Forrás: Getty

Ha van képed hozzá – Így tervezd meg a saját családi fotófalad!

A digitális korban jóval több fényképet készítünk mint valaha, és jóval kevesebbet hívatunk elő. De szerencsére könnyen orvosolható a helyzet, mivel manapság már az otthoni nyomtató segítségével is pillanatok alatt fotóformába önthetjük legszebb emlékeinket. És ha már a kezünkben tartjuk, használjuk is fel őket.

A fotófal megtervezésének legfontosabb alapszabálya, hogy történetet meséljünk el vele. Mutassuk meg, hol voltunk, merre jártunk a nagyvilágágban, kivel találkoztunk, mennyi mindent kipróbáltunk. Ehhez magunk is hozzáláthatunk, de szakember segítségét is igénybe vehetjük. Ha átméreteznénk vagy újra előhívnánk a képeket, esetleg módosítanánk a színeket, effektekkel javítanánk a fotók hangulatát, érdemes megfontolni szakavatott laborok felkeresését, mert amellett, hogy sok időt takaríthatunk meg vele, nyugodt szívvel rábízhatjuk magunkat a munkájukra.

Ha a képek a kezünkben vannak, el kell döntenünk, melyik falat válasszuk alapul. A zsúfoltabb, nagyobb forgalmú helyiségek kevésbé alkalmasak erre, ezért inkább a lakás privátabb részében keressük meg az ideális helyet – így például a hallban vagy a hálóban.

A következő lépés a forma megtervezése. Gondolkodhatunk szabályos alakzatban, de aszimmetrikus elrendezésben is. Válasszunk ki egy olyan elemet, amely valamennyi képben közös, így azok elhelyezkedésétől függetlenül garantált lesz a rendezettség érzése. Ez a közös elem lehet a fotó színvilága, a képkeret színe vagy akár a képek mérete is.

Ha el szeretnénk kerülni, hogy folyamatosan újabb és újabb helyeket kelljen felszabadítanunk a friss emlékeknek, az is megoldás lehet, ha egyszerű képkeretekből állítjuk össze a a fotófalunkat, melyekben csak kicserélhetjük a képeket, ha úgy tartja kedvünk.

De megoldás lehet egy mágnessel bevont fal is, melyre egyetlen mozdulattal, helytakarékosan szórhatjuk fel egymásra a fényképeket.

Hasonló eredményt érhetünk el a mágnesen falfestékkel is, melyben nagyon apró vas darabkák vannak, így kicsi mágnesekkel hozzájuk tapaszthatók a fotók. Annyival macerásabb ez, hogy több rétegben kell felvinni a falra a festéket.

Ha másik egyszerűen módosítható megoldást keresünk, gondolkodjunk vagány rajszegekben. A gyerekek szobájában különösen jól mutatnak, a képeket pedig tetszőleges formában szúrhatjuk fel velük a falra.

Variálhatjuk az összhatást azzal is, ha vintage stílusú keretekbe öltöztetjük fotóinkat. Ilyenkor arra ügyeljünk, hogy a fotókat nagyjából egyforma távolságra helyezzük el egymástól a falon.

Úgy számoljunk, hogy a fotók kiválogatásától kezdve az utolsó fénykép falra akasztásáig legalább egy hétvégénk rámegy majd erre a munkára. Ha viszont profi segítséget veszünk igénybe, akár több hétig is eltarthat, mire egy karosszékben ülve gyönyörködhetünk a végeredményben.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.