Mekkora idősávok néznek még ki jól egy CV-ben?

Címkék

Job hopping, tudatos karrier break, vagy sabbatical. Sokszor merül fel a kérdés, hogy mikor ideális munkahelyet váltani, mekkorák azok az idősávok, amik még elfogadhatók, vagy még "jól néznek ki" az önéletrajzban. A friss heti kraftie hírlevélben ezt jártuk körül. Ha tetszett a cikk, iratkozz fel, és minden héten elküldjük emailben a legfrissebbet! További részletek »

Hozzászólások

Ezt a szüneteken való rugozást sosem szerettem...

- Amikor évekig dolgozok éjjel-nappal egy projekten utána miért ne tehetném meg, hogy a megtakarításaimból élek és fun dolgokat csinálok az életben? Akár egy évig.

- Előfordulhatnak olyan projektek amikről titoktartási szerződés hatálya alá esnek. Ezekről megint nem fogok beszélni.

Előfordulhatnak olyan projektek amikről titoktartási szerződés hatálya alá esnek. Ezekről megint nem fogok beszélni.

De közben aktív alkalmazotti jogviszonyban voltál. Azaz nem lesz luk. Arra meg sehol nem szoktak állásinterjún rákérdezni részletekbe menően, milyen melót végeztél pontosan az előző helyeken.

Ha meg szabadúszó / egyéni vállalkozó voltál beszámlázva, akkor meg nincs értelme lyukakról beszélni, mert akkor azzal voltál folytonos h. vállalkozó voltál és közben nem halt éhen a családod + a vállalkozásod sem lett felszámolva, illetve minden évből van beszámolód ami alapján látszik h. volt forgalom == volt elvégzett munka.

Ami üzleti/szolgáltai titok volt, az attól, hogy eljött a cégtől, és tudja, még üzleti titok maradt, ergo harmadik fél számára ugyanúgy nem mondhatja el. "Bizalmi" jellegű pozícióknál az interjúkon persze szívesen feltesznek olyan kérdéseket, amik ezeket a határokat erősen feszegetik - ilyenkor nyugodtan lehet azt mondani, hogy nem adhat rá választ. (Sőt jellemzően ez az elvárt reakció!)
 

De közben aktív alkalmazotti jogviszonyban voltál. Azaz nem lesz luk. Arra meg sehol nem szoktak állásinterjún rákérdezni részletekbe menően, milyen melót végeztél pontosan az előző helyeken.

Es ezt hogy ellenorzod? ...

Ha jelentkezo azt mondja, hogy o az elmult 1.5 evben "NDA" helyen volt, mikozben a bahamakon szorfozott, akkor ez van, sose tudod meg, mi az igazsag.

Akkor viszont tokmindegy, hogy van-e lyuk.

Írországban munkaviszony igazolása előző munkahely által kiadott fizetési szalagokkal történik amennyiben HR nem válaszol időben, és HR nem szokott válaszolni mert azt mondják GDPR, még akkor is ha kifejezetten Te kéred.

Üdvözölnék más megoldást, mondjuk adóhivatalon keresztül - elvégre ők tudják hol dolgoztál és mettől meddig - de ez már kész megoldás lenne és az nem jó.

Amikor évekig dolgozok éjjel-nappal egy projekten utána miért ne tehetném meg, hogy a megtakarításaimból élek és fun dolgokat csinálok az életben?

Ha normalis az interjuztato, akkor megteheted, de ha egy savanyu geci, aki elegedetlen a sajat eletevel is, akkor nagyon neheztelni fog rad, amiert jol erezted magad egy evig.

Előfordulhatnak olyan projektek amikről titoktartási szerződés hatálya alá esnek. Ezekről megint nem fogok beszélni.

Ezeket lehet jelezni a CV-ben, hogy amugy nem munkanelkuli voltal, csak nem adhatsz ki reszleteket. Irtam mar ala durva NDA-t, de olyan meg nem volt, hogy annyit se mondhattam volna rola, hogy "szoftvert fejlesztettem", vagy "informaciobiztonsagi teruleten dolgoztam".

Épp volt pénzem, mert nyertem a BTC-n és 2 évig OFTD pszichózisban tengődtem. Közöd?

Fel kellene venni az opciók közé azt is, amikor 36 év alatt 27 helyen dolgoztam, mégpedig a következő módon: Ülök a seggemen, ugyanott é ugyanazt a munkát végzem, de

  •  a szervezeti egység gyakran változik vagy
  •  a (sok) cég tulajdonosa 3-6 havonta más alcégbe sorol át.

Papíron 27, a valóságban 3 munkahely. Na, ezt hogyan magyaráznád?

Az első esetben Vezérigazgatói Elismerés a Magyar Távközlés szolgálatában végzett eredményes munkájáért.

A második esetben kisipari tevékenységre tértem át (így hívják az egyéni vállalkozót :-))

Utána mindkét cégnek számtlan esetben dolgoztam mint külsős.

A nagyobb ev projektek szerpelnek a cv-ben is.

Nem feltétlen tisztességtelen a cég, ha bizonyos tevékenységet kiszervez egy másik saját cégbe. Én is váltottam vagy négyszer így munkahelyet (felvásárlás, kiszervezés, kiszervezett cég átnevezése, majd újból átnevezése - röhejes módon vissza az előző névre)

Sőt, évekig az apekk elől bújkálva, feketén dolgozva sem semmisülnek meg azok a munkák, amik ez idő alatt készültek. HR != adóhatóság.

