Programozás közben a zárójelpárokat hogyan kezeled?

Címkék

A legtöbb programozási nyelvben kell valamilyen zárójelet kitenni: (), {}, []. Amikor ilyen párokat kell kitenned, hogyan jársz el?

Választások

Hozzászólások

Szerkesztve: 2024. 03. 07., cs – 15:23

Ugyanez pepitában HTML-nél ... pl.:

<p></p>

trey @ gépház

hup.hu kommenteleshez en se hasznalok IDE-t.

Valoszinu ha cikket irnek rendszeresen a hup.hu-ra, akkor se hasznalnek IDE-t.

Ez nagyon koca felhasznalas html irasa szempontjabol.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

He? Te milyen mozit nézel? A kérdés az volt, hogy programozás, a te első side kommented úgy kezdődik, hogy "Ugyanez", elnézést, hogy feltételeztem, arról beszélsz. Mire én válaszoltam, hogy IDE, ami nyilván programozás. Mit értettem egy darabig? Konkrétan ez volt az egyetlen kommentem ebben a szálban, amibe belálltál? Mit tereltem hova? Ne igyál reggel, nem tesz jót.

Mindenki? Az egész szálban az enyémen kívül még egy van, ott is oda jutsz, hogy arra a minimálisra, amit írsz, ott még le van szarva, biztos khiraly is értette :D :D :D

Én kezdtem el értetlenkedni? LOL.

Értem én, hogy kurva nehéz azt mondani, hogy bocs, nem arra gondoltam, csak azt nem, hogy miért.

Hol a tökben mondtam én olyat, hogy csak IDE-m van? A topic volt programozás. Nem inkább az van, hogy mivel te max egy fél marék taget írsz le egyszerre, ezért aki nagyobb tételben kényelmesebben csinálja, az nyilván hülye :D

Egyébként én ha kézzel írok htmlt (hálisten kurva ritkán), akkor azt többnyire abban teszem, mert máshol nem jön szembe. Vagy van valami nem túl idegesítően szar editor, mint itt, vagy írhatok markdownt, és lesz belőle h2 meg p meg li magától. Nyilván azt az öt darab taget nem tart semeddig begépelni, én se venném elő csak emiatt az IDE-t (hanem begépelném az obsidianba, aztán kimásolnám onnan a renderelt html, mert baszakodjon ezzel, akinek két anyja van :D), csak hát sokkal egyszerűbb menőzni, hogy te mekkora jani vagy, kényelmes eszközöket használni looserség.

Azt látom. Akkor miért nem kérdezel?

Egészen addig nem ment a nyitó kommentemre az értetlenkedés, amíg azt nem találtam mondani, hogy az IDE a gyengék fegyvere.

Addig érdekes mód, érthető volt, hogy a szavazás kérdései és a HTML tag-ek írása hogyan kapcsolódnak (levezessem, vagy meglesz?), majd a sértődöttség miatt jött az értetlenkedés.

trey @ gépház

Nem ertem a problemadat. Ahhoz nem kell IDE, hogy egy kommentbe beird, hogy <b></b>. Mondott ilyet valaki? Ahhoz kell Abban segit az IDE, amikor nem kommentet irsz, hanem mondjuk valamilyen frontendet, es nem egy tag-et kell kiirni, hanem ezret.

Neha egesz egyszeruen nem ertem, mi tortenik a fejedben. Vagy szandekos az ertetlenkedes, hogy jol megmutasd a hatereknek?

html-nel az a kerdes, hogy a behuzast hogy hasznalod?

En szeretem behuzni, meg szepen rendezni (fuggolegesen), kiveve amikor a span-nal plusz egy szokoz lesz, vagy a textarea beveszi a komplett behuzast a szovegtorzsbe.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Na, megjött a programozó pride-os ... A munkátok nagy részét már IDE, meg az AI végzi, lassan csak arra kelletek, hogy a számítógépen a power gombot megnyomja valaki ... :sóhaj:

Hidd el, anyádnak a HTML is programozás lenne ha megnézné ...

trey @ gépház

Ennyit enged a középiskolai történelem "oktatás". Ha foglalkoztál volna a technika történetével, tudnád, hogy a szakemberek munkáját soha nem vette el, a szakember munkáját a gépesítés megsokszorozta. De mivel nem tudod, fejlődni pedig nem akarsz, így pörögsz tovább és hagyod, hogy agyad mosói meséljenek neked mindenféle csodabencsmarkokról meg beszopod, hogy egy ChatGPT API wrapper az emberrel egyenértékű szoftverfejlesztő mérnök. 

