Microsoft: Az új kódok 40%-át már AI írja

Címkék

Tegnap meghívót kaptam a Microsofttól egy online webináriumra, aminek a felütése az volt, hogy az új kódok majdnem felét már az AI írja ... Reakciód?

Választások

Hozzászólások

A kérdés, hogy a jövőben lesz-e szükség olyan kódokra, mint most. Ezt feszegette az NVIDIA vezető is: lehet, hogy a jövő számítógépeinek nem megszokott programnyelveken kell majd utasításokat adni. Ha az angol lesz a nyelv, akkor egy átlag ember is "programozója" lehet a jövő gépeinek. Ha pedig ez lesz a jövő, akkor az AI lesz az, amit a "kódot" írja.

A jelenlegi programozók és tudásuk pedig vagy irrelevánssá válik, vagy nagyon szűk területeken lesz releváns.

Az is kérdés, hogy a jelenlegi "lassú" kóderek, akik egyáltalán nem használják/nem akarják használni az AI-t, meddig lesznek piacképesek. Az AI-t használó fejlesztő 55%-kal gyorsabb és 74%-kal elégedettebb (hint: tweet). Meddig lehet ezt majd ellensúlyozni az "de én még old school programozó vagyok" hozzáállással? Ha szerencséje van és tényleg ez lesz a jövvő, akkor talán nyugdíjig már kihúzza. A gyerekét azonban lehet, hogy már más irányba kell majd terelnie.

trey @ gépház

A kérdés, hogy a jövőben lesz-e szükség olyan kódokra, mint most. Ezt feszegette az NVIDIA vezető is: lehet, hogy a jövő számítógépeinek nem megszokott programnyelveken kell majd utasításokat adni. Ha az angol lesz a nyelv, akkor egy átlag ember is "programozója" lehet a jövő gépeinek. Ha pedig ez lesz a jövő, akkor az AI lesz az, amit a "kódot" írja.

Azthiszem LZ példája volt az egyetemen, hogy mindenki telefonoskisasszony, telefonközpont-operátor lett 20-30-50 év alatt.

Ha angol nyelv lesz, akkor a világ összes nyelve is az új programozás nyelve lesz, mivel már most sok emberi fordító munkáját kiváltja az AI. Bármilyen nyelvről le lehet fordítani az emberi "inputot" angol nyelvre, majd angolból a "kódot". 

“Az ellenség keze betette a lábát”

Amúgy valahol az 50-es években nem ez is egy cél volt és Chomsky bá is ezen dolgozott? De eddig csak programozási nyelvekig jutottunk. Amúgy az sem feltétlen triviális, hogy fogalmazunk meg egy problémát. Eddig is érdemes volt valami szakági szakit a fejlesztők és a megrendelő/felhasználó közé tenni. A fejlesztők száma ha le is csökken, nekik azért mindenféle teszteseteket létre kell hozni és csekkolni, hogy amit az MI kiköpött , az úgy jó-e vagy újra kell-e fogalmazni a kérdést, esetleg kézzel kell belenyúlni a kódba. 

Szerintem ezek valid kerdesek, de abban szemely szerint nem hiszek, hogy csak a programozo szakma fog eltunni. Amikorra eljutunk oda, hogy nem kell programozo az AI miatt, addigra nem fog kelleni mas sem. Illetve de, kell valaki, aki a fotelbe gyogyult testunk alol neha kipucolja a szart, mikozben varjuk a postas android altal kiszallitott napi fejadagot. Nem hiszek abban, hogy a programozok eltunnek, de a vilag meg ugyanugy megy tovabb, mint eddig.

Az, hogy a cegvezetok mit mondanak, az foleg attol fugg, hogy mit arulnak. :) Az NVIDIA gyartja az AI-hoz szukseges GPU-kat, hat nyilvan naluk porog az AI. Valamelyik szoftveres sweatshop CEO-ja meg azt nyilatkozta par hete, hogy 70 orat kellene dolgoznia a szoftverfejlesztoknek. Szerintem egyik sem igaz.

Az is kérdés, hogy a jelenlegi "lassú" kóderek, akik egyáltalán nem használják/nem akarják használni az AI-t, meddig lesznek piacképesek.

