Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a hetek óta pocsék formában lévő Bayern München három góllal legyőzte a Lazio csapatát, így 1-0-s hátrányból fordítva tovább jutott a legjobb nyolc közé, míg a francia bajnokságban listavezető Paris Saint-Germain a Real Madridhoz távozó Kylian Mbappé duplájával biztosította be negyeddöntős szereplését.

20:11
2024. március 5.
Vágólapra másolva!

Pocsék formában a Bayern München

A mérkőzés kimenetele szinte megjósolhatatlan, mert a bajorok ugyan már csak a hazai pálya miatt is esélyesebbnek számítanának a római együttesnél, de a szezon végén távozó Thomas Tuchel vezette német bajnok nagyon rossz formában van már hetek óta. A Bayern - melynek Lőw Zsolt a másodedzője - az elmúlt egy hónapban játszott hat találkozójából csupán kettőt tudott megnyerni, háromszor is veszített és legutóbb, a hétvégén csupán 2-2-es döntetlent játszott Sallai Roland és Szalai Attila együttesével, a Freiburggal.

20:12

A Lazio sem remekel az olasz bajnokságban

A Bayern rossz formája ugyanakkor mégsem lehet garancia a Lazio továbbjutására, mivel Maurizio Sarri gárdája is hetek óta szenved, a müncheniek elleni siker a kevés kivételek egyike volt a rossz mérkőzéseinek sorában. A kékek hét meccset játszottak az elmúlt egy hónapban és három győzelem mellett négyszer kikaptak. A bajnokságban pénteken egymás után a második vereségüket szenvedték el, az AC Milan elleni meccsen ráadásul az együttes három játékosát is kiállította a bíró. A római odavágón többnyire kiegyenlített volt a játék, a münchenieknek volt talán több jó periódusa, de összességében a Lazio játszott veszélyesebben és Ciro Immobile büntetőből lőtt góljával előnyt is szerzett.

20:18

Thomas Tuchel állása a tét?

20:21

Csoda kell a mélyponton lévő baszk csapatnak a PSG ellen

A másik keddi mérkőzés korántsem tűnik annyira nyitottnak, mint a müncheni. A Paris Saint-Germain három hete ugyanis a második félidőben két gólt szerezve, magabiztos, 2-0-s előnyt harcolt ki a Real Sociedad elleni spanyolországi visszavágóra. Némi hasonlóság mégis van előzetesen a müncheni meccsel, mivel a PSG sincs kiugró formában, legutóbbi két bajnokiján csupán két pontot szerzett, míg a Real Sociedad kifejezetten gyenge szériát fut. Utóbbi három mérkőzésén kikapott, a múlt héten kiesett a Király Kupából, a bajnokságban pedig a hetedik helyre csúszott vissza.

20:22

Anyagilag is jól járnak a továbbjutók

A nyolcaddöntő visszavágója minden csapat számára anyagi szempontból is roppant fontos lehet, ugyanis a negyeddöntőbe jutásért 10,6 millió euró jár a kluboknak, melyek kasszáját az újabb hazai BL-meccs jegy- és egyéb forrásból érkező bevételei tovább gyarapítanák.

20:30

Bayern München-Lazio: kezdőcsapatok

Bayern München: Neuer – Kimmich, De Ligt, Dier, Guerreiro – Pavlovic, Goretzka – Sané, Müller, Musiala – Kane

Lazio: Provedel – Marusic, Mario Gila, Romagnoli, Pellegrini – Guendouzi, Vecino, Luis Alberto – Zaccagni, Immobile, Felipe Anderson

20:31

Real Sociedad-PSG: kezdőcsapatok

Real Sociedad: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Méndez, Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal, Becker

PSG: Donnarumma – Hakimi, Beraldo, Hernández, Mendes – Zaire-Emery, Vitinha, Fabián Ruiz – Dembélé, Mbappé, Barcola

20:34

Hátrányból kell megmentenie a szezonját a Bayern Münchennek

20:44

A PSG edzője nem nyerni jár az Estadio Anoeta stadionba

Luis Enrique a legutóbbi öt meccséből háromszor is kikapott a Real Sociedad otthonában, és csupán egyszer tudott győztesen távozni az Estadio Anoeta stadionból. Mindháromszor a spanyol bajnokságban maradt alul a baszk csapattal szemben, kétszer a Barcelona, míg egyszer a Celta Vigo edzőjeként.