Egyébként a  géprombolókról is faszságokkal tömték a fejedet. A ludditáknak nem az újfajta gépekkel volt bajuk(a gépesítés nem 1811-ben kezdődött), hanem az eszméletlen silány árukkal, amiket ezek a gépek ontottak, illetve a letört bérekkel. 

Végre szakmai kontent! :-) Azt írtam, hogy kirakom a párját, de van amikor az IDE lekezeli és van amikor az IDE rosszul kezeli le és szenvedek vele. Van itt minden, a lényeg hogy a végén mindig jó lesz! :-)

hat en szeretnem, hogy a {-t {}-re, viszont a (-t ();-re egeszitene ki, ahol a );-t kvazi egy karakternel tekintene, amikor visszatorlom a (-t.

Ezt meg egyik automata ide se utotte meg. Majd a kovetkezonel beallitom vegre. Most ugyis kukazom a vim/vscode-ot.

(hello helix editor!)

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Én úgy tudom, hogy a legtöbb testreszabható pluginekkel vagy beállításokkal. Meg pláne open source is a vim/VSCode, mi tart vissza, hogy megcsináld? :-) Egyébként én se nyúltam még hozzá az első szintű beállításokon túl még semmihez, ami nagyon idegesít azt kikapcsolom, ennyit szoktam testreszabni.

Elso 3.

Ha rogton tudom mit akarok irni, akkor az 1. Ha bonyolultabb kifejezes, akkor a 2. Ha olyan az adott IDE, akkor meg a 3.

Talan a 2-es a leggyakoribb - bar van, ahol a visszalepes automatikus. Azt jelolom.

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

Az IDE lekezeli opciót választottam, de sajnos van olyan amelyik csak kirakja a zárópárt, de vissza már nem ugrik. Na azt utálom a legjobban!

Klasszikus programozási nyelvekben kirakom a párját, majd visszalépek.

Viszont ha a határolók nem egy karakteresek, akkor az editor oldja meg.
Sőt, pl. LaTeX esetében: elkezdem, hogy \begin{ az IDE kiegészíti, hogy \begin{} és berak az idézőjelek közé.
Aztán ha ott tartok, hogy \begin{tikzpicture} és ütök egy entert, akkor beszúr egy üres sort, beszúrja mögé a \end{tikzpicture}-t, és odapozicionál az üres sor elejére. Amikor HTML-lel dolgoztam, ott is valami ehhez hasonló megoldás volt.

Zeller vagyok, nem arulhatom el, sot, megkerdezned is tilos volt. :)

Szerkesztve: 2024. 03. 07., cs – 16:53

Annyira a rutin része, hogy nem tudtam megmondani fejből, meg kellett néznem az IDE-t, hogy viselkedik. Szóval: 3. :))

Régebbi IDE-kben, terminalban stb. pedig ez a scenario.

It is our choices that define us.
Thinkpad X1 Carbon | Arch linux

Szerkesztve: 2024. 03. 07., cs – 18:22

Hosszú, sok beágyazott függvényt tartalmazó Excel sorban: 2

Amikor még régen programozgattam, minden újabb nyitó zárójelet egy TAB-bal beljebb kezdtem. A párját pedig figyeltem, hogy pontosan alá kerüljön, ugyanabba a karakterpozicióba.

Jó teszt: akinek nem kezeli az IDE az amatőr, haha.
Bocs ezt nem álltam meg. Természetesen aki magára venné arra nem vonatkozik.

Hát, nézőpont kérdése, hogy honnantól számít annak. Az MS-nek kevés olyan szoftvere van, aminek az alapját nem valamilyen felvásárolt szoftver adná.
Még az MS-DOS is 86-DOS néven futott a felvásárlás előtt, de azért előszeretettel mondják MS terméknek.