Szerintem mar kb. most sem, bar itt nem feltetlenul arra gondolok, hogy ki hasznal Copiltot, meg ki nem, mert az meg egyelore majdnem mindegy, hanem hogy mennyire keszulsz arra, hogy valtozni fog a szakmad. Elobb fogja kivaltani valami a kodolas (nagy reszet), ami hard skill, mint hogy tudjon ertelmeseket kerdezni kodolas kozben, ami soft skill. Kerj valami faszsagot a ChatGPT-tol, fog ra adni valami kodot, de eszebe nem jutna megerteni, hogy mi a problemad tulajdonkeppen.

Egyetemi hallgató álma: "Írd meg a féléves beadandómat!" - Majd kisvártatva megjelenik egy generált letöltési link, ahol letölthető a teljes solution zippelve. :-) Amikor ez valósággá válik valóban nem lesz már szükség programozókra többet, sőt semmilyen más szakmára sem. 

"Az NVIDIA gyartja az AI-hoz szukseges GPU-kat, hat nyilvan naluk porog az AI."

Az Apple nyilván mindent meg fog tenni azért saját jól felfogott érdekében, hogy ez a monopol állapot megváltozzon. Ha összejön, ezzel megint nagy szolgálatot fog tenni, a nem Apple-user világnak is. 

Ez a szenzációs AI fényezés távolról erre a kisfilmre emlékeztet: "90% kedvezmény, több mint 503 ötcsillagos értékelés!"

“Az ellenség keze betette a lábát”

Hát attól, hogy a magyar vállalkozások jó része spórolás okán egyetlen emberrel akarja/szokta ezt megoldani, nem lesz őskori.

Maga a módszer ma is ez kellene legyen. Attól őskori, hogy akkor volt utoljára, hogy a három területet három hozzá értő szakember vitte, nem egyetlen kódersulis átképzett programozó wannabe.

És hol marad a product owner, scrum master? Az architect ami a régi korból fennmaradt, de egy scrum csapat lényege éppen az, hogy a fejlesztők át tudják venni egymás helyét, ezért valamennyire mindenki ért a másik kompetenciahalmazához is. Az ott fent valóban elavult világ sok helyen ma is tovább élő öröksége. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

A kódoló munkakört azèrt már jó nèhány ève átvettèk az offshore elsősorban indiai cègek (Infosys, Cognizant stb.).

Termèszetesen a fenti állítás nem igaz:) nagyon ritkán voltak erre kèpesek… de ha igazuk lett volna az outsourcing szerelmeseinek akkor legalább ennek mennie kellett volna - nem ment. (Persze ezen tanácsadok vèlemènye szerint a szoftver fejlesztès mennyisègi kèrdès… )

Vèlemènyem szerint a ChatGPT 4.0 már minden szinten kèpes egy offshore kódoló kiváltására - 20 usd / hónap ezt nehèz árban megszorítani.

Ez persze nem jelenti azt, az indiai cègek holnap tönkre mennek -  attól se mentek tönkre- sőt! - hogy a kódolási feladatokat se tudták átvenni….

Vèlemènyem szerint a ChatGPT 4.0 már minden szinten kèpes egy offshore kódoló kiváltására - 20 usd / hónap ezt nehèz árban megszorítani.

4.0-t nem ismerem.

Meg tudsz vele csinalni olyat, hogy

  • itt a git repo, hozza user+pw
  • itt a doksi a szoftverrol
  • a kezdokepernyon a login gomb legyen piros helyett kek

Es o nyit ra egy PR-t a valtoztatasokkal? Mert ha nem, akkor azert meg nem tart ugyanott. :)

"A kérdés, hogy a jövőben lesz-e szükség olyan kódokra, mint most."

 

Nem. Próbálj meg a 20 éves java kódot felébreszteni egy mai gépen. A szoftverfejlesztés az elmúlt 40 évben jópárszor átalakult, és kb. 5 évente jött el a programozás halála. Ez egy olyan szakma ami változik ... melyik nem. RAD, low-code, no-code. Nem jött el ezektől se a fejlesztő armageddon, sőt! Egyre több fejlesztő kellett. 

