Munkaadód szabályozza, hogy magánszemélyként milyen kommenteket tehetsz a neten?

A kérdés önmagáért beszél. Szabályozza, korlátozza, retorzióval fenyegeti vagy éppen le se nem érdekli?

Szabályozza és retorzióval fenyegeti, hogy magánszemélyként miben és hogyan nyilvánulhatok meg
13% (84 szavazat)
Szabályozza, de nem fenyegeti, hogy magánszemélyként miben és hogyan nyilvánulhatok meg
9% (58 szavazat)
Nem szabályozza, hogy magánszemélyként miben és hogyan nyilvánulhatok meg
73% (472 szavazat)
Egyéb, leírom.
5% (34 szavazat)
Összes szavazat: 648

Hozzászólások

Mert a gyakorlatban az, hogy "szabalyozza" a ceg, az eleg sokmindent jelenthet. Altalaban nem azt, hogy tollbamondjak, mit szabad posztolnod, hanem peldaul amikor a ceg valamelyik termekevel osszefuggesben posztolsz, akkor jelezd az esetleges osszeferhetetlenseget. Szerinted ezt Marcival hobbibol csinaltuk?

Nekem ez meg nem Gestapo-szint, mert magamtol is megcsinalnam, ha nem lenne ra policy. Ezert ez nekem nem is indok arra, hogy felmondjak.

Ez a kérdés nem csak a céggel magával és termékeivel foglalkozik.

Állítólag multiknál divat, hogy a HR az állásra jelentkezők social media jelenlétét ellenőrzi és saját céges szájíze szerint dobálja is ki a jelentkező CV-jét, mert mondjuk az nem az ő világnézetét vallják.

Ugyanez a már dolgozóikkal szemben is megy.

Ez neked belefér?

trey @ gépház

Állítólag multiknál divat,

Fogalmam sincs. Szerintem hulyeseg. Bar en nem szoktam visszaigazolni random ismeretlen arcok jelolgeteseit a kozossegi median. Amellett, hogy nem hiszek benne, hogy ez rendszerszintu jelenseg lenne, alapvetoen megis azt tudom tanacsolni mindenkinek, hogy ha minden heten kiraksz egy bulifotot Instagramra, ahol lehanyod a bokadat, akkor ne legyen nyilvanos a profilod.

LinkedIn van, azt nezegesse batran, a tobbit meg ugysem latja.

Ugyanez a már dolgozóikkal szemben is megy.

Ezt max akkor tudom elkepzelni, ha kicsi a ceg, es mindenki ismer mindenkit. Ha a te szobad a HR-szobajaval szemben van, es bejelol Facebookon a kedves HR-es kollega, akivel ebed utan jokat szoktatok kavezni, abbol sokkal nehezebb kibujni, mintha egy multinal a HR-es Pravindha Kumar bejelolne Bangalore-bol, 0 kozos ismerossel.

Fórumtársaid állították, én meg utánakérdeztem. A jelenség létezik.

Ezt max akkor tudom elkepzelni, ha kicsi a ceg, es mindenki ismer mindenkit.

Persze, hiszen alig látunk olyan pereket, ahol embereket social media postjai alapján kaszáltak el a munkahelyén, ráadásul ezek pl. olyan kicsi cégek, mint a Disney.

trey @ gépház

Persze, hiszen alig látunk olyan pereket, ahol embereket social media postjai alapján kaszáltak el a munkahelyén, ráadásul ezek pl. olyan kicsi cégek, mint a Disney.

Apro kulonbseg, hogy az en arcom nincs oriasplakatokon, es nincs kifejezetten a nyilvanossagnak szant accountom.

Ha igy lenne, akkor el tudom kepzelni, hogy azt mashogy itelik meg, mint a privat FB-profilom.

Szerzodesben mi volt? Ha benne volt, hogy kussolni kell, akkor gondolom megfelelo kompenzacio is jart a kussolasert. Ha meg nem volt benne, es megis kirugtak erte, akkor majd a birosag rendet tesz. Hogy helyenvalo-e, az szerintem 99%-ban ettol fugg.

A latszat minden, ez egy ilyen ipar. Azert is kirughatnak egy szineszt, mert a sorozat szerint a karaktere valami kitesizett szuperhos, a szinesz meg elhagyta magat es pocakos lett. Polkorrekt? Hat persze, hogy nem, de ezert kapjak a fizetest, hogy ott legyen a kisportolt test a kamera elott, amikor a forgatas van.

Celhoz kototten, es a szukseges mertekben termeszetesen rendben van, ezzel a hatalyos magyar jog is egyetert:

A munkavállaló véleménynyilvánításhoz való jogát a munkáltató jó hírnevét, jogos gazdasági és szervezeti érdekeit súlyosan sértő vagy veszélyeztető módon nem gyakorolhatja.

Vitas esetben pedig a birosag feladata eldonteni, hogy az adott eset mennyire sertette a munkaltato gazdasagi erdekeit. A mai cancel culture-rel terhelt vilagban el tudom kepzelni, hogy egy-egy poszt sulyos penzekbe fajhat a cegnek.

Vitas esetben pedig a birosag feladata eldonteni,

Így van. Szerinted mennyi cég akar ilyesmivel bíróságra menni? Rossz PR ha nyer, ha veszít. Általában megegyezés a vége. Vagyis kb. mindkét oldalról: hagyjuk a picsába az egészet

Kurva nehéz bizonyítani ugyanis a vélt kiesett gazdasági érdeket.

trey @ gépház

Nem szabályozza de retorzióval jutalmazza, ha magánszemélyként valamiben és valahogyan megnyilvánulok

Ha ez segít nem én voltam a névtelen feljelentőd.

Életemben nem jelentettem még fel senkit, ellemben nem egyszer jártam már bíróságon tanúként (ezt spec annyira nem szeretem) mert néhány barom nem bírt magával és (számomra) pitiáner dolgok miatt jelentgették fel egymást. Nem szeretem a fajtájukat, de sajnos a választók igen.

Nem szabályozza, de ki akartak rúgni emiatt egyszer.

Szakmai portál (építőipar) kb 20 éve.

Nick mögött voltam, a kereskedelmet elárasztó gyenge minőségű termékekről beszélgettünk egy szálban. Volt egy srác, aki jellemzően habzó szájjal gyűlölt egy bizonyos termékcsaládot, ami jellemzően nehezen szerelhető, olcsó, és nagy hibaarányú volt. Természetesen odatalált a topicba, és megkérdezte, hogy tudjuk milyen szar az XY termék? Én annyit válaszoltam, hogy "sajnos ismerem".

