A lélegzetünkkel is feloldhatjuk a telefonunkat

biometrikus, adat, lélegzet, légzés, lehelet
A kísérletek során a kilégzés sebességét és fluktuációját vizsgálják a kutatók.
Fotó: Kyushu University/Yanagida Lab
Vágólapra másolva!
Egy indiai egyetem kutatói olyan megoldással kísérleteznek, amely - például a telefonok feloldására - az emberi légzést használná fel. Szerintük ez lehet majd a világ legbiztonságosabb biometrikus azonosítási rendszere.
Vágólapra másolva!

A Madrasi Műszaki Egyetem kutatói egy olyan megoldással kísérleteznek, amely - például a telefonok feloldására -  az emberi légzést használná fel. Szerintük ez lehet majd a világ legbiztonságosabb biometrikus azonosítási rendszere.

Az emberi kilégzés pont annyira egyedi, mint az ujjlenyomat vagy az arckép, melynek felismerését szintén használják a telefonok feloldására. 

A kísérletek során a kilégzés sebességét és fluktuációját vizsgálják a kutatók – derül ki a Deutsche Welle videójából, erről a Világgazdaság közölt cikket.

Ennek a módszernek nagy előnye az arcfelismeréssel, az ujjlenyomattal vagy az írisszel szemben, hogy halott emberek lélegzetét értelemszerűen nem lehet felhasználni a zárolt telefonok feloldására. 

A lélegzet egyediségét a mellkason kívüli légutak adják, melynek különbözőségei befolyásolják a lélegzet fluktuációját, egyedivé téve azt minden embernél.

Nemrég arról írtunk, hogy az Apple elvenné az utolsó trükköt, amivel lehet használható állapotban eladható iPhone-t lopni. Négy vállalat pedig fegyverszéfeket hívott vissza, miután több mint 100 ezer termékről megállapították, hogy hibás biometrikus zárakkal rendelkeznek, amely miatt fennállt a veszély, hogy a széfeket illetéktelen felhasználók kinyithatják.

biometrikus, adat, lélegzet, légzés, lehelet
Lélegzet és lehelet, mint biometrikus adat. Illusztrációs kép a japán Kyushu Egyetemről
Fotó: Kyushu University/Yanagida Lab / Kyushu University/Yanagida Lab