Megmagyarázza a MS-nál mostanában tapasztalható kódminőséget, stabilitást :D

Szerintem is hazudnak, mert ilyen hülyék nem lehetnek. Az AI maximum csak segédeszköz, lehet vele proof of concept kódokat megíratni, brainstormingolni, de az általa írt kódot nem lehet ellenőrzés, meg átírás nélkül közvetlenül használni. Ahogy korábban is ilyen Stackexchachge-en meg hasonló oldalakon található kódot sem volt érdemes vakon kopipasztázni, főleg, ha valaki nem értette, hogy hogyan működik.

Az AI-val nincs baj, ha megfelelően használják, arra, amire való, és nem azt várják tőle, hogy majd a szaktudást fogja teljesen kiváltani, mert azt nem fogja.

A computer is like air conditioning – it becomes useless when you open Windows.” (Linus Torvalds)

Vagy nem. Unit tesztek írására pl. tök jól használható, tesztadatok generálására is hozzájuk. Bizonyos refactorokat is egész hatékonyan meg tud írni. Pl. az egyik test frameworkot lecseréltük egy másikra, a régi kódoknak eddig senki nem esett neki, hogy aktualizálja, ilyennel sokkal gyorsabb lenne.

Vagy pl. legutóbb, dolgoztam eseménykezelőkön, van belőle vagy 5-6, egyiket úgy írtam meg, hogy lemásoltam egy meglévőt, aztán átirattam a Copilottal. Pár sornyi szöveggel megvolt az egész, nem kellett egyesével a logsoroktól kezdve minent is módosítani kézzel.

Persze, kívülről nézve mindent lehet boilerplatenak nézni, de akkor meg legközelebb lehet panaszkodni a villanyszerelőnek is, hogy miért nem elég a szigszalag, miért kell a Wago...

Szerkesztve: 2024. 03. 09., szo – 09:34

Regisztráltam, kíváncsi vagyok. Április 9, 10-11-ig. Még az ebédre is odaérek időben.

trey @ gépház

Eddig is generáltunk egy csomó boilerplate kódot. Mondhattuk volna, hogy kódsorok számát tekintve mondjuk 20%-ot az IDE generálta.

Az AI-al remekül lehet gyorsítani egy POC-olást, de a generált kódot nagyon alaposan át kell nézni, javítani, refaktorálni, stb. Nem úgy kell elképzelni, hogy 10-ből 4 alkalmazást AI ír :)

Hát azért (szerencsére?) vannak még assembly buzik. Van ugye a mondás:

"Assembly-ben mindent meg lehet írni. Amit assembly-ben nem lehet megírni, azt NEM LEHET MEGÍRNI!"

A tudomány és a hit vitája akkor eldőlt, amikor villámhárítót szereltek a templomokra.

Szerkesztve: 2024. 03. 09., szo – 10:37

a kódolásnak van egy agyi energia igényes része ami belső stresszt okoz

az hogy nem emlékszünk pontosan fejből minden szintaxisra, best practisre vagy pattern-re és ezért vagy az agyunkat erőltetjük és kísérletezünk vagy keresgélünk és copy+paste

ez időigényes, főleg ha biolerplate kódot kell írni

ilyenre nagyon hasznos lenne vmi copilot

a kódolás ezen részét jogosan váltja le, gyorsítja föl

és lehet hogy ez kiteszi a kódolás 60%-át

illetve ami igazi biolerplate az a junit írása

miért nem lehet simán generálni a junit-ot, mi projekten gyakorlatilag regresszió detektálásra használjuk

semmi értelmes junit generáló tool-t nem találtam

Kíváncsi vagyok, hogy miről szól majd ez. A copilot használatba valami marketing szakember (akinek pont ezt kell tolnia) belelátta ezt? 2. Náluk van ez, vagy globálisan gondolják? stb...

Ezzel ugyanaz a baj, mint az nvidiás bemondással: És ők egészen véletlen ezt a szekeret tolják. :)

Hát, én próbálkozok keményen, de sajnos nem, nálam (ADAS, ami soft real time C++)  csak picit intelligensebb tab gombként működik, vagy google gyorsítóként.

A gut copiliot ott hasal el többek között, hogy nem parse-olja a header file-okat.

Egyszerűbb feladatok kezdeti lépéseit sokban segíti.