Mint kiderült, a márkatulajdonos egyik lába volt az a portál.

A más számára nem látható regisztrációs email alapján meg is találtak.

Másnap már a szőnyeg szélén voltam, bocsi kommentet kellett írnom, abban az évben nem kaptam semmilyen prémiumot, ja, és el akarták venni a munkáltatómtól a vásárlási kedvezményeket.

Mert ugye akkoriban az emberek még nem igazán használtak internetet, nem tudták miről szól, akkori főnököm pláne, a márkatulaj sem volt internethasználó, ő is csak azt látta, hogy rombolják a brand-et, stb... És az, hogy ők hülyék voltak az internethez, rajtam csattant.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Illetve ma már a GDPR sértés miatt (regisztrációhoz megadott email cím más célra történő hasznosítása, és harmadik félnek kiadása, stb) ez nem menne ilyen közvetlen módon.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Munkaadód szabályozza, hogy magánszemélyként milyen kommenteket tehetsz a neten?

Honnan tudja/tudna a munkaado, hogy XY dolgozo tette az adott kijelentest, kommentelt az adott temahoz mint magnember?

A fenti kerdes feltetelezi, hogy a dolgozo egy nyilvanos forumon azonosithatoan (valoszinuleg a ceghez kothetoen) nyilatkozott valamirol, innentol nem tudom mennyire tekintheto a kijelentes "magan" kijelentesnek. Velemeny?

Ha Kovacs Bela kommentel az "MS Office fan" forumba egy olyat, hogy "ez egy sz*r termek" az maganvelemeny.
Ha Kovacs Bela a kb@company.com cimrol (lathatoan onnan) vagy Kovacs Bela a "company.com dolgozoja" alairassal kommenteli a fenti forumba, hogy "ez egy sz*r termek" akkor ez felfoghato akar ugy is mint a "company.com" velemenye, szerintem..

Innentol kezdve lehet erdekes a dolog, a komment es a tema alapjan.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Biztosan hallottál olyanról, hogy Facebook. Pl. hozzászólsz a Facebookon a személyes profiloddal (rendes neveddel) egy érzékeny témához.

Igen, gondolom elofordulhat ilyen. Velem nehezen, mert a FB-ot nem erre hasznalom. Nagyon ritkan fordul elo hogy beleszolok valamibe, de olyankor ketszer meggondolom, mivel - ahogy irtad - a sajat nevemben szolok hozza. Emiatt fel sem merult bennem ez a lehetoseg, olyan forumokra gondoltam mint pl. a reddit. A masik dolog, a fonok(ok)kel nem vagyok FB kapcsolatban.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Tehát, már működik a megfélemlítés, az elhallgattatás egy formája. Vicces, hogy pont azoktól a cégektől jönnek ezek, amik pl. putyini diktatúráznak 😆

Nem ertem miert ezt a konzekvenciat vonod le. De akkor kifejtem: FB-on (es szerintem mashol sem) mondtam velemenyt ceges dolgokrol. Ha FB-on kommentelek, akkor 2x meggondolom mit irok, ennek semmi koze a ceghez (nincs a profilomban a melohely), csupan jozan paraszti esz (mivel sok a hulye arrafele). Itt sem szoktam igazan kommentelni a ceggel kapcsolatban, egyszeruen nem tema, nincs okom, nincs miert. Korabbi melohelyrol szerintem irtam negativat (talan itt), cegnev emlitese nelkul. Remelem igy vilagosabb.

Az emlitett putyini diktaturaddal kapcsolatban, biztos vagyok benne, hogy ha barmit is irok barmilyen cegrol/partrol, nem fognak novicsokkal vagy sziberiai munkataborral jutalmazni, ellenben a putyini "demokraciaval" :)

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

velemenyt ceges dolgokrol

Ezt honnan vetted? Sehol nem volt itt szó kizárólag céges dolgokról. Attól van szó, hogy pl. a Facebookon magánszemélyként kommentelsz akármilyen témában - mondjuk amihez mindenki nagyon ért és klikkesedés van: pl. közéleti téma -, ami valakinek (vagy a cégednek vagy annak egy emberének, vezetőjének vagy random embernek) nem tetszik, ebből születik egy bejelentés a cégedhez.

trey @ gépház

ami valakinek (vagy a cégednek vagy annak egy emberének, vezetőjének vagy random embernek) nem tetszik, ebből születik egy bejelentés a cégedhez.

Nem volt pelda ilyesmire, nincs ilyen szabaly a cegnel tudtommal.

Kapcsolodva ehhez:

Egy nagyobb ceget hol erdekel az hogy laposfold hivo vagy ha a melot jol elvegzed? Egy 10-20-50 fos Kft. eseten ebbol lehetnek gondok, foleg ha a fonok(ok) mas velemenyen van(nak). Olyan mint a pletyka, olyan kozossegekben mukodik csak ahol mindenki ismeri a masikat.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Egy nagyobb ceget hol erdekel az hogy laposfold hivo vagy ha a melot jol elvegzed?

Az eddigi tapasztalatok és az itteni visszajelzések szerint is pont inkább a nagy multikat érdekli erősen az, hogy egy-egy  dolgozójuk magánemberként milyen véleményt tesz, nem a kicsiiket.

trey @ gépház

Miért érdekelné? Vagy máshogy kérdezem:

Milyen alapon érdekli?

BTW: a cégünk TOP-TOP vezetői közül van, amelyik rendszeresen oszt meg aktuálpolitikai kommenteket, mémeket olyan profilból (meglepetés: nem kormánypárti), ahol szerepel, hogy melyik vállalatnál tölt be pozíciót. Ezek után milyen jogalapja lenne bárkit is számon kérni ugyanennél a cégnél azt, ha valaki mondjuk magánemberként, a céghez semmilyen szállal nem kapcsolódó profilból személyes véleményének ad hangot?

:D

trey @ gépház

Ezek után milyen jogalapja lenne bárkit is számon kérni ugyanennél a cégnél azt, ha valaki mondjuk magánemberként, a céghez semmilyen szállal nem kapcsolódó profilból személyes véleményének ad hangot?

Szerintem a kerdes inkabb az, hogyan jut(na) el ilyen informacio a fonokhoz?

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Nem erdekli oket sem, csak le van papirozva, hogy ha beut a szar, akkor legyen municio. Nem egyszer dolgoztam olyan multinal, ahol szazezres nagysegrendben dolgoztak emberek, le se tojta senki, mit kommentelek es hova. Viszont ha egyszer valaki tenyleg elcseszi, es valodi kart okoz, akkor elo lehet venni a policy-t, hogy nezd csak haver, alairtad te is.

szerint is pont inkább a nagy multikat érdekli erősen az, hogy egy-egy  dolgozójuk magánemberként milyen véleményt tesz, nem a kicsiiket.

