KezdőlapFormula 1A technika megfúrta Hideg Ádám ígéretes versenyét

A technika megfúrta Hideg Ádám ígéretes versenyét

-

Balszerencsésen ért véget Hideg Ádám számára a spanyolországi Formula Winter Series.

A négy állomásból álló bajnokság utolsó pályája az F1-ből is ismert Barcelona volt, ahol az eső miatt szombaton az időmérőt és az első futamot lényegében törölték, így csak vasárnap rendeztek két futamot. Pedig a teszteredmények alapján Hideg Ádám az élről indult a szombati versenyen, csakhogy az mindössze két körön át tartott a biztonsági autó mögött, mielőtt bejelentették, hogy a versenyt nem folytatják, és végül pontokat sem osztottak a mezőnynek.

A Hungarian Motorsport Academy 16 éves versenyzője az első vasárnapi futamnak a 27. helyről vágott neki és a 17.-en ért célba, a másodikon viszont a 8.-ról rajtolhatott. Bár az első kör végére vesztett egy pozíciót, a táv felénél a 7. helyen haladt egyik riválisa kiesésének és egy másiknak a büntetésének köszönhetően, így benne volt a pakliban, hogy felülmúlja eddigi legjobb eredményét, a 6. helyet, amit az előző helyszínen ért el.

Ez azonban sajnos nem jött össze, mert a biztonsági autós fázist követő újraindításhoz készülődve peche volt a magyar tehetségnek, lelassult az autója és feladni kényszerült a versenyt. Az eset itt tekinthető meg 6:59:45-től.

Hideg Ádám idén az olasz F4-ben fog versenyezni, amit május elejétől október végéig rendeznek összesen hét pályán, huszonegy futammal.