El tudom képzelni, hogy diákként ez 90%, vagy hogy webfejiesztés esetén 80%… de ott, ahol ismerni kell a hardware-t, a user requirements-eket, a kódolási szabványokat, a különböző csapatok ügyes bajos cuccait… így 20 év C++ után az AI jelenleg csekély segítség nekem. Kényelmes, de sajnos az áttörés eddig elmaradt (még).

Ha ismerné a teljes cég kódbázisát, a teljes dokumentációt, annak a history-ját, meg tudná különböztetni a különböző branch-eket a repóban…

Gondolom majd jövőre.

Én az egyik eszközzel a rust-ot probáltam meg, és nem érti a koncepciókat az eszköz. Tud gyenge minőségű kódokat behelyettesíteni, de nem fogta fel az ownership, borrowing koncepciót. Le sem fordult a kód.

Arról nem is beszélve, hogy ha nem "középsz*r", vagy teljesen igénytelen sz*r megoldás kell valamire, esetleg olyan, ami kicsit is bonyolultabb, akkor olyat nem tud írni. Gondolom attól függ, hogy mivel trainelték, egy bizonyos szint fölé forráskód "nézegetéssel" nem tud majd eljutni, azt gyakorolni, próbálgatni kell, következtetéseket levonni, ahogy egy hús vér programozó is csinálja. :)

Arról nem is beszélvel, hogy egy kicsit nagyobb projektet már nem lát át, tehát nem csak a forráskódban van az információ. Vannak koncepciók, szabályok, amik jobb esetben dokumentálva vannak. De a forráskódból nem derül ki.

Itt még egy nagy lépcső van szerintem amit meg kell ugorni, bár ezt gondolom aki nem fejlesztő, vagy megérti, vagy nem. Biztos nagyon fogják nyomni...

Itt jópáran panaszkodnak hogy minden peccskedden eltörik valami, egyre szarabb a Windows. Lehetséges, hogy van valami rejtett összefüggés? Sört kéreket jelöltem, de inkább borozni és fröccsözni szeretek.

Na, akkor most probaljuk meg ChatGPT nelkul is a valaszadast.

"Paleonak nem resze" - ez igy SQL-esek kozt mondva ambiguous. Nem resze az allowlist-nek, vagy nem resze a blocklistnek? Maga a paleo egy allowlist, block all else vagy egy blocklist, allow all else? Vagy amolyan "egyik sem", javascriptesen "undefined" a paleoban az alkohol?

backend java projekten nálam kb így néz ki egy átagos story munkaideje

20% requirement invesztigáció, egyeztetés

15% kódolás

15% junit bolerplate

20% api teszt biolerplate

20% tesztelés, teszt evidence

10% dokumentáció

ebből egy képzeletbeli ideális jó copilot sztem 40%-nyi pötyögési részt könnyebbé gyorsabbá tehetne
 

Az oké, de a dilettánsok azt hiszik, pötyögés egy IDE-be=szoftvejlesztés. Csakhogy -  mivel dilettánsok  - a véleményük lényegtelen.  

Természetesen meg lesz a helye az AI-nak is a szerszámosládában, a szoftverfejleszőtk száma pedig globálisan nő, ahogy eddig.

Global developer population 2024 | Statista 

a programozási nyelvek nagyon nagy kifejező erejűek

egy átlag projektben mégis mindig ugyanazt a 20 darab pattern-t ismételgetjük

olyan copoliot vagy tool jönne jól aminek beadjuk a saját projekt repót, felismeri a patterneket és már lehet rájuk hivatkozni hogy akkor ebből meg ebből csinálj még egyet de most így+úgy

"aminek beadjuk a saját projekt repót" -> ilyet azt hiszem nem tud a copilot

Copilot-ot én azért szeretem, mert segit a valamilyen, nem triviális logika szerint változó, de hasonló és bonyolult sorokat megirni.

Jelenleg esélye sincs magát a sor nulláról megirni, de ha már 1-et vagy 2-t megirtam belőle, utána simán generálja a többit és ez rohadt sokat segit.

És ezeket nyilván nem korábbi github-os kódokból veszi, annyira egyedi, hanem tényleg generálja a saját kódom korábbi részeiből.

Ill. korábbi kód nélkül is, a változók neveiből saccolva gyakran javasol jó kódokat. (in/out, left/right stb)

Tanulásra, segítségre használom. Írok valamit, feldobom neki megoldásra, a válaszából kimagozom a hasznos részeket.

