»
Északi öröm a tatabányai nyitányon: Norvégia könnyedén győzte le Portugáliát

Sander Sagosent (jobbra) nem tudták megállítani a portugálok (Fotó: Pozsonyi Zita)

2024.03.14 20:15Módosítva: 2024.03.14 20:31

A látszat csal: a szoros csatát sejtető 32–29-es végeredmény ne csapjon be senkit, a tatabányai olimpiai selejtezőtorna első meccsén Norvégia esélyt sem adott Portugáliának. A nap második összecsapása, a Magyarország–Tunézia mérkőzés 21 órakor kezdődik.

A magyarországi selejtezőtornát megnyitó Norvégia–Portugália mérkőzés előtt a legtöbben azt boncolgatták, mi a legjobb nekünk. Nos, a legjobb nyilván az lett volna, ha mindkét válogatott vereséget szenvedett, de ez, ugyebár, lehetetlennek tetszett. Maradt hát a kevésbé rossz verzió: legyen döntetlen, a norvégok és a portugálok is veszítsenek egy-egy pontot…

A csapatok egy idegi tartották is az ikszet, de 4–4 után ráléptek a gázpedálra Sagosenék, negyedóra elteltével már háromgólos előnyre tettek szert (10–7), sőt két perccel később már labdájuk volt a 12–7-hez. Azt kihagyták, a portugálok előre kaptak, a 18. percben máris csak kettő volt közte (11–9). Norvégia legnagyobb sztárjával azonban nem bírtak: még húsz perc sem telt el a meccsből, de Sagesen már öt gólnál járt. Az északiak vezetése állandósult, a 27. percben Blonz váltott gólra egy hétméterest – már 16–12 állt az eredményjelzőn. A szünetben pedig 18–13.

Eldőlt volna harminc perc után?

Úgy tűnt, hogy el…

Hol néggyel, hol öttel, hol hattal vezetett Norvégia, és bár a Szegedet erősítő Martins és társai becsülettel küzdöttek, nem tudtak túl közel kerülni ellenfelükhöz. A norvégok szövetségi kapitánya, Jonas Wille mindenesetre 22–18-nál úgy gondolta, nem árt időt kérni, az egyperces taktikai eligazítás után Sagosen be is vágta a hatodik gólját! Az utolsó tizenöt percre 26–20-nál fordultak a felek, túlzás lenne azt állítani, hogy elképesztő volt a tempó…

Lehet, Norvégia túlságosan is kényelmesre vette a figurát: az 51. percben már azért támadhattak Costáék, hogy két gólra feljöjjenek – fel is jöttek (27–25)! Sőt kétszer is lehetett volna „mínusz egy”, de Bergerud előbb ziccert, majd hetest fogott… Innentől fogva felváltva estek a gólok (azért a zsinórban négyszer eredményes Lysét csak említsük meg!), a záró három perc 31–28-nál kezdődött. Még egy-egy gól fért bele a hajrába, a 32–29-es végeredményt O’Sullivan állította be.

Egy biztos, Norvégia tett egy nagy lépést Párizs felé…

EZT OLVASTA MÁR?

Akik már jártak olimpián: Lékai Máté, Mikler Roland és a csapatvezető, Nagy László (Fotó: Kolozsvári Barnabás)
Kézilabda

Három sorsdöntő meccs, három mondat: „Egy csapat vagyunk! Egy célunk van! Ott lenni az olimpián!”

Mikler Roland: „Múlt héten voltam Párizsban és vissza szeretnék menni nyáron” – videóval