Biztos mindkettot erdekli. Szerintem ez erosen fugg a tematol es a publikum nagysagatol a cegnel betoltott poziciotol, stb.
 

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

az a nagy helyzet, hogy meg senki nem jott hozzam, hogy segitene (anyagilag, tudassal), viszont rosszakaro mindig akad egy-ketto.

Oszt' megy a csodalkozas, hogy a nepek 2.5 meter magas nato halos keriteseket huznak fel.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Szerkesztve: 2024. 02. 22., cs – 15:37

akinél szabályozza és retorzióval fenyegeti, annál ez hogy néz ki? mondjuk bármilyen szélsőséges szervezet fórumán ott van (akkár jobbról a vér és becsület, vagy balról a dk), akkor másnap ki is rúghatja akár?

4 és fél éve csak vim-et használok. elsősorban azért, mert még nem jöttem rá, hogy kell kilépni belőle.

Azzal mehet munkaügyi bíróságra, neki fognak megítélni ezért kártérìtést. Csak azért mert a cég aláíratott veled egy olyan papírt h. ezeknek a fórumoknak magánemberként (sem) lehetsz tagja, az nem fogja megállni a helyét, ha perre viszed. Talán egyedül akkor, ha munkakörödből fakadóan képviseled a céget. Vagy még azt tudnám elképzelni, mint a versenytársaknál elhelyezkedés tilalma: ott is kiköthetik ezt a munkaszerződésedben, de alapesetben ez nem lesz érvényes, ha nincs mellette az ellentételezés ezért a tilalomért. Ha bele (akar) pofázni egy munkáltató a dolgozója magánéletébe, akkor kínáljanak fel érte szép mennyiségű  lóvét. Ingyen viszont elmehetnek a kurva anyjukba.

Cserébe valószínűleg nem is ez lesz így egyértelműen és világosan az indoklás, hanem valami általános bullshit amibe nem lehet belekötni majd a bíróságon sem.

Igen, a házmestertempós feljelentők rendszerint nincsenek tisztában a munkajoggal, de hát azért van az emberek ügyvédje, hogy ilyen esetben a szart is kiperelje a cégből. Főleg, ha olyan bejelentésnek adtak helyet, ami hazugság, vagy éppen a munkavállalót semmi sem köti abban, hogy munkahelyen kívül szabadon véleményt nyilvánítson bármilyen témában.

trey @ gépház

Nézz utána, hogy van ez a Klebelsberg Tankerületi Központ esetében!
Az iskolák szintjén senki sem nyilatkozhat és nem tehet közzé semmit.
Bár az egyes tankerületeknél lehetnek eltérések. Ezt nem tudom.

Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Szerkesztve: 2024. 02. 22., cs – 15:38

Amíg nem összeköthető a személyem és a cég, addig ok. De ugye ez egy mezsgye, szóval ha valaki belefeccöl némi energiát, biztos megtalál, mert mégsem úgy kommentelek mintha a darkneten akarnék vásárolni.

A magam részéről úgy értelmezem, hogy sehol nem említem, hogy hol dolgozom. A területet érintő témát meg vagy skippelem, vagy a lehető legáltalánosabban fogalmazok.

Erről még anno alá is írattak vmi papírt, de az nem ma volt.

"The only valid measurement of code quality: WTFs/min"

Ha nem szabályozná, most a pöcsömet lengetném Onlyfansen. :)

Szerkesztve: 2024. 02. 23., p – 07:47

Nem szabályozza, de volt már, hogy figyelmeztetőleg szóvá tette! :(

Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Nemigen pörög a számláló, lehet kellett volna egy

( ) szavazni se merek!

opció is ... 🤔

trey @ gépház

done.

 

kellett volna olyan is:

- nem tudok rola, hogy lenne ilyen szabalyozas

- ugyan nincs ra szabalyozas, de a multban mar megutottam a bokamat

 

stb, stb.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Nem jók az opciók.

Pl. hiányzik: nem szabályozza, de retorzió lehet érte kivételes esetben. Vagy csak bizonyos esetekben szabályozza (pl. ha magánszemélyként a cégemről formálok negatív véleményt).

A szabályozza, de nem fenyegeti opciót pedig nem tudom értelmezni. Minek a szabály, ha nincs érte retorzió?

+0.9

Nem ennyire binarisan (trinarisan) kene nezni, hogy szabalyozza-e.

Nagyon nem mindegy, hogy csak a ceged termekerol nem irhatsz nagyon specifikus dolgokat, vagy csak azt nem teheted egy nyilt reszvenytarsasagnal, amit amugy tozsdetorvenyek amugy is tiltanak ceges policy nelkul is, vagy meg a fonok/HR-es kedvenc kozszereploit se szidhatod, akkor se, ha semmi kozuk a ceghez. Netan egyenesen kotelezo szidnod a fonok/HR altal utalt kozszereploket, akar kulfoldieket is.

Bevallom, én nem teljesen értem a kérdést. Pontosabban értem, de az elolvasása előtt bennem fel sem merült, hogy van relevanciája egy ilyen kérdésnek annak ellenére, hogy ebben az országban élek, és látom hol tartunk társadalmilag.

Tényleg van olyan, hogy az alkalmazott ül otthon a FB előtt munkaidőn kívül, egy poszt alá kommentel valamit (bármilyen témában, bármilyen hozzáállással), és ez aztán visszaköszön a munkahelyén valahogyan?

Ez nekem valahogy annyira durva megsértése a magánéletnek, hogy szerintem egy percig nem maradnék ilyen munkahelyen annak ellenére, hogy nem halnék meg kommentelés lehetősége nélkül.

Azt persze értem, hogy a munkáltatóját, annak termékét, szolgáltatását ne szidja magánemberként sem, a szabadidejében sem, de ilyennek szerintem nem is kellene megtörténni, mert ha utálja, hagyja ott. Onnantól szidhatja. Ha meg nem annyira rossz, hogy otthagyja, akkor ne is szidja. De bármi másról bármilyen véleményt mondhat bárki - szerintem.

volt az az setanyos eset, ahol a sajat tulajdonu mezore epitett egy tanosvenyt valami politikus unios penzbol.

Ott egy tanart kitettek az allasabol, mert a facebook hir ala egyetlen egy darab mosolygos szmajlit kommentelt.