"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "

Reakciom? Mar ertem miert ilyen fos az osszes uj microsoft szoftver.

I hate myself, because I'm not open-source.

Rákerestem a fenti számokra, mert a megadott kép nem közöl túl sok információt. Több cikkben is találkoztam a fenti számokkal, és a 40%-os érték esetén szó sincs arról, hogy a Microsoft kódjáról lenne szó, hanem arra hivatkoznak, hogy azoknál a projekteknél, ahol a GitHub Copilot engedélyezve volt ekkora arányú a commitolt kódban az AI által generált. Ami viszont érdekes, hogy a talált cikkek között van 2022-es is, amióta azért nem keveset fejlődtek ezek a modellek. Másik érdekesség, amire a keresgélés közben akadtam, egy másik cikk, amely azt részletezi, hogy az ilyen módon generált kódok 40%-ka tartalmaz valamiféle sérülékenységet.

És akkor valami Business analyst, tesztelő lesz a fő emberi rész? Vagy a kettő valami keveréke, aki valami teszttel specifikál?

Meg nem lenne aggasztó, hogy egy fekete doboz az egész és csak azt tudjuk mi a kimenet? Arra nézve aggasztó, hogy váratlan helyzetekben, hogy viselkedik majd?

Gondold el, hogy egy üzleti végfelhasználó specifikálja a szoftvert. Ír egy pár mondatos zavaros követelménylistát, egymásnak ellentmondó elvárásokkal, a végére minőségi követelményként odaírva: legyen jó! Mesterséges intelligencia legyen a talpán, ami ebből kódot ír.

Azt el tudom képzelni, hogy egy egzakt technikai specifikációból készülhet akár jó kód is, de attól tartok, azt már akkora meló megcsinálni, hogy azzal az erővel maga a szoftver is elkészülhet.

Ki is pateroltak gyorsan egy vagon kódert több játék stúdiótól, végül is a játék kódolás egy jó tesztfeladat az ai-nak, ha stabilan beválik, akkor vélhetően mehet minden human coder a levesbe (átképzés valami más, hasznos területre), csak néhány szűk területen maradhat meg az emberi programozó és ez nem a távoli jövő, hanem a jelen folyása.

"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Hát sok olyan kolléga van, akinél az Ai pontosabban, jobban és gyorsabban végezné el a feladatát, de ez nem az AI fejlősésének kösöznhető, és ezekre a kollégákra eddig sem volt nagy szükség .... :-)

Az igazán ijesztő, hogy még mindig a fél szakma egyenlőség jelet tesz a kódolás és a szoftverfejlesztés közé.

Angolul?! Röhej. Ehhez félig gondolatolvasónak kell lenni pusztán a nyelvi félreérthetőség miatt.

Színtiszta bullshit. Nemrég voltam egy nagy multinál, ahol ment az AI reklámozása, de egyetlen gyakorlati példát sem mutattak, csak villogtatták a sok diagramot meg infografikát, hadd vakuljon a paraszt.

Minden évben van valami aktuális műsorszám, amit a managerek mantrázhatnak, mintha értenének hozzá. Ilyen volt nemrég a blockchain. Még a büfében is ezzel öblögetett a sok lúzer, de ha rákérdeztél, persze fogalma se volt egyiknek sem, hogy az valójában mi fán terem. Aztán eltelt 1-2 év, és már senki se emlékszik rá, mert most már itt az AI, a mindenre is megfelelő megoldás. Persze most sincs senkinek halvány fogalma sem arról, hogy mire is lehetne ezt a gyakorlatban használni.

Amikor meg megemlítem, hogy ezek még mindig csak a gépi tanulással feltanított szoftverek, és felejtsék el, hogy ez bármiféle intelligencia lenne, akkor csak néznek rám, hogy ki ez a hülye, aki képtelen haladni a korral.

Szerkesztve: 2024. 03. 09., szo – 19:35

Ez a 40% kb. annyira lehet megalapozott, mintha azt mondanám minden jelenlegi alkalmazás kb. fele valahol Kernigen Rihárd ( ahogy először gyerekkoromban gondoltam) féle helloworld némi továbbfejlesztése.

