Eggyel közelebb Párizshoz a férfi kézilabda-válogatott.

A magyar férfi kézilabda-válogatott végig vezetve

33–24-re legyőzte Tunéziát az olimpiai selejtező tatabányai tornájának első fordulójában.

Jól kezdtek Lékai Mátéék, a tizedik percben 6–3 volt az állás, de a folytatásban támadásban és védekezésben is kevesebbet hibáztak az észak-afrikaiak és hat perccel később egyenlítettek (8–8). Aztán bejöttek a cserék és Mikler Roland ismét bravúrosan védett, és kilenc perc alatt egy 6–0-s sorozattal ellépett együttese, amely a szünetben már 17–10-es előnyben volt.

A második félidőt 4–1-es szériával kezdte Tunézia, amelyből a meccs kétharmadánál piros lap miatt kivált az addig három gólt dobó Hazem Baka. Egy 4–1-es magyar sorozat után visszaállt a hétgólos különbség. Már az utolsó tíz percet megelőzően eldőlt a meccs, az 52. percben volt először tíz közte, ekkor már a játékpercek elosztására, a rotációra is figyelt Chema Rodríguez szövetségi kapitány.

Ahogy a meccs előtt is mondtam, egy torna első mérkőzésén rendkívül fontos a győzelem, mert ha nem sikerül, a második találkozón az életben maradásért kell játszani

– nyilatkozta az MTI-nek Chema Rodríguez.

Szerződést hosszabbított a sikerkapitány

Miután a magyar férfi kézilabda-válogatott az idei Európa-bajnokságon története legjobb eredményét érte el, várható volt, hogy marasztalják Chema Rodríguezt.

A szövetségi kapitány hozzátette, minden úgy történt, ahogyan várták, alaposan felkészültek, a játékosok pedig remek teljesítményt nyújtottak, és akár több góllal is győzhettek volna. Hangsúlyozta, további két nehéz meccs vár az együttesre, mert ma este is látható volt, hogy a norvég és a portugál csapat is nagyon magas színvonalat képvisel, „de mi vagyunk itthon, és ellenük is mindent megteszünk majd a siker érdekében”.

Csütörtökön az összes magyar játékos pályára lépett, de a spanyol szakvezető szerint teljesen mindegy, hogy valaki pihenhetett, vagy nem, „hiszen itthon vagyunk, és ilyen szurkolókkal a hátunk mögött soha nem fáradunk el, ezek az emberek a lelátón arra ösztönöznek minket, hogy ugyanígy folytassuk tovább”.

A pénteki szünnap után Norvégia következik, majd vasárnap Portugália. A nyári, párizsi olimpiára a csoport első két helyezettje jut ki.

• Magyarország–Tunézia 33–24 (17–10)
  • Magyarország: Mikler – Bóka 4, Szita 1, Lékai 6, Bánhidi 3, Ancsin 3, Imre 4; Cserék: Sipos 1, Rosta 3, Ligetvári, Bodó 4, Ilic 2, Fazekas, Krakovszki Zs., Bartucz, Hanusz 2

A csoport másik meccsén: Norvégia–Portugália 32–29 (18–13)