Nagy Péter

Eclipse CDT-t használtál már? Nekünk jól működik, bevált. Ez is parszolja a C fájlokat és van egész jó Intellisense, illetve referencia szerint ugrálás a kódban. A build pedig makefile, vagy akár ninja is lehet. Az stdout kimenetről parszolja a hibajelzéseket, és bejelöli az editorban szépen. Párezer forrásfájlos projekten teljesen jól teljesít, nem lassú, többel nem próbáltam.

; expected

Nagyon mely sebeket tep fel a szavazas.

Huh, ezt hogy utalom, amikor a pontosvesszot egy teljesen uj blokk *ele* teszik. Valakinel divat:

;function tokfuggetlen() {
  kodblokk
}

Sose veszem eszre, es elfelejtem atmasolni az elozovel, es utana legvaratlanabbul ut arcon.

 

Javascriptben a legzavarobb, mert ott ugye nem kotelezo a pontosvesszo, kiveve amikor megis, igy mar eleve hol van hol nincs, aztan amikor meg ilyennel is megvan hintve, olyan, apro kis bugok sulnek ki, hogy ihaj.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Pedig megvan a logikus magyarázata, komoly vita is volt belőle többször és több alkalommal, "defensive semicolon" a jelenség neve, lásd például említve: https://en.wikipedia.org/wiki/JavaScript_syntax 

Az alapja az, hogy egy könnyen önszopatásba torkolló JavaScript hibát küszöböl ki (nem kötelező a sorvégi pontosvessző), bővebben leírva: https://www.geeksforgeeks.org/what-does-the-leading-semicolon-in-javasc…

Több mint 10 éve a lint is tud szólni a hiánya miatt, illetve a jelenléte nem hiba.

A jelenseg az, hogy nem akarnak pontosvesszot hasznalni, de neha meg megis kell. Ezert igy nincs a sorvegen pontosvesszo, de megis van.

Ilyen Matyas kiralyosan megoldott. Szerintem rengeteg hiba forrasa.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

De, boyscout-rule -nak hívják. Olyan nincs hogy egy file-on belül én beírogatok valami "kritikus kódot" és nem nézem át az egészet előtte - és ezért nem teszem ki a pontosvesszőket kb. mindenhova.

Amúgy ha eddig szeméttelepnek gondoltam a javascriptet és leszármazottait akkor ez csak súlyosbodott.
És ennek csak részben a nyelv az okozója - abban a (szakmai) közösségben ahol ez a viselkedés egy elfogadott norma ott bármi lehetséges.

Gábriel Ákos

Olyan nincs hogy egy file-on belül én beírogatok valami "kritikus kódot" és nem nézem át az egészet előtte - és ezért nem teszem ki a pontosvesszőket kb. mindenhova.

Hát pedig. Főleg például template kódok esetén vagy user által is szerkeszthető betétekkel dekorált generált kódoknál. Hidd el, sokkal egyszerűbb oda tenni egy pontosvesszőt, ahol megakadályoz problémákat, mint megtanítani mindenkit arra, hogy használja a JavaScript-et.

És ennek csak részben a nyelv az okozója - abban a (szakmai) közösségben ahol ez a viselkedés egy elfogadott norma ott bármi lehetséges.

Azt kell mondjam, hogy a JavaScript fejlesztők nem hülyék alapvetően, sőt, meglepően okosak, csak egy olyan területen kell mozogniuk, ami nem tesz lehetővé jobb és szebb megoldásokat. Nyilván le lehet cserélni a JavaScript-et, volt rá több nekifutás, aztán mégis velünk maradt.

Szóval röviden: a defensive semicolon egy könnyen alkalmazható workaround egy problémára, amit nem tudsz megjavítani, ezer ilyet lehet felsorolni bármelyik platform esetén.

Azért ezt fejtsd ki még egy kicsit...

Ahogy én értem: van egy ab ovo szar kód, mert ha nem teszel oda pontosvesszőt ahova nem kéne akkor "valami rossz lesz".
Te odateszed, ezért a te kódodba nem "barmol bele" és ezért az "valahogy működik".
De ettől még ugye szar marad csak "nem annyira". 

Jól értem?

Gábriel Ákos

Ahogy én értem: van egy ab ovo szar kód, mert ha nem teszel oda pontosvesszőt ahova nem kéne akkor "valami rossz lesz".