Ennyikeh.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Hát, hogy az állami szférában és csatolmányainál/függelmeinél van ilyen, az rettentő elszomorító, de nem meglepő számomra sem. Azt fel is tételeztem mindig, hogy aki állami (üzemeltetésű/felügyeletű) szervnél van, az nagyjából nem mondhat semmit melóban sem meg otthon sem, ha jöt akar.

Én arra gondoltam, hogy a versenyszférában is lenne ilyen? Nem szeretem a vegán ételeket, teszek egy röhödő fejet egy ilyen poszt alá ami dícséri, és ha a vegán főnököm megtudja, én voltam, akkor elővesz érte?
(nem akartam provokatívabb példát írni)

nem is a tej a durva - bar egy igazi kaves teahoz habos tej dukal - hanem a tojas.

Azt nagyon nehez kivaltani. Nem tudsz kalacsot sutni, vagy fankot. Nem tudsz egy cukraszdaba beulni, mert mindenben van tojas vagy tej.

Ami tenyleg vegan, azok altalaban nem is finomak, de legalabb 2x dragabbak vagy fele akkorak.

Tojasleves, ahh, mindenhez tojas kell. Sutemenyek, minden. Egy egyszeru pogacsahoz is.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Erre hirtelen ezt találtam:

https://anyanyelvapolo.hu/ne-folyasoljon-be-elvalaszthatatlan-igekotok/

+1 feltételez
A legnagyobb ingadozást az “elválaszthatatlan” és “elválasztható” használatban a feltételez mutatja. Tagadásnál inkább egyben marad: nem feltételeztem, felszólításkor azonban nem ritka az “elváló” változat: tételezzük fel. A feltételez igét a latin mintára keletkezett feltétel főnévből képezzük, a tételez ige azonban szintén létezik, és jobbára ugyanazt jelenti, mint igekötős párja (sőt, valószínűleg belőle alakult ki). Ez magyarázhatja, hogy bár a feltételez eredetileg nem igekötős ige, jó úton halad, hogy azzá váljon.

Mindent összefoglalva, az igekötők és igék elválasztásával kapcsolatban csak egy jó tanácsot tudunk adni: hallgassunk a fülünkre!

Dömötör Andrea

Irodalom: Zaicz Gábor (szerk.): Etimológiai szótár. Magyar szavak és toldalékok eredete, Tinta Könyvkiadó, Budapest, 2013.

Szabályozza, a céggel kapcsolatban.

Névvel, arccal vállalt csatornákon (pl. linkedin) és ahol aránylag könnyen visszakövethető a user a céghez ott azt kérik, hogy a céges policy-nak megfelelően kommunikáljunk. Erre vonatkozóan vannak kötelező tréningek (pl. anti harassment, stb.) illetve a gender-diversity, racial-diversity irányelvek miatt oda is figyelnek erre (az a mondás, hogy aki nehezen viseli ezt a fajta sokszínűséget, annak valószínűleg gondot fog okozni a kooperáció a kollégákkal). A magyar politikai dolgokkal nem foglakoznak.

illetve a gender-diversity, racial-diversity irányelvek miatt oda is figyelnek erre (az a mondás, hogy aki nehezen viseli ezt a fajta sokszínűséget, annak valószínűleg gondot fog okozni a kooperáció a kollégákkal).

 

Vajon ebben mi az ok-okozati osszefugges?

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Ez az erem egyik oldala, a masik oldala meg lehet, hogy az, hogy katonasabb rendben, sokkal jobb munkamoralt tart, igy az altalanositasa mogott valamifele gyakorlati tapasztalat huzodik meg.

Lehet, hogy csak kritikat fogalmazott meg, kicsit sarkosan. Vagy most ott tartunk, hogy a ciganypecsenyet romapecsenyenek kell hivni a strandon?

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

igen, itthon van egy elég markáns vélemény az indiába kiszervezett fejlesztések színvonalával kapcsolatban* jelen esetben közel sem erről volt szó.

Általánosságban a viccesnek szánt és egymás között elsütött rasszista színezetű beszólásokról beszélek (pl. túrbános, negro, csoki, gyroszos, stb.). Egyébként egy vagy két indiai van a cégnél (akik egyébént elég jók, nem véletlenül az us-ban élnek), de van sok más náció, nemi beállítottságú, stb.

Már más cégnél is tapasztaltam illetve több HR-essel is beszéltem erről (és itt tényleg HR-re gondolok, nem személyzetisre, recruiter-re, stb), hogy akiben van ilyen típusú ellenérzés (korábbi rossz tapasztalat, sztereotípiák, politikai meggyőződés, stb.) azok általában sokkal nehezen tudják elfogadni a 'más' embereket (kutatások alapján általában a női vezetőket és peer-eket sem). Azt pedig főleg nehezebben viselik, ha ellentmondanak nekik, kritikát fogalmaznak meg irányukba vagy simán jobb megoldást vázolnak neki "mások".
A cég ahol dolgozom pont ezek miatt nem tolerálja azokat akik ezzel viccelődnek, persze az humánus aspektus mellett az is ott van, hogy már egy ideje elég sok helyen direktben (sajnos, sok esetben ész nélkül) törekednek az erősen diverz csapatok létrehozására – amit a McKinsey tavaly év végén közzétett kutatása is megerősített/igazolt.

 

*indiában is vannak elég profi csapatok (akiknek nem kell step-by-step leírni, hogy mit kell csinálni, mert gondolkodnak, jól dolgoznak), csak azok ugyan annyiba kerülnek mint itthon egy hasonló csapat vagy még többe. A C level-nek pedig a legtöbb esetben az számít, hogy olcsóbb lesz a fejlesztés, ráadásul nem kerül head count-ba, az egy más kérdés, ha pár hónap múlva dúrván fel kell skálázni a PM csapatot akik managelni próbálják az olcsó munkaerőt..

A cég ahol dolgozom pont ezek miatt nem tolerálja azokat akik ezzel viccelődnek

Remelem, ilyen helyeken a HQ-ban kezdenek peldat statualni, amikor az adott orszagban elo, anyanyelvi szinten beszelo ismerosomet ugy hivjak a cegnel (multi, nalunk is itt vannak!) a kollegai, hogy "a kulfoldi".

Amikor otthon rendet tettek, es megszabadultak az osszes rasszistatol, akkor lehet a magyar leanyvallalatnal is sepregedtni. Addig csak egy alszent virtue signaling az egesz.

a C level elég korrekt ebből a szempontból és figyelnek arra, hogy az us csapat se maradjon ki a "jóból". Alacsonyabb szinten csak azokra látok rá akikkel én is együtt dolgozom, ők elég PC-k.
Egyébként nagy valószínűséggel ebben az is benne van, hogy a magyar csapattal elég sokat spórolnak (kb 1/3 - 1/4 költségért arányaiban magasabb szakmai szintű embereket tudtak felvenni) ezért jól felfogott érdekül, hogy ne csak kirakati szlogeneket puffogtassanak.