Avagy ha minden szobor már ott van a kőben, akkor minden szobrot a természet alkotott.

Természetesen alap dolgoknál tud a kuli munkában sokat segíteni. 

Tavaly ilyenkor az MS, a Google es a Meta is megszabadult egy csomo embertol. Nekem akkor az volt az erzesem, az AI miatt volt (lehet csak a inkompetens diversity hire-tol szabadultak meg, de ne legyen igazam). 

Ha ez így van, akkor vagy 40%-kal  több kód keletkezik (ez max bloat lehet, mert semmi szoftver nem fejlődött ennyit mostanában), vagy 40%-kal több programozót fizetnek a kelleténél (ez meg szembe menne a kapitalizmussal).

A nagy cégek hajlamosak akár fals információk alapján is megszabadulni a drága alkalmazottól nagyon gyorsan (majd megoldja aki marad, ha mégsem úgy van), hogy több maradjon a kasszában, így azt gondolom, hogy ha igaz lenne ez a "majdnem fele kódot AI írja", akkor nem pár százalékos leépítések lettek volna a közelmúltban a tech cégeknél.

A másik ami eszembe jut, hogy tényleg 40%-nyi új kódot ír az AI, és ez tényszerűen kijelenthető, de fel kellett venni még plusz embereket a meglévők mellé, hogy átnézzék, kijavítsák ezt a 40%-nyi kódot - és az már nem új kód, hanem csak a "meglévő" javítása, tehát nem hazudik a marketing a "40%-nyi új kódot AI írta" állítással, csak nem írja mellé, hogy ennek 100%-át át kell nézze és javítsa ember.

de ha a 40% kod, amit az AI "ir" egyebkent is kontrolcekontrolve vagy egy sed s/valtozoA/valtozoB/g bonyolultsagu effortot igenyelne, whatever... IDE-k eddig is megcsinaltak helyetted. ilyen statot meg nem fogsz kapni attol, aki az AI szekeret tolja. :)

hat, valakinek aztan ossze kell gyurja a maradek 60%-kal. az meg ha jol ertem stackoverflow meg sajat repoban kereses helyett beszelgetett egy kicsit a robotkurvaval, elsirta neki mi a problemaja mielott megnyomkodta volna a kontrolcekontrolvet? :D vegulis ebben is van potencial.

Cégnél belsős kiértékelés folyik kb 8 különféle AI eszközzel.

Tesztelték a chat alapú

* zöldmezős kódírást,

* programozói rutinfeladatok elvégzését (pl egyszerű kód átalakítás),

* kódkiegészítést.

 

Folyamatosan vizsgálják, hogy matematikai feladatok megoldásában hol tart.

Eredmények:

* vannak lelkes kollegák, akik szerint hamarosan angol lesz a programozás nyelve.

* mások sokkal szkeptikusabbak, szerintük LLM alapú gépek erre kifejezetten rosszak, racionális tudás, érvelés, következtetés hiányzik mögülük, majd talán egy következő generációs Q* algoritmus segít ezen.

* matek feladatokban olyan jó általános iskolás, gyenge középiskolás szintűek.

* kódkiegészítésben összességében talán több idő a szemetet átolvasni és elvetni, mint amennyit segít.

Szóval a hype megvan, a részvényesek felől abszolút elvárás, hogy nagy szájjal AI forradalmat hirdess, különben elavult őskövület cég leszel, részvényárfolyam zuhanni fog (ez nem túlzás, szó szerint így van).

A gyakorlati haszna elég csekély jelenleg, de szerintem előbb-utóbb kihalási eseményt fog okozni.

Hát... kollegám, aki a kód refaktorálás kiértékelésével volt megbízva, 1 egész napig próbálta a github copilotot rávenni arra, hogy egy c++ függvényben nevezzen át 5 változót: "kezdődjön kisbetűvel, legyen ZZZ a vége".

Nem ment neki. Az ment, hogy kilistázza a változókat, az is ment, hogy egy darab példa változót átnevezzen, de a kettő együtt még nem.

Szerintem olyan matek tagozatos, de debil a színvonala, semmi komolyabb dolgot nem bíznék rá.

