KezdőlapFormula 1Bearman annyira Hamilton hatása alá került, hogy kicsit megtréfálta a memóriája

Bearman annyira Hamilton hatása alá került, hogy kicsit megtréfálta a memóriája

-

Oliver Bearman fantasztikus bemutatkozását követően Lewis Hamilton az elsők között gratulált neki a Szaúd-arábiai Nagydíjat követően. A brit Ferrari-pilótát annyira az események hatása alá került, hogy az még az emlékezetére is kihatással volt.

A 18 éves brit pilótának – aki jelen pillanatban a Formula 2-ben versenyez a Prema csapatánál – a harmadik szabadedzésen beugrania az olasz istállóhoz, miután Carlos Sainz a vakbélműtéte miatt nem volt képes autóba ülni a versenyhétvége hátrelévő részében.

Meglepő kijelentést tett Bearman a szenzációs bemutatkozását követően

A fiatal brit azonnal képes volt meghálálni a belé vetett bizalmat. Már a szabadedzésen képes volt felvenni a sebességet, és az időmérőn is a 11. helyen végzett, mindösszesen 36 ezreddel lemaradva a Q3-ról. Bearman pozitív sorozata a versenyen tovább folytatódott, ahol végül a pontszerző 7. helyen zárt. Ez a jó teljesítmény a versenytársai figyelmét sem kerülte el, és Hamilton mellett még George Russell és Lando Norris is gratulált neki, a másik Ferrariban dobogót szerző Charles Leclerc pedig elismerően nyilatkozott róla.

A fiatal britet olyannyira megérintették a riválisainak elismerései, hogy rosszul idézte fel a leintés után történt eseményeket. Bearman állítása szerint Hamilton segítette őt ki az autóból, holott a brit hétszeres világbajnok már csak azután gratulált neki, miután már kiszállt a Ferrarijából.

„Úgy nőttem fel, hogy őket néztem versenyzés közben. Nagyszerű érzés volt megosztani a pályát velük – ismerte el Bearman, aki akár már 2025-ben állandó pilóta lehet a királykategóriában. – Fizikálisan óriási kihívás volt. Az alacsony gumikopás a versenyzőket érő G-hatások is óriásiak, és akkor az 50 időmérős körről még szó sem esett.”

A Ferrari juniorja számos csatába keveredett bele az 50 körös verseny során. Bearman három előzést is be tudott mutatni, de az összes közül a Cunoda Júkin bemutatott volt a legszebb. Az RB japán pilótája rosszul kapta el az újraindítást, és végül beleesett abba csapdába, hogy nem védte le a belső ívet. A fiatal brit ezt ki is használta, és egy utolsó pillanatban történt bevetődéssel vette el Cunodától a 11. helyet.

A Hamiltont és Norrist is legyőző Bearman a futam alatt jött rá, hogyan működik a Ferrari