Az nem rasszista, az ismerősöd is fehér :-D

egyetértek, nyilván. Az eredeti felvetés egyébként nem alap nélküli, voltam már életemben párszor abban a helyzetben, mikor erősen gondolkodtam, hogy most én szóljak-e pl a durván férfi soviniszta "poénokat" sütögető kollégának, hogy ugyan a csajok "mosolyognak", de... Viszont ezeket policy managmondásilag nem lehet kezelni, a többség fejében kell. Az mondjuk nem tudom, az ilyen policyk mennyire járulnak hozzá, hogy a többség feje hosszú távon kalibrálódjon... 

Azt gondoltam a "nem sértheted meg a jó hírét" kitétel minden munkaszerződésben szerepel.

Ettől függetlenül a "nem szabályozza"-t választottam, mert nyilván másra nem vonatkozik.

Mármint azon túl, ami az MTben van? 

Szabályozza, ha jól emlékszem az employee handbookban külön szekció is van erről (külföld). Az más kérdés hogy ez a valóságban mennyire betartható, de a hírekben gyakran hallani mondjuk egy kevésbé szalonképes tweet felkapása utáni kirúgásról. Szerintem érdekes perek születhetnek ebből.

"Everything fails, all the time."

Szerkesztve: 2024. 02. 22., cs – 18:05

wtf.

mi köze van hozzá? mármint mi köze van hozzá?

lol.

aki azt jelölte, hogy a munkaadója belepofázik az mondja már hogy csak viccelt.

nyilván ha azt látja egy kollégám, főnököm, hogy a napiszaron óbégatok (munkaidőn kívül), akkor elkönyvel magának valami p*fejnek, de amíg a meló el van végezve, addig miért is kéne hogy érdekelje? ha meg nem végzem jól a munkám, akkor meg megment majd az, hogy a hup-on mindenkivel kedves vagyok és csupa pozitív és szép dolgot írok?

beszabehu.

ha a munkahelyemen pocsfej vagyok, akkor legyen retorzio. ha este 6 után kibujik belolem mr hyde, akkor az meg legyen mar az en dolgom, testverem.

a meloban csak munkarol beszelgetek a kollegaimmal. heti 1x 1 orat smalltalkolok (kifizetik), a tobbiben szigoruan csak szakmai megbeszeleseken veszek reszt vagy a feladataimon dolgozok. udvarias, elozekeny vagyok es csak professzionalisan kommunikalok.

egyebkent meg meg tudok allapitani egy olyan dijszabast, ami a ceg igenye szerint lefedi akar az egesz 24 orat (oraallitos napon a 25-ot is, nagyvonalu vagyok). jelenleg nem ilyen a szerzodesem.

pedig a kétezres években kommenteltem oda. van/volt napiszar .com is meg .hu is, de hogy melyik volt az mar nem tudom. de lehet osszekverem a puruttyaval. regi szep idok, pocsom tudja, tul sokat trollkodtam biztos ezert kisult az agyam... mindjart vissza is regresszalok.

Szerkesztve: 2024. 02. 22., cs – 18:10

-

válasszuk ketté:

- ha beazonosítható vagy és a munkáltatód is veled együtt (Linkedin, FB, akármicsoda IRL névvel és referenciával, céges email az aláírásodba, nickeden), akkor kérhet arra, hogy minden megnyilvánulásod esetén ügyelj arra, hogy ez a TE véleményed és nem a CÉG véleménye. Példa: Linkedin-en erős elánnal mondjuk Oracle / Redhat / Cisco haterkedsz lelkesen. Ekkor mondhatja, h pls, óvatosan

 

- ha proxy mögül akárhogy nickek mögött is tud azonosítani, akkor szerintem sincs semmilyen joga szóvá tenni, tekintettel rá, hogy nem vagy - jó esetben - a munkáltatóval összeköthető

 

Amúgy az internet pont a szabad vélemény nyilvánítás miatt lett pöcegödör, lévén - már - nem szűrt és nívós/hiteles a tartamak 99.99%-a. Ezért kezdik paywall mögé tenni ezeket és ezér lesz furcsa, amikor AI/MI által generált internetes shitstormon tanítják a többi AI/MI-t és a végén harcosok klubjaként megyünk a pincékbe AI/MI tagadókként és vesszük elő a nyomdát és a könyveket. Áram nélkül.

És senkit nem érdekel majd ki hol dolgozik, mert jókat iszunk és keressük a bugot a skynet kódjában a leporellón :)

/amit majd jól postagalambbal küldünk át titkos nicknév mögött, biztos ami biztos/ :D

> Amúgy az internet pont a szabad vélemény nyilvánítás miatt lett pöcegödör

 

Szerintem nem. Szerintem elcegesedett, azaz reklam, marketing, fizetett al-fuggetlen velemenycikkek es videok. Mindent tonkretesz a marketing. Mindent.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

ok, ha fizetős lenne _minden_ és csak olyan reklámot kapnál amire FELIRATKOZOL/KÉRED, szerinted jobb hely lenne?

Szerintem nem. A QA hiány ugyanúgy jelen lenne, csak kevesebb lenne az ingyen szr. :)

Lásd SW layer. Sokan fizetnek bloat nemjó sw stackekért, mert nincs igazán a szakma szabályozva. Nincsenek kamarák, megfelelősségi tesztek. Ahogy HW fronton, elektronikában, gépészetben, statikábam, egészségügyben. Az internet pont a 100000 légy esete. Hajdanán pont csak a bölcs teknősök mondták meg a tutit és nem hígult ennyire fel. Minőség volt ingyen.

 

Az internet is ilyen. Ha addig nem látnám valakinek a válaszát, amig +10 like-ot nem kapott a fórumban lehet jobb lenne.

De már nem lesz ilyen hely sose az intenet. Az AI/ML és igénytelenség kora eljött. Lusták vagyunk már gondolkodni is.

Vissza fogunk térni a usenet-re. :) Saját buborékot kapva az államtól VPN-el, email címmel. :)

> ok, ha fizetős lenne _minden_ és csak olyan reklámot kapnál amire FELIRATKOZOL/KÉRED, szerinted jobb hely lenne?