Luis Enrique
Luis Enrique, a Paris Saint-Germain vezetőedzője
Fotó: AFP / AFP/AFP or licensors

20:58

Musiala történelmi mérföldkőhöz érkezett

A Bayern München támadója, Jamal Musiala 30. alkalommal lép pályára a Bajnokok Ligájában. A német válogatott tehetség 21 évesen és 8 naposan jutott el ehhez a mérföldkőhöz, márpedig a sorozat történetében csak Cesc Fàbregas, Roque Santa Cruz, Iker Casillas és Kylian Mbappé jutott el 30 találkozóig fiatalabban.

20:58

Szól a BL-himnusz

A játékosok már a pályán, hamarosan kezdődnek a mérkőzések.

21:00

Elkezdődtek a mérkőzések!

Münchenben és Spanyolországban is elkezdődtek a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek keddi visszavágói.

21:05

A PSG szurkolói megérkeztek San Sebastiánba

21:07

Óriási fölényben a Bayern

A bajor csapat nagy elánnal kezdte a meccset, az első percektől lerohanta a Lazio-t, azonban hiába birtokolja eddig 80%-ban a labdát Tuchel csapata, egyelőre helyzetig sem jutott el.

21:09

Itt az első Bayern lehetőség

A 6. percben Leroy Sane tört kapura, ám a jobb alsó sarokba tartó lapos labdáját Ivan Provedel könnyedén védte.

21:13

Párizsban már a jövőt építik

A Paris Saint-Germain Real Sociedad elleni kezdőcsapatának 23 év és 361 nap az átlag életkora, ami a Bajnokok Ligája történetének valaha volt legfiatalabb kezdő tizenegye.

PSG
Paris Saint-Germain kezdője

21:17

Életerős Bayern-bomba

Egy szöglet után Jamal Musiala lőtt kapura a tizenhatoson belülről, erő volt a lövésben, de a Lazio kapusa védte.

21:20

Nagyon nyom a bajor sztárcsapat

A 17. percben Kane kapott jó labdát a tizenhatos előterében, majd nagyjából 18 méter bombázott kapura, csupán centiken múlott a bajor vezetés, de megpattant a labda egy védőn, így szöglettel jöhetett a Bayern.

21:22

Sípot cserélt a bíró

Ritkán látni ilyen esetet, de a Bayern München-Lazio játékvezetője a szlovén Slavko Vincic kiszaladt az oldalvonal mellé, és egy új sípot kért az asszisztensétől.

21:22

Vezet a PSG!

Természetesen Mbappé volt a gólszerző, összesítésben már 3-0 a franciáknak a Real Sociedad ellen!

21:29

Hadilábon áll a hatékonysággal a Bayern München

A félidő derekánál elbőbb Musiala lőtte bele a labdát az előtte álló védőbe, majd Guerreiro lövését blokkolta egy belevetődő Lazio-védő. A Bayern 26 perc alatt már 10-szer lőtt kapura, de csupán kettő talált kapura.

Újabb német helyzet

A 35. percben Kimmich beadására Eric Dier érkezett, de a fejese nem jócskán elkerülte a kaput.

21:38

Óriási helyzet! Kis híján vezet a Lazio...

Egy kontratámadás végén Zaccagni adott be, a labda megpattant egy hazai védőn, így lett tökéletes Ciro Immobilének, aki erőből fejelt centikkel a kapu jobb oldala mellé.

21:41

Vezet a Bayern!

Harry Kane góljával ledolgozta hátrányát a Bayern München. Guerreriro rossz lövésébe az angol csatár tökéletesen tette bele a fejét.

21:43

Majdnem ott a második német gól

Alig egy perccel a Bayer gólja után Jamal Musiala lőtt nyolc méterről, viszonylag tiszta helyzetből kapura, pechjére nem sokkal mellé ment.

21:46

Így ünnepelték a bajorok Kane gólját

Az angol válogatott csatár szezonbeli ötödik gólját szerezte a Bajnokok Ligájában.

Bayern München, Harry Kane
Kane góljával dolgozta le hátrányát a Bayern München
Fotó: AFP

21:49

Már a Bayern áll továbbjutásra!

Az eső félidő utolsó percében egy szöglet után Thomas Müller fejelt a kapuba, ezzel már 2-0-ra vezet a Bayern München, amely 7 perc alatt megfordította a párharcot és már továbbjutásra áll a Lazio ellen.

21:50

Vége az első félidőnek Münchenben

Őrült első félidő végét produkált a Bayern München, amely Kane és Müller góljaival már 2-0-ra vezet a Lazio ellen.

21:54

Egy kis statisztika

A Bayern München közel 60%-ban birtokolta a labdát a Lazio ellen az első félidőben, több nagy helyzetet is kidolgozott, összesen 16-szor lőtt kapura - igaz ebből csak négyszer talált kaput. A római együttes viszont kilátástalan helyzetbe került, ugyanis az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövése.

22:03

Jöhet a második félidő

Münchenben elkezdődött a második félidő a Bayern München-Lazio meccsen.

22:08

Eldugja a labdát a Bayern München

A bajorok hárul passzolgatnak, lassan építik a támadást.

22:10

Bravúr lenne innen a Lazio továbbjutása

Az utolsó 12 idegenbeli BL-meccséből csak egyet nyert meg a Lazio.

22:12

Ápolás miatt áll a játék Münchenben

De Ligt ütközött Immobilével a tizenhatoson belül, a bíró szerint semmi nem történt, de az olasz csatár lent maradt a földön.

22:13

Immobile már a pályán

Rövid ápolás után Ciro Immobile visszakocogott a pályára, úgy tűnik nem komoly a sérülése.

22:21

Veszélyes bajor helyzet

Egy szép támadás végén Guerreiro kapta a labdát üresen a tizenhatos bal oldalán, majd nem sokkal a jobb kapu mellé lőtt.

22:23

Hármas csere az olaszoknál

A Lazio edzője, Maurizio Sarri változtatott: Vecino, Zaccagni és Immobile helyére Cataldi, Isaksen, valamint Castellanos állította be.

22:24

Mbappé megint villant!

Kylian Mbappé egyedül vihette a labdát a kapusra a balösszeköző helyén, Alex Remiro maradt a vonalon, a csatár pedig elrúgta mellette a labdát a rövid sarokra.

22:28

Eldönti a Bayern a továbbjutást!

Sane lövését Provedel még védte, de a kipattanó éppen Kane elé pattant, aki közvetlen közelről a kapuba lőtt. A Bayern ezzel már 3-0-ra vezet, összesítésbe pedig 3-1 a németeknek.

22:37

Nem áll le a Bayern, kapufa mentette meg a Laziót

Thomas Müller került helyzetbe, de öt méterről telibe találta a jobb kapufát, majd egy perccel később Sane lőtt a tizenhatosról nem sokkal kapu mellé.

22:40

Kane-t könyökölték le, de nincs kiállítás

A 80. percben villant a mérkőzés első sárga lapja, Alessio Romagnoli kapta, miután lekönyökölte Harry Kane-t.

22:46

Mbappé szárnyal idegenben

Kylian Mbappé eddig 32 idegenbeli BL-meccsen 35 gólban vállalt főszerepet közvetlenül (24 gól, 11 gólpassz), ami héttel több, mint amennyit bármelyik másik játékos elért, mióta a francia világbajnok bemutatkozott a sorozatban.

22:48

Nem kímélik Kane-t az olaszok

A hajrában Harry Kane ment hátra védekezni, Cataldi azonban könyörtelenül felrúgta az angolt, villant is a sárga lap.

22:49

Három perc a hosszabbítás

Ennyi ideje maradt a Lazionak csodát tenni Münchenben.

22:50

A németeknek már nem sürgős

A hosszabbtásban a hazaiak hátul passzolgatnak, felőlük már vége is lehetne a mérkőzésnek.

22:53

Itt a vége, fordított és továbbjutott a Bayern München!

Ebben a percben a játékvezető lefújta a Bayern München-Lazio meccset, amit a német sztárcsapat Harry Kane dupjával 3-0-ra megnyert. A Bayern végig dominált a mezőnyben, és esélyt sem adott az olasz együttesnek, amelynek még kaput eltalált lövése sem volt. A bajorok ezzel továbbjutottak a negyeddöntőbe.

22:55

Szépített a Sociedad a PSG ellen

A 89. percben Merino révén szépített a Real Sociedad.

22:57

A PSG bejutott a nyolc közé

A Paris Saint-Germain Kylian Mbappé két góljával 2-0-ra legyőzte a Real Sociedad csapatát, így Luis Enrique együttese összesítésben 4-1-el jutott a negyeddöntőbe.