Nem kód, hanem maga nyelv és a platform. Tehát a JavaScript nem követeli ki a sor végén a pontosvesszőt, az compulsory, tehát a következő pár sor teljesen valid JavaScript kód:

console.log("1")
console.log("2")
console.log("3")

És amikor sok kis JS fáljból csinálsz egy nagyot, akkor erre kurvára kellene figyelni, hogy a nem kötelező pontosvessző ott legyen az egyik fájl végén, mielőtt a másik fájlt hozzáfűzöd. És erre találták ki ezt a defensive semicolon megoldást, hogy a fájl/függvény elején ott van egy pontosvessző.

Jól értem?

Oké, lépjünk vissza párat: van egy ilyen probléma a platformmal, hogy oldod meg? Tudjuk, hogy szar, de mi a megoldásod?

> Oké, lépjünk vissza párat: van egy ilyen probléma a platformmal, hogy oldod meg? Tudjuk, hogy szar, de mi a megoldásod?

Hat gondolom az ES5, ES6, ES2016, ES2017, ES2018, ES2019, ES2020, ES2021, ES2022, ES2023

verziok kozott lett volna lehetoseg korrigalni.

Vagy csinaljak meg pythonosra, vagy csinaljak meg kotelezo ';'-re, ami egy ideig warning.

 

Amugy nem csak ott van vele baj, amit mondasz. Van egy projekt, ahol ilyennel van teleszorva:

let alma,korte
const barack = 10
if (barack <10) {
  console.log('heh')
}

Ez igy lefut. Aztan regebben amikor minifiedelt a javascript, akkor ez lett belole:

let a,b
const c=10 if (c <10) {console.log('heh')}

 

Szoval volt egy kod ami futott unminified valtozatban, majd amikor minifiedelve lett, akkor nem futott.

Persze azota a minifidelok okosabbak.

 

Igazabol a legnagyobb problema az, hogy atmasolsz kodot egy-egy projektbol es elkeruli a figyelmedet, hogy valamelyikben ;function stilue() {} van.

 

Barmelyik evben feloldhatnak ezt a ketertelmuseget. Evente jon ki uj valtozat a javascriptbol. Eleg lenne egy warningot tolni a bongeszokbe implementacio gyanant, igy ido is van a nepeknek atterni.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Igen, valószínűleg mind hülye balfaszok voltak, akik ezeket eddig és így kitalálták az elmúlt 20-25 évben... pedig azért van néhány nagy név is közöttük. A másik opció az, hogy egy olyan kényszerpályán mozog az egész cucc, amit te a foteledből a téma felületét karcolva nem látsz át, de azért van radikális "megoldásod" rá...

Nem lenne peldanelkuli a bugfix. Csak par pelda(es5):

let tomb = [1,2,43,4,]
let ojjecktum = {
  nicsak: 1,
  itt: 'se',
  okoz: 'problemat',
  ha: 'vesszo van a sor',
  vegen: 42,
}

Vagy az es2017-tol kezdve ez is szabvanyos:

let handleEnyimet = (elso, masodik,) => {}

 

Nezd amikor nincs igazad, akkor nem kell nekiallnod bunkozni.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Érted-e, mit jelent az, hogy backward compatibility? Az ES5 példád a mai napig működik, ez az, amit egy hirtelen és meggondolatlan mozdulattal lendületből felrúgnál, mert akkor cserébe nem lenne pontosvesszővel kezdődő function. Ha több és jobb kell, mint amit a JS tud, akkor ott a TypeScript vagy a Dart, horribilie dictu a WebAssembly. Ha viszont az kell, amit a JavaScript tud, akkor el kell fogadni a platform kereteit, amin belül meghatározták a platformot és a fejlődését és nem értetlenül és undorodva tekinteni sor eleji pontosvesszőkre, amelyekről középhaladó tutorial-ok elején már bőven szó van, hogy miért vannak ott és úgy, van neve a jelenségnek és szakmányban rutinszerűen kerül oda olyanok által, akik lényegesen többet tudnak a területről...

Szerencsere a vilag nem gondolja ugy (hal' istennek), hogy le kellene ragadnunk es5-nel (veled ellentetben). Ezert vagyunk mostmar es2023-nal.

Es az altalad felvetett problemara vannak a transpilerek.