 

Nem kell feltetelezesekbe bocsatkozni: volt az internetnek egy olyan idoszaka, amikor meg nem uraltak a cegek, es a honlapok jo reszet maganemberek szabadidejukben uzemeltettek sajat penzbol vagy egyetemi infrastrukturan.

Azota lejtmenet.

Hogy a kerdesre is valaszoljak: igen jobb hely volt.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Sajnos pont az a baja az internetnek, hogy emberek név nélkül kommentelnek. Névvel ne félj, nem lenne ilyen bátor. Ha pedig a gerinctelen névtelen kommentjeihez adott esetben még gerinctelen, névtelen féreg fel-/bejelentést is tesz, na az az a kategória, aminél aljasabbat nehezen tudok elképzelni.

Az kb. az a féreg, amelyik a munkatársait is névtelenül nyomja fel a munkahelyen, mert egy gerinctelen ember.

trey @ gépház

Olyasmiképp szabályozza, ahogy a jogszabályok is, igazából bármit csinálhatok a jóérzés határain belül, a többi meg nem foglalkoztat, úgyhogy nem jegyeztem meg.

Bebaszna, ha nem írhatnám le, hogy bebaszna.

Ma se rúgom ki magamat. :)

...persze ha az ügyfeleket szapulnám nyilvánosan és visszajutna hozzá, akkor pá-pá lenne az ügyfélnek, de egyébként senkinek semmi köze hozzá, hogy hova mit kommentelek. /jelenleg/

 

persze, en is szoktam (egyre ritkabban:( ) csinalni. Jot tesz 1-2 honap hup-nelkuliseg.

De muszashinal volt egy topik, ahol oregonnal hajba kaptam, miszerint, ha Oregon szomszedja lenne, akkor feljelentene ot Oregon, erre o mondta, hogy na akkor o most par honapig nem jon. Plusz utana egyik termekbemutatos videoban is elszolta magat, hogy a hup.hu most elerhetetlen :)

 

Rajta tartom a szemem a kockakon. Lehet, hogy csak egy lelkiismereti hang kellett neki, hogy meg maradjon tavol, nem gyogyult fel.

Ez lennek en:)

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

OpenDNS volt az, így semmiről nem értem el. :) Pár hét volt, Oregon baromsága már csak a cseresznye volt a desszerten, előtte Hajbi elmebeteg ámokfutása alapozta meg a dolgot.
Itt volt az a pont, ahol azt mondtam magamban, tessék ezért kerülöm az embereket, itt vagy ő a hülye vagy én, de ez a gondolkodásmód számomra fel és elfogadhatatlan.
Mikor ideköltöztem
1 körülnéztem láttam mi van,
2 elfogadtam hogy én jöttem ide, így alkalmazkodom,
pl eszembe sincs feljelenteni a szomszédos földet, mert évente 2X éjjel szántanak. Előttem is szántottak, ki vagyok én, hogy ezen változtassak, simán kibírom.
Ehhez képest ez az ideköltözöm és majd megmondom mi legyen és ha nem úgy van feljelentelek, ez sajnos egy létező és számomra okádást produkáló attitűd, itt is nyomják helyben páran (városi beköltözők), szerencsére még nem velem, mert nekem még nincs szomszédom, aki itt lakna. (...így nem kell bevernem az orrát legalább :D )
Az utcakép amit lerontok, épp most dőlt össze a szomszéd épülete: https://youtube.com/shorts/Ucv_oVuOAKk?si=bn-RuJVXYxj00Spi

ps: Azóta ezeket a huppereket egyszerűen ignorálom és kész.

Oregon baromsága már csak a cseresznye volt a desszerten, előtte Hajbi elmebeteg ámokfutása alapozta meg a dolgot.

Mondjuk azt sose értettem, hogy valaki mondjuk azért marad távol, mert xy ezt, meg azt írta. Nem egyszerűbb ezeket nem olvasni? 

ps: Azóta ezeket a huppereket egyszerűen ignorálom és kész.

Ja, megtaláltad a megfejtést. Ok :)

trey @ gépház

Nem egyszerűbb ezeket nem olvasni? 

 

ha nem josz a hupra, akkor produktivabb vagy

 

> huppereket egyszerűen ignorálom és kész.

Ja, megtaláltad a megfejtést. Ok :)

 

Van olyan ember, akit egyszeruen a szememmel atugrok: ilyen Raynes, willy es joco01 meg jakubovics

Raynes egyszeruen olvashatatlanul hosszuakat ir, es se fule se farka, a tobbivel a valo eletben se beszelgetnek, igy miert pont itt tennem?

De ettol meg jo neha a hup detox.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Asszem van valami ilyen a szerződésemben, de fejből nem emlékszem rá, hogy pontosan hogy hangzik.

Az rémlik, hogy a céget nem fikázhatom nyilvánosan, de szerintem ez tök normális. Az asszony is picsán rúgna, ha mások előtt mondanék róla pejoratív dolgokat, szóval ez szerintem tök oké.

Ha valami olyan vállalhatatlant tennék, mint a csávó a tévében aki szerint Kaleta nem pedo, akkor biztosan tőlem is elköszönnének, mert azért ehhez veszélyesen hülyének kell lenni, vagy veszélyesen szélsőségesnek.

Az, hogy egy fórumban mondjuk szidom a Windowst, az nem hiszem, hogy bántó a cégnek, ha meg is tudnák, tojnának rá magasról. Ha céges pólóban nyomnám a Windows fikát a Youtube -on, akkor mondjuk lehet, hogy megkérdeznék, hogy ezt most muszáj volt-e, lévén ezzel kilépek a "magánemberként mondom" kategóriából.

Szerintem aszerint döntenek, hogy amit teszek, az érinti, érintheti-e negatívan a céget. Ez meg egy normális magatartás, nem érzem úgy, hogy ugrálnom kéne amiatt, mert személyi szabadságomat korlátozzák azzal, hogy nem haraphatok bele az engem etető kézbe következmények nélkül.

Szóval egyrészt korlátoznak, másrészt meg nem.

Az Egyetem Etikai kódexében, valamint a Szervezeti és Működési Szabályzatában foglaltak betartásához a tartalom megosztással és a közösségi médiával kapcsolatos felelős döntések elősegítéséhez az Egyetem foglalkoztatottjai (mind a munkavállalók, mind a meg- bízott óraadók, kutatók) számára az alábbi eljárásrendet rendelem el:

A fenti szabályzatok rendelkezéseinek értelmében a foglalkoztatottak kötelessége az intézmény iránti lojalitás, az Egyetem céljaival való azonosulás, továbbá, hogy tevékenységükkel és magatartásukkal hozzájáruljanak az Egyetem jó hírnevének megőrzéséhez, növeléséhez, sőt, mindenkor tartózkodjanak az Egyetem jó hírnevének csorbításától és saját tevékenységükben a legjobb tudásuk szerint járuljanak hozzá az Egyetem célkitűzéseinek megvalósításához és vállalt feladataik elvégzéséhez, valamint lépjenek fel az olyan megnyilvánulásokkal szem- ben, amelyek az Egyetemet negatív színben tüntethetik fel.

