébe, amennyit a kutya kényelmesen megiszik. Ezt utána csak össze kell hajtani eltenni, nem lesz minden vizes utána. Érdemes magával vinnie a gazdának egy játékot is, hogy a kutya otthonosabban érezze magát út közben. Ezeken felül elengedhetetlen a póráz, a nyakörv és a szájkosár is.

Képünk illusztráció 
Fotó: 123rf.com

Kell a biztonsági öv

Autóban a kisebb testű kutyákat hordozóban kell vinni, a nagy testűeket pedig kennelben. Ha az autó elég nagy, kombi, vagy egyterű, akkor a nagy testű állatokat a csomagtartóban is lehet utaztatni, de ebben az esetben egy ráccsal kell őket elválasztani az utastértől. Érdemes még kutya biztonsági övet is használni, ezt a hámjukra kell csatolni.

Külföldi utazás

Ha valaki külföldre akar utazni a kedvencével, akkor minden esetben ellenőrizze a kutya útlevelét és azt is, hogy megvan-e a kötelező oltása, és mikor jár le. 

Érdemes megnézni az adott ország belépési szabályait, hiszen ez országonként változhat. Ha még nem történt meg, akkor időben hozzá kell szoktatni a hordozóhoz. Gondoskodni kell a kutya gyógyszereiről is, ha van ilyen, de hasmenés elleni gyógyszert mindenképp érdemes eltenni.

Képünk illusztráció 
Fotó: Shutterstock

Ha repülőn szeretnénk magunkkal vinni a kutyánkat, akkor még a jegy megvásárlása előtt érdeklődni kell, hogy mik ennek a feltételei, hiszen ez légitársaságonként változhat.

Az Origo megírta, hogy korábban egy kutya leúszott a tenger fenekére, hogy felhozzon egy követ, egy másik pedig benézett egy autóba, majd hihetetlen dolgot tett. Egy mopsz több százszor repült már, egy másik kutya pedig business osztályon utazott.