 

> olyanok által, akik lényegesen többet tudnak a területről...

Latom a bunkozast meg mindig nem sikerult levetkozni. Szerintem fejezzuk be. En nem szolok tobbet hozza.

Remelem maskor hozol egy elvart minimumot. Szebb napot!

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Szerencsere a vilag nem gondolja ugy (hal' istennek), hogy le kellene ragadnunk es5-nel (veled ellentetben). Ezert vagyunk mostmar es2023-nal.

Én se gondolom úgy, hogy le kellene ragadni, de az van, hogy az ES2023 megeszi azt is, amit ES5-re írtak meg, vagyis a sor végi pontosvessző ugyanúgy nem kötelező és ugyanúgy bajt okoz ugyanazokban a helyzetekben.

Es az altalad felvetett problemara vannak a transpilerek.

Egyrészt ezen a problémán nem segítenek, másrészt igen, vonjunk be n+1 eszközt, bisz-baszt és réteget, hogy ne kelljen sehol pontosvesszőt írni a function elé? Really?

Latom a bunkozast meg mindig nem sikerult levetkozni. Szerintem fejezzuk be. En nem szolok tobbet hozza.

Igazából onnan indultunk, hogy szerinted a JavaScript library előállítók egy igen jelentős része balfasz, mert divatból teljesen érthetetlen módon pontosvesszőt tesznek bizonyos helyekre, és látszólag fogalmad nem volt arról, hogy ennek mi a tényleges oka, szóval leírtam, mi az oka, de ment tovább a JavaScript ökoszisztéma ekézése, hogy mekkora balfaszok, mert nem forgatják fel alapjaiban az egészet évente. Innen nézve ez a szokásos Dunning-Kruger effekt lábon kihordva, a hupper kocsmában két sör között hevesen gesztikulálva. Igen, tudom, a hupper kocsmaetikett szerint bólogatnom kellett volna, hogy igen-igen-igen, mekkora balfaszok, hát, nem értenek hozzá egyáltalán.

> Nem divatból, hanem mert nem lehet másképp jól megoldani.

 

Amig a javascript megkoveteli (reszlegesen) a pontosvesszot, addig mindenhol kell hasznalni. Minden sor vegen, mindenhol. (termeszetesen ahova nem lehet, oda nem kell tenni, pl. function va() {} vegere).

Majd ha seholse kell hasznalni pontosvesszot, mert nem kell a nyelvnek, akkor nem kell seholse hasznalni. Addig minden ilyen felmegoldas, es hipszterkedes.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Amig a javascript megkoveteli (reszlegesen) a pontosvesszot, addig mindenhol kell hasznalni. Minden sor vegen, mindenhol.

Nem követeli meg. Pont ez a probléma.

Addig minden ilyen felmegoldas, es hipszterkedes.

Nézd, nálam sokkal okosabb feketeöves JavaScript harcművészek is használják rendszeresen, sőt, majdnem átment a proposal, hogy kötelező legyen, szóval én inkább nekik hiszek a témában...

Szerkesztve: 2024. 03. 08., p – 04:24

Aki automata IDE-s annak hogy viselkedik, amikor visszatorol?:

return (|)
        ^-- kurzor

1. csak a (-t torli vissza, a )-t otthagyja, mint szemetet

2. visszatorli mindkettot ()

3. attol fugg, hogy a kurzor mozgott-e a gepeles es a backspace között

4. attol fugg, hogy gepeltunk-e bele egyeb szoveget, es ugy toroljuk vissza

5. attol fugg, hogy tortent-e mashol gepeles, es ugy jottunk vissza, letorolni a zarojelet.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Es most ugyanez a szavazás idézőjelekre!

 

((Ott nem lehet az ide mindig okos, es tobbet art, mint hasznal.))

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Hú, az menyire idegesít! Illetve új feature lett mostanság, hogy ha már idézőjelek között vagy, akkor auto-eszképeli amit bepasztázol. Persze akkor is, ha már egyszer volt eszképelve!