Minden egyetemi polgárral, de különösképpen az oktatókkal és vezető beosztással rendelkezőkkel szembeni el- várás, hogy a közösségi oldalak használata során is egyetemi polgárhoz illő magatartást tanúsítsanak; mind a levelezések tartalmát, mind hangvételét, mind a közzétételre szánt képi anyagok tekintetében vegyék figyelembe, hogy közléseik nyilvános kommunikációnak minősülnek, melyek az Egyetem megítélésére is kihatással lehetnek.

Az egyetem jó is h. felemlegetted. 

Az kb ugyanolyan súlyú, mintha munkahelyed lenne. Amit egyetemistaként művelhetsz, azt befolyásolja az egyetem szabályzata. Elmész tüntetni valamiért ami az egyetemnek nem tetszik, kitudódik h. részt vettél rajta te is, kitesznek az intézményből.

Szerkesztve: 2024. 02. 23., p – 06:23

Nálunk szabályozzák, de csak annyira, hogy közösségi oldalakon nem lehet olyan posztot kirakni, megosztani, ami a cégre rossz fényt vet, negatívan érinti a céges imázst, vagy valami üzleti titkot szivárogtat ki. Magándolgokban bárki kitehet magáról bármit, pl. pucér képeket, csak céges vonatkozása ne legyen akkor.

Aki ezt megszegi, az fegyelmivel van befenyegetve.

A computer is like air conditioning – it becomes useless when you open Windows.” (Linus Torvalds)

Van valami oktatási anyag, hogy felelősen viselkedj a médiában, a közösségi médiát is ide értve. Azt állítja fókuszba, hogy belső, nem nyilvános dolgokat nem fossál ki publicba.
De különösebb irányelveket nem fogalmaznak meg benne, és ezen az oktatáson kívül nem is jött még szembe ez a téma.

Van olyan foglalkoztato, amelynel ugye egy smiley is kirugast eredmenyezhet. :)

https://hvg.hu/itthon/20230502_lombkoronasetany_filemon_mihaly_polgarme…

A felvétel első részében az hallható, hogy a férfi arra szólítja fel telefonon a nőt, hogy távolítsa el a „röhögős fejet” a lombkoronasétány képe alól, majd berendeli magához. A második részből az derül ki, hogy a találkozó helyszínén a nő nem hajlandó megválni a telefonjától, mire a férfi közli: „Akkor mindent megbeszéltünk, viszontlátásra, a papírokat majd kapod”.

Egyértelműen kimaradt a "Nem szabályozza, de biztosan nem hagyná szó (és akár tett) nélkül a nem tetsző dolgokat"

"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"

Nincs valami szabályozva, de jól lebasz, ha nem tartod magad az általa elképzelt dolgokhoz?

Ez sokmindennel igy van, nem? Az sincs beleirva a szerzodesembe, hogy hova dobjam a szemetet. Ha az iroda kozepet hasznalom kukanak vagy a Mancika asztalat es ezert leb*sznak akkor jogosan haborodhatok fel, hiszen nem volt sehol leirva, hogy ez tilos?

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Ez rossz összehasonlítás, munkaadóként ezért nem vagy perelhető. Azért igen, hogy megbüntettél valakit egy nem szabályzott dologért. Az a minimum, hogy első körben nem büntetés, hanem tájékoztatás, majd szabályzás, elfogadtatás, utána be nem tartás esetén szóbeli figyelmeztetés, majd írásbeli, utána komolyabb retorzió. Nem Észak-Koreában vagyunk, hogy egyből az ágyúk elé ....

BTW: ISO-val tanúsított cég vagyunk a hulladékgazdálkodásra is, feliratozott kukáink vannak, kurván lebasznak, ha rossz helyre dobod és észreveszik 😆

trey @ gépház

Az a minimum, hogy első körben nem büntetés

Ez egy konkret eset?

En mar kaptam figyelmeztetest (tudtommal nem szabalyzott) dologert, tobbszor is. Egyszer valoszinuleg szabalyzott dologert is, de nem neztem utana. Nem buntetes volt, hanem szobeli v. irasbeli figyelmeztetes.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Jó, hát bármilyen balfasz bármilyen témában bossoskodhat, kérdés, hogy mennyire állja meg a tevékenysége a helyét egy komolyabb vitarendező platformon, ugye. Mert a munkavállalónak nem csak kötelességei, hanem jogai is vannak. Ráadásul alapvető emberi jogairól írásban, általa aláírva sem lehet lemondatni ...

Például a szavad véleménynyilvánítás alapvető emberi jog, a magyar alkotmány és a Európai Unió Alapjogi Chartája is tartalmazza, ezt holmi munkahelyi rendelet nem tudja keresztülbaszni.

trey @ gépház

Például a szavad véleménynyilvánítás alapvető emberi jog, a magyar alkotmány és a Európai Unió Alapjogi Chartája is tartalmazza, ezt holmi munkahelyi rendelet nem tudja keresztülbaszni.

Igazából már az MT is korlátozza:

(3) A munkavállaló véleménynyilvánításhoz való jogát a munkáltató jó hírnevét, jogos gazdasági és szervezeti érdekeit súlyosan sértő vagy veszélyeztető módon nem gyakorolhatja

Egyetlen tanulság erre a cégeknek, akik kontrollt szeretnének: tessék szabályozni!

Világos szabályok, számonkérhetőség. Amelyik meg nem szabályoz, vagy olyan faszra való gumiszabályokat hoz, hogy a "jó ízlés keretein belül" (mi a faszom az a jó ízlés? kié?) az meg vessen magára.

trey @ gépház

 https://erthetojog.hu/munkajog/politika-a-munkahelyen-es-azon-is-tul/

A politika és a véleménynyilvánítás munkahelyi korlátozása

Nem feltétlenül a legkönnyebb feladat meghúzni a „szabad beszéd” korlátait. A jog is segítségünkre lehet ebben, hiszen több jogszabályban is találhatunk olyan rendelkezést, ami kijelöl egy-egy határvonalat.