Nem beszélve arról, ha a munkáltatód elfelejtett bejelenteni. (Bár ez inkább azépítőiparra jellemző.)

Hozzáteszemm még a strómanon keresztüli munkavégzést. A produktum mégis a megrendelőnél csapódik le és te készítetted.

Nem beszélve arról, ha a munkáltatód elfelejtett bejelenteni. (Bár ez inkább azépítőiparra jellemző.)

Akinek esze van, leellenőrzi ezt (akár online), és megy verni az asztalt a munkahelyén, ha "feledékenyek" voltak.

https://ugyfelkapu.neak.gov.hu/

Ott van minden visszamenőlegesen középiskolától kezdve felsőoktatásig és (elvileg) minden munkahelyednek időrendben ott kell szerepelnie.

"Ott van minden visszamenőlegesen középiskolától kezdve felsőoktatásig és (elvileg) minden munkahelyednek időrendben ott kell szerepelnie." - Ha kellően fiatal vagy: "Tájékoztatjuk, hogy jogszabályi rendelkezések alapján csak azokat a biztosítási jogviszonyokat tartjuk nyilván,amelyek már 1998. január 31-én fennálltak, vagy ezt az időpontot követően jöttek létre. " :-P

Illetve a nyugdíjhoz nem itt kell keresgélni, ahogy olvasom: "Az egészségbiztosítás biztosítotti/jogosulti nyilvántartása a nyugdíjhoz szükséges szolgálati idő megállapításához adatokat nem tartalmaz. A szolgálati idő megállapításához szükséges nyilvántartással a nyugdíjbiztosítási szerv rendelkezik. "

Nem beszélve arról, ha a munkáltatód elfelejtett bejelenteni. (Bár ez inkább azépítőiparra jellemző.)

Ez sajnos nem csak az építőiparra jellemző. Több személyt is ismerek, akiknek nyugdíjba menetelkor derült ki, hogy 10-20-30 évvel korábban valami nincs rendben a papírjaival / bejelentésével. Volt, aki kórházban dolgozott, volt, aki középiskolában.
Manapság már egyszerű ellenőrizni. Évente ajánlott is online megtenni.

siman beirtam a 2-3 ceg kozul a legjobban hangzot/ismeret/leghosszabb ideig levot.

szvsz az se rossz megoldas ha beirod az utolsot. alatta meg kis betukkel hogy "jogelod: A kft, B sk, C gmbh".

A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!

Szerkesztve: 2024. 03. 13., sze – 09:41

Mostanában újra interjúztatok...

szerintem gáz amikor valaki 1 évente vált, de meg lehet spékelni még azzal , ha 3 évután senior pozícióra pályázik :)

4-5 éves ciklusok 'normálisak' - és általában azért vannak mert a cég nem tudja akarja követni a fejlődéseded fizetésben.

10+ év az meg a másik véglet. De ez lehet jó és rossz egyaránt :D

10+ év az meg a másik véglet. De ez lehet jó és rossz egyaránt :D

idézni csak pontosan, szépen ;)

 

ha valaki szereti azt, amit csinál?

Ez a jó eset :)

szerencsére én is ebben a cipőben járok 11, majd 11+ folyamatos munkaviszonnyal ;)

 

A rossz eset, ha valaki csak üldögél a langyos vízben, ilyenkor a 10+ év ~ugyan ennyi lemaradást jelent az IT (security) világában...

Ha nem is 2-3 évre ...

Ennek van egy kevésbé nyugatiasan csengő, magyar neve: fizetés nélküli szabadság

Kérdezz rá cégednél. Se nem ördögtől nem való, se példa nélküli.

Régen, mivel az informatika egy része szezonális volt (talán még ma is az), volt olyan anekdota, hogy egyes kollégáink a nyári hónapokra fizetés nélküli szabadságot kértek és lementek pincérnek a Balatonra. Mivel a cég sem tudott nekik munkát adni a nyári punnyadásban, így mindenki jól járt.

trey @ gépház

Normalisabb multi siman.

Hollandiaban pl. 2 ev a hatarvonal. Mindenben. Burnout, de akarmilyen hosszabb betegseg is, 2 ev utan a munkaado jogilag kiteheti a szurodet, es mondjuk altalaban ki is szokta. De ezzel spec. semmi gond sincs, azt azert mindenki erzi, hogy 2 ev utan ha nem lathato, hogy javulna a helyzet, akkor terminalnak, nemde?

A 2 év az jogos h. sok.

Én erre írtam h. itt nálunk szerintem 6 hónapra, de akár még csak 3 hónap-ra is húzná a pofáját a hr (közvetlen főnököm nincs döntési helyzetben ennél a cégnél kb. semmit illetően), és inkább azt mondanák h. akkor menjek isten hírével.

Én is elmentem ilyen pihenésre. Kétszer is. Pedig Mo-n élek (még). Mondjuk én megtehettem, hogy felmondtam.

Bizonyos munkahelyekről eljőve pedig kötelezően ajánlott is. Ha az ember nem akar küzdeni a PTSD-vel az előző munkahely / főnök miatt.

A kérdés szerintem értelmetlen. Pozíció függő. Alkalmazott vs. vállalkozó. Projektek vs. BAU feladatok.

Nálam már azt is nehezen kezelték / kezelik a HR-esek, hogy a CV-ben szétválasztottam az alkalmazotti és a vállalkozói munkákat. És nem 2 helyen dolgoztam eddig (szerencsére / sajnos).