Plusz a kedvencem amit nem tudtam megfejteni még, hogy van egy virtuális Windowsom, ami 1 db idézőjelet nem fogad el, csak párban lehet beírni. Leütök egyet és várom, hogy megjelenjen, de nincs ott semmi.  Előzsör mindig azt hiszem, hogy lefagyott vagy baromi lassú (Windows ugye). Aztán rájövök, hogy ja igen, leütöm még egyszer, akkor meg jön egyszerre kettő. Ha egyet akartam volna, akkor egyet vissza kell törölni. Ez valami Nyomasek Bobó feature lehet, de nem tudtam megfejteni eddig hogy mi csinálja.

1,2,3,5 - változó.

A pascalos múltam miatt sohasem használom a C programozók kedvencét: A nyitó a sor végén, a záró a sor elején. Nálam az utasítászárójelek mindig egymás alatt helyezkednek el.

Tehát az első példa NEM, a második IGEN.És TAB karaktert használok, a tabstop=4 beállítással. És Windows alatt is vim-et notepad helyett.

Néha a bonyolultabb zárójeles kivejezéseket is több sorba írom.

for (i=0;i<5;i++) {
...
}


BEGIN   {
            ...
        }

Attól függ:

- ha egy sorban van a záró is, akor egyből mindekettő, és közé kezdek írni - de van amikor csak később kerül oda a kifejezés :)

- ha több soros, akkor csak az kezdőt, a zárót pedig majd a végén.

 

De alapvetően nem vagyok programozó ;)

Szerkesztve: 2024. 03. 08., p – 09:09

Nem csak programozás, hanem kb. bármilyen scriptre igaz ez. :)

A legtöbbször egyszerű editorban (pl. mcedit) csinálok ilyet, amiben van syntax highlight, meg ha egy betabulált sorban enterezek, akkor a következő is ott lesz, viszont nem csinál semmi kódkiegészítést. És szerintem ez így jó.

Amikor néha ugyanezt csinálom pl. kate-ban, esetleg notepad+++ban, akkor meg pont azzal szívok, hogy if()) lesz, meg két fi a végén, mert hát ő beírja, meg én is. :D

"Sose a gép a hülye."

Van mikor az ide kezeli van mikor kiteszem a végét is és visszalépek és van, hogy folytonosan írom a kódot. 

Szerkesztve: 2024. 03. 08., p – 19:09

A törzs megírása utána zárom le. Ha nem felejtem el, néha előfordul, hogy a compiler, interpreter óblákolása alapján jövök csak rá. Mondjuk a vim, neovim jelzi, máshogy színezi a lezáratlan zárójel/blokk/tag-eket, idézőjeltípusokat, így aki figyelmes, már abból levágja, hogy valaminek nem jó a színe, nyitva maradt, stb.. Valódi IDE-k (a vim is lehet az pluginekkel széttüzdelve, de azt nem csinálom) ennél jóval tovább tudnak menni, nem csak szólnak bezáráskor, hanem abban is segítséget nyújtanak, hogy melyiket kell lezárni, és észreveszik tag-eknél is, ha rossz sorrendben van zárva.

Plusz a vim, neovim automatikusan tud indentálni is, abból is látszik, ha nem a jó behúzási szinten vagyok, és hiányzik egy hiányzó blokkvég.

A legnagyobb szopás ezzel, ha valaki Lisp, Common List,  ELisp, Scheme, Racket, Clojure, stb. nyelveken programozik, ott szinte minden zárójelezve van, majdnem korlátlan mélységig, nagyon könnyű benézni, hogy miből mennyi van megnyitva, lezárva. Az ellentéte meg a Python, de ott meg sok esetben a behúzási szintek váltják ki.

A computer is like air conditioning – it becomes useless when you open Windows.” (Linus Torvalds)

Nagyon hezitáltam a kiírom a zárót is és visszalépek és az IDE között. Egy legacy projekten dolgoztam évekig, és azt Notepad++-ban csináltam.. ott én írtam be. Mostanában rászoktam a VSCode-ra ott már nem kell ezzel törődnöm.

Software is like sex, it's better with a penguin. :D (r)(tm)(c) آكوش

Nyitok egyet, kiteszem a párját, visszamegyek, az IDE megpróbálja lassabban vagy rosszul kitalálni mit akarok, belejavít, agyfaszt kapok, visszatörlöm mindkettőt, újraírom, megint javít, megpróbálom kiirtani, két perc szkanderezés után sikerül befejeznem a törzset, utána megint belejavít az IDE...

"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "