Porsche-Ferrari meccs a katari első szabadedzésen

Publikálva 29/02/2024 - 13:04 GMT+1

Csütörtök délelőtt megkezdődött a WEC idénynyitójának hivatalos programja, és a másfél órás első szabadedzésen hasonló dolgokat láttunk, mint a hét eleji Prológon. Ezúttal is a Porsche Penske Motorsport #5 egysége végzett az élen, viszont csak minimális előnnyel megelőzve az #51 Ferrarit.

Porsche 963

Fotó: Porsche

A Porsche legjobb ideje – melyet a WEC-csapathoz idén csatlakozó Matt Campbell ért el - 1:42,486 volt, tehát jó két másodperccel maradt el a Prológ legerősebb eredményétől.
Az #51 Ferrari legjobb körét James Calado jegyezte, aki mindössze 46 ezreddel kapott ki a Porschétől.
A németek autói valósággal elárasztották az FP1 élcsoportját; az öt Porsche 963 mindegyike az első hétben zárt, ahova még a #2 Cadillac V-Series.R fért be Alex Lynn körével.
Valamelyest csökkent a címvédő Toyota hátránya a Prológhoz képest, a japánok #7 egysége Kamui Kobayashi révén a nyolcadik helyen végzett, hét tized lemaradással.
A Hypercar-kategória szorosságát mutatja, hogy összesen tíz autó fért be egy másodpercen belülre.
picture

McLaren 720S Evo

Fotó: DPPI

Az LMGT3-ban folytatta jó sorozatát a United Autosport és a McLaren; a Prológ legjobb idejét futó márka ezúttal is az élen zárt a WEC-újonc Nicolas Pino körével.
Mögötte a Vista AF Corse két Ferrari 296-os következik, melyekben a gyors köröket a két gyári Ferrari-pilóta, Alessio Rovera és Davide Rigon érte el.
Az edzés összesen három alkalommal kellett megszakítani. Egyszer valamilyen rendszerhiba volt a versenyirányításon, egy alkalommal pedig egy fotós tartózkodott veszélyes helyen. A harmadik pirosat a #15 BMW M Hybrid V8 okozta, miután Raffaele Marciello a sóderágyban ragadt.