Történelmi csúcsán a Bitcoin

Hozzászólások

Hobbi szerencsejátéknak jó ez, ahogy Te írtad anno, hogy így tekintesz rá és így "használod".

De a tömegek befektetésként tekintenek rá, pedig most csak annyi történt, hogy a semmi most éri a legtöbbet történelme során...

Nagyobb lufi ez mint a dotkom meg az ingatlanhitel (pedig mindkettő mögött volt valami valós tartalom, csak mesterségesen felfújták a számokat), ami mindkettő összeomléűsa világválságot okozott a maga idejében.

Igen, volt már ez itt téma. De én nem jelenteném ki így kategorikusan ezt. Ugyanis a világgazdaság jó része mögött van valami valódi teljesítmény, valódi termék, valódi szolgáltatás. De a Bitcoin pont nem ilyen, emögött semmi valódi nincs, csak az emberek hite benne.

Szóval amikor a dotkom összeomlott, akkor azért csak ott maradtak az IT cégek és szolgáltatások, csak az áruk/értékük a helyére került (meglett, mennyit termelnek valójában az eltúlzott várakozásokkal szemben). Aztán mikor a lakáshitel összeomlott, akkor ott maradtak az ingatlanok, "csak" a hitelezők buktak egy csomó pénzt, mert többre volt minden értékelve (általuk, hibásan), mint a valós piaci értéke (amennyiért hitel nélkül is elviszik).

De ha egyszer bekövetkezik a BTC lufi kipukkanása, akkor a semmi marad, a semminek meg pontosan semmi marad az értéke hosszú távon is.

Persze aki adja-veszi és a nyereséget ténylegesen valódi pénzre váltja időnként, az tud vele jól keresni (más hiszékeny emberek kárára), de aki tartogatja, mintha bármikor, szabadon, saját döntés alapján értékén ki tudná venni, az nagyot téved.

Semmivel nincs kevesebb mögötte, mint mondjuk az arany mögött, vagy a műkincsek mögött. Vagy egy ki nem bontott doboz iPhone 3G mögött. Sok mindennek az ad értéket, hogy az emberek megegyeznek abban, hogy számukra és egy meghatározott kör számára egy bizonyos valami egységnyi értékkel bír.  Ha pedig államok állnak mögé, még nagyobb legitimációt kap.

Így van ez a pénznél is.

A Bitcoin-nál is van mögötte valami: energiába került az előállítása.

trey @ gépház

Alapvetően a kollégával értek egyet, én is ugyanezt írom mindig, de az utóbbiban igazad van. Nem véletlen, hogy a pénzvilágot anno leválasztották az aranyról. Bár az aranyak és műkincseknek azért van több értéke, aranyt fel tudod használni ipari gyártásnál, illetve ékszerként meg a műkincsekkel karöltve van egyfajta hasznos diszítési funkciójuk, meg bennük van a megmunkálási munka. Ezzel szemben a bitcoin, meg az összes többi shitcoin-variáns csak szemfényvesztés. Előbb-utóbb kipukkad a lufi mögötte, és semmi nem marad, a piramisjáték sorsára kerül.

A computer is like air conditioning – it becomes useless when you open Windows.” (Linus Torvalds)

A világgazdaság hitelre épül, a hitre, hogy a hitelt sikerül törleszteni. Ha megrendül a hit, összeomlik az egész és ami most olyan valódinak és biztosnak tűnik, az nagyon távoli lesz a lövészárokban lapítva :)

A BTC lufi már sokszor kipukkant, a spekulánsok buktak egy csomó pénzt, a bitcoin pedig megmutatta a valódi értékét, a valós piaci árát ami alatt már nincs eladó.

Látod, ha a múltkor az értéktelen hülyeség helyett bitcoint veszel! :D Már lehetne még egy lakásod (minek, egyszerre úgyis egy helyen tudunk lakni)

Hm, a mainstream portálok óvatosabbak lettek a tulipánhagymázással. :)

Ma is jött az egyik kollégám, hogy ez kamu pénz meg befogják szüntetni stb... mondtam neki jól van akkor az (belefáradtam már). Én akkor is vásároltam mikor mélyponton volt meg most is.

huhh, 69420 -at eleri es borul minden.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

egy banyasz "krizist" mar tulelt a btc: amikor kina betiltotta, akkor par honap alatt atment mashova minden. raadasul ha ismered a pow-ot, akkor pontosan tudod hogy mennyire erinti a btct ha eltunik 70% hashpower.

A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!

Maga a bányászat egy dolog, ők csak jutalékot remélnek a pénzmozgásból. 

Valamelyik filmben a rokon kínából usába csempészésekor bizonyos fajta kagylót kellett leadni, hogy kiadja a maffia a megérkezett rokont és ne vigyék el kényszermunkára vagy prostinak. Azt a kagylót pedig úgy lehetett megszerezni, hogy leadták máshol valakinek a megfelelő mennyiségú pénzt. Persze lehet ezen rugózni, hogy bárki szerezhet kagylót, de idővel kiderül, ha valaki csal és akkor kiirtják családostól mindkét országban őket.

Vagy például ebayen voltak fenn ezer dolláros sd kártyák (ami ugyanaz volt, ugyanannál az eladónál, mint a 8 dolláros). Valószínűleg az is hasonló kifizetésre szolgált, a rendes kereskedés csak a fedősztori volt mellé.

Most is a kínaiak csinálják a legnagyobb kripto pénz forgalmat. Jó eséllyel a maffia így mozgatja a pénzt a határokon át, mivel hivatalos úton nem lehet kihozni pénzt kínából. Szóval, amíg működik a pénzmozgatás, addig lesz igény a bányászokra, addig kapnak jutalékot a pénzmosásért. Az még külön öröm nekik, hogy ennyire felkapott lett és lehet a mosás után több pénzük lesz, nem pedig kevesebb. Lehetne kagyló is, de digitálisan egyszerűbb.

https://www.coindesk.com/policy/2024/03/20/guilty-verdict-for-woman-acc…
https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/china-busts-22b-money-la…

Nem fordítva? Ha a btc-t nem akarják bevezetni, akkor ki az, aki lerohanná az országot, amelyiknek nem kell? Ez lenne a hasonló kérdés. A dollárnál nem az usát rohatnák le, amikor nem akartak dollárt használni a kereskedéshez afrikában, hanem az usa semmisítette meg azt, aki ki akart szállni.