Másik kollega 3D-ben terveztet vele hétköznapi tárgyakat, teljesen vicces, mennyire nem érti mondjuk az olyan tárgyak lényegét, hogy "villa", és mennyire abszurdan rossz terveket csinál (nem csatlakozó darabok, lyukak, stb).

Akkor a win10/11 frissítések ezért kritikán aluliak? :D

Hmm lehet a win 12 akkor végre rendesen meg lesz írva? :D  :D :D 

-42-

Azert az artificial intelligence for dummies es a chatgpt for dummies konyv befigyel a bal elso monitor alatt, hogy a kepernyok sikban legyenek.

 

Zsak a foltjat. A feladatot ugyan megoldotta, de ne akard tudni hogyan. (a harom monitor ugyanolyan szemre).

 

Kapcsolodo meg:

https://xkcd.com/763/

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Szerkesztve: 2024. 03. 11., h – 08:13

2000-es évek: Letorrenteztem az internet összes tudását 100mbps szuper netkapcsolatomon, ami a világ összes tudása. Én vagyok a Király! 

2010-es évek: Minden Udemy oktatócsomagot megvettem 95% kedvezménnyel. Bármi kell csak megnézem és így mindenhez is értek. Én vagyok a Király! 

2020-as évek: Előfizetek a legtutibb AI enterspájz csomagra, meg azért itt figyel egy highend Nvidia is a gépemben, bármit lefeljesztek. Akár a bármit lefejlesztő új AI-t is lefejlesztem pár angol varázsszó begépelésével. Én vagyok a Király! 

“Az ellenség keze betette a lábát”

2010-2018

 

Ha ujra programozol, es elojonnek kerdesek es rakeresel, akkor ugyan relevans az otlet de 2010-2015-os helyzet, es azota meg lehet oldani elegansabban is.

 

Neha egy komment 2022-bol vagy egy 0 upvote-on allo megoldas 2023-bol leirja az igazi megoldast, de mar a kutya se update-eli.

 

amúgy szerintem a stackoverflow kora lealdozott. Nem tudom mostanaban hol lehet igazan megoldast talalni, de ha van egy egzotikusabb wayland-es linuxos problemad, neha reddit hamarabb ad megoldast. Lehet hogy minden jovobeni problemara a multbol tanitott AI ad megoldast? Ez a full circle? Azaz teljesen korbertunk? A tortenelem ismetli onmagat?

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Hat latok 2024-ben egy hibauzenetet, Google elso talalat, hogy valaki azt latta 2015-ben es megkerdezte valahol a Stack Exchange networkon, es valaki 2015-ben olyan parancsot/libet/akarmit javasolt neki megoldasnak, aminel a projekt sem letezik mar, vagy olyan command, aminek mar nincs is olyan kapcsoloja, vagy maga a command nem letezik tobbet, etc.

@trey Melyik webinar ez? Lehet erre még jelentkezni?

A Microsoft által alkotott AI által generált kódok... nem tudom, hogy létezik-e virtuális genetika, de egy biztos: a hibák itt is tovább öröklődnek. Minél hosszabb lesz az öröklési lánc, annál nagyobbak lesznek a torzulások is.

A topic címére a reakcióm: meg is látszik!

A tudomány és a hit vitája akkor eldőlt, amikor villámhárítót szereltek a templomokra.

40% AI, 40% indiai C&P, 20% kapott kód.

hm. a programozás úgy kezdődik, hogy kiveszek a hűtőből egy sört.

oké, az igazi programozó kávén meg ropin él ; ezt a szintet elérte már az ai ?

HUP te Zsiga !

Azaz! "Az igazi programozó vagy tudja a felesége nevét, vagy nem. Mindenesetre az ASCII (vagy EBCDIC) kódtáblát fejből tudja."

A tudomány és a hit vitája akkor eldőlt, amikor villámhárítót szereltek a templomokra.

Szerkesztve: 2024. 03. 12., k – 11:43

amig az AI-nak a google-nel erre telik, addig nem kell felteni a programozokat se... :D
(de legalabb megtudtuk, hogy a vekony ellentetje a sotet)
https://i.imgur.com/dfjmv62.png

Nem tudok html-t programozni.

Egy egyszerű problémát írtam a copilotnak, megírta a kódot, kipróbáltam, leteszteltem, működik. Nem tudok programozni.

begin var [] krix krax

end