A Munka Törvénykönyve kimondja, hogy

„A munkavállaló véleménynyilvánításhoz való jogát a munkáltató jó hírnevét, jogos gazdasági és szervezeti érdekeit súlyosan sértő vagy veszélyeztető módon nem gyakorolhatja.”

Hogyan kapcsolódhat ez a politikai véleményhez?

Vannak olyan munkahelyek, ahol viszonylag egyértelmű. Például egy politikai párt irodavezető munkavállalójától elvárható, hogy ne adjon hangot olyan politikai véleménynek, mely egy másik párt programját helyesli. Ugyanez azonban a büfés alkalmazottól már nem feltétlenül ilyen egyértelmű. Mindig az adott körülmények alapos vizsgálata szükséges. Ám, ha a munkáltatónak van egy a munkavállalók munkahelyi viselkedésével kapcsolatos belső irányelve, etikai szabályzata, mely rögzíti, hogy mi fér bele a munkahelyi politizálásba és mi nem, akkor azt is figyelembe kell venni. Az már más kérdés, hogy a munkáltató által felállított korlátok mindig jogszerűek-e, nem korlátozzák-e túlságosan a véleménynyilvánítás szabad jogát. Ezért az ilyen munkáltatói iránymutatásokat is megfelelő körültekintéssel, átgondoltan kell elkészíteni, figyelemmel a munkavállalók alapvető emberi jogaira és a munkáltató jogos érdekeire is.

^

Ez itt a munkahelyre vonatkozó rész. Már ez sem egyértelmű a munkaadó szempontjából.

Az meg, hogy valaki nem a cég nevében, nem saját néven, hanem nick-kel, nem a munkáltató által működtetett felületen, hanem mondjuk a saját blogján, nem a céggel kapcsolatban, hanem mondjuk aktuálpolitikai kérdésekben éppen mit mond, annak aztán el nem tudom képzelni, hogy mi köze lenne a munkáltatónak. Főleg úgy, hogy erre nézve a munkáltató semmilyen policy-t nem ír elő.

FYI: a szavazás kérdése NEM a munkahelyre vonatkozott, hanem "MAGÁNEMBERKÉNT az INTERNETEN"-re

trey @ gépház

csak rosszul veszi ki magat, amikor hol ennek, hol annak mondod. Olyan simulosan politikusi, kb. mint a kozpenz elvesztette kozpenzi jelleget beszolas.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Pont leszarom. Engem ilyen érzelmi izékkel nem tudsz befolyásolni.

Méretét és médiasúlyát tekintve ez egy blog. Az, hogy van mögötte némi üzleti tevékenység, hogy egyáltalán fenn lehessen tartani a működését, nem változtat ezen. Mindkettő igaz technikailag.

Az meg, hogy egy kibaszott blogra is kell felelőst megjelölni, ha az üzleti tevékenység része, törvényi előírás.

Impresszum, adatkezelési megbízott, anyámpicsája nem azért van megjelölve, mert ezzel vergődni lehet, hanem mert megbasznak, ha nem teszed.

Sokszor elgondolkodom arról, hogy titeket honnan szalajtanak, olyan amatőrök vagytok ...

trey @ gépház

kérdés, hogy mennyire állja meg a tevékenysége a helyét egy komolyabb vitarendező platformon

Ki kell probalni... Anelkul nem fogjuk megtudni. Lehet rola diskuralni/vitatkozni mint az egyeb kozerdeku temakrol (haboruk, autok, operacios rendszerek, stb.)

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Semmit sem kell kipróbálni, de adott esetben sem kell feltett kézzel megadnod magad. Ha ismered a jogaid és lehetőségeid, az a te érdeked.

Igazad van a jogokkal es lehetosegekkel kapcsolatban. Nekem sokszor nem eri meg az adott szituacio a raforditott idot/energiat.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Jó, bocs, akkor inkább úgy fogalmazok, hogy fogalmam sincs, hogy hol és milyen pontosan van definiálva és mikor írtam épp alá, de szóból és mindennapi tapasztalatokból tudom, h milyen határt nem kell átlépni.

Pl., ha nyilvános fórumokon előkerül a cég, vagy annak tulajdonosi köre, viselt dolgai, stb., biztosan nem szólok hozzá sem pro, se kontra.

De, pl. hogy magánemberként hogy viselkedem a közösségi médiában, milyen irányultságot vallok és hirdetek, az a kutyát nem érdekli. (mondjuk, azért egy horogkeresztes borítóképre lehet, h rákérdeznének)

"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"

Ez mondjuk elég baj. A veres csillagért is elvben megtosznak, az is baj. 2X éve Olaszországban csodálkoztam rá, hogy ott egy boltban simán voltak Sztálin, Hitler és Duce cimkés borok és polcon volt a Mein Kampf is. Szerintem ilyen egy normális demokrácia, hogy olvasd, idd stb amit akarsz, egészen addig, amíg ezt nem mások ellen csinálod.
Normális ember meg max gondol a másikról valamit az alapján amit kitesz, rajzol, stb és ennyi.

De, pl. hogy magánemberként hogy viselkedem a közösségi médiában, milyen irányultságot vallok és hirdetek, az a kutyát nem érdekli.

Ez volt a kérdés.

(mondjuk, azért egy horogkeresztes borítóképre lehet, h rákérdeznének)

Ezt a cégnek nem kell szabályoznia, a BTK megteszi. Az meg erősebb a cégnél. Mint ahogy pl. az alaptörvény is egy munkaszerződésénél.

trey @ gépház

Cèges eszközön tiltja bármifèle politukai jellegû kommentet. Magánszemèlykènt mi köze lenne hozzá?

Munkaadód szabályozza...

Na, még csak az kéne, hogy a munkát is megadóztassák...!

Azt szabályozza, hogy amennyiben a cég nevében nyilatkozok bármilyen formában, meg kell beszélnem és jóvá kell hagyatnom a megfelelő szervezettel. A privát véleményemmel kapcsolatban nincs szabályzás és nem is hallottam róla, hogy valakit elővettek volna. US multi.

Nem tudom, hogy mire gondolt a költő, ezt megkötésnek / korlátozásnak értette vagy sem.

Szerintem ez rendben van.

Munkaadód szabályozza, hogy magánszemélyként milyen kommenteket tehetsz a neten?

Szerintem tökre érthető, hogy mire gondoltam. A válaszod rá:

A privát véleményemmel kapcsolatban nincs szabályzás és nem is hallottam róla, hogy valakit elővettek volna. US multi.

Thx!

trey @ gépház

A kérdés megválaszolására nem vagyok felhatalmazva, kérem keressék meg az illetékes sajtószakreferenst!