"Nem vált be a négynapos munkahét a Telekomnál"

Címkék

Ahogy arról a HWSW, a 24.hu és a Portfólió stb. is beszámolt: véget ért|nem vált be a 4 napos munkahét a Telekomnál:

Lezárja a Magyar Telekom a négynapos munkahét tesztprogramját [...] A cég bejelentése szerint a 2022 nyara óta működő tesztprogramban arra jutottak, hogy „a négynapos modell nem alkalmazható egységesen minden munkatársra”, és „többségük munkája jellege, vagy élethelyzete miatt nem tudott ebben a modellben kellő hatékonysággal dolgozni”. Azt is hozzáteszi a cég közleménye, hogy „a vegyes munkarenddel működő csapatok összehangolása hosszú távon szintén kihívásokat jelentett”. Így aztán február 29-én vége lesz a projektnek. [...]

Részletek itt, itt és itt.

Hozzászólások

Megint egy woke izé, ami nem jött be.

trey @ gépház

Ha ugyan annyi fizetésért heti 5 helyett heti 4 napot kellene dolgozni, én szívesen aláírnám úgy is hogy szeretem a munkám. De van sok más is amit szeretek és jutna rá több időm.

Mióta számít az munkakerülőnek aki annyit dolgozik amennyire a szerződése szól és nem az, aki munkaidőben bassza a rezet? Ha valaki 5 munkanap alatt 4 napnyit dolgozik mert közben telekpapírokat, felújítást, autóvásárlást, fogorvost stb. intéz az is woke?

Megint rossz hír jött, a Telekomnál nem vált be valami -> gecitrey

Nem vagytok ti egy kicsit szívjatokszéjjel? :D

Ennyire nehéz feldolgozni, hogy a világ nem csak abból áll, amit láttok, meg amit a San Fran Trends-ben olvastok?

trey @ gépház

Ez egy munkafolyamat szervezesi es resourcing (es unatkozo management) kerdes. Te ontotted nyakon propagandaval hogy elkezdtel woke-olni meg ilyen faszsagok. Nem mondtam hogy Te vagy geci hanem hogy faszsagokat beszelsz amikor megprobalod ezt ugy feltuntetni, mintha ennek barmi koze lenne egy lmbqt soros gyikember osszesekuveshez. :D

Ha ezt irod: a "Telekomnal megint(!) nem valt be valami"...pont...az mas lett volna. Tudod a karorvendes meg az agitprop nelkul. :D

De tuti nem tudlak meggyozni, mert aki mindenhol pinat lat az mindegyiket meg akarja baszni :D

Mert a te teamedben mindenki heti 40 orat kokemenyen dolgozik, lazitas nelkul.

Hagyjal mar a faszsaggal :)))

Valaki a kormere nezne istenigazabol a csapatodnak ott is kiderulne pikkpakk hogy effektive max. 4 orat dolgoztok naponta. A tobbi kave, cigi, budi, 2 oras ebedszunet, meg reggeltol estig budos kamu managermeetingek. De aki heti 4 napot akar melozni az egybol woke lablogatos szarhazi szerinted, mert te biztos hogy 4 napban is csak napi 4 orat meloznal. Mindenki magabol indul ki ugyebar...

Kar hogy mivel 20+ eve ugyanannal a cegnel vagy es ennyi ido alatt csak egy hulye nem epiti ki a vilag osszes politikai kapcsolatat, ezert nalad mar senki nem mer korulnezni alaposabban.

Hat a Telekomnal dolgozok a nemet GDP-t progertik mondjuk. Maximum az adozasbol bejovo jovedelmuket lehet felelni helikopterezesre, meg KDNPS vadaszhazas bulikon fiuprostikra. :D

Amugy senki sem mondta hogy heti 4 nap kellene vagy heti egy vagy hogy mindnehol jo a HO. A heti negy napban megprobaltak az emberekt tobbet dolgoztatni, ledolgoztatni veluk az otodik napot is, hogy azon mar ne kelljen bejarniuk. Ez igy nem heti negy nap munka, csak heti negy nap "bejaras". Aheti negy nap az negyszer 8 ora lett volna. Koze meg nicns ahhoz hogy ezt HO-ban vagy nem toltottek el.

"Ki hitte volna!" - Ezt miért így kellett? Mintha valami világtól elszakadt dolgot akartak volna... Az analógiád alapján még mindig 6 munkanapnál tartanánk... 

 

Szerinted ez miért nem lehet működőképes? 

Hja, megint el kellett volna olvasni a cikket:

A Magyar Telekom 2022. júniusában jelentette be, hogy teszteli annak a megvalósíthatóságát, hogy 4 napos munkahéttel – változatlan alapbér és feladat mellett - ugyanazt a hatékonyságot el lehet-e érni, mint heti 5 napban.

[...]

Telekom HR által puhított verzió:

Míg a kollégák egy része akadály nélkül oldotta meg a feladatokat az intenzívebb 4 nap alatt, egyértelművé vált, hogy többségük munkája jellege, vagy élethelyzete miatt nem tudott ebben a modellben kellő hatékonysággal dolgozni. 

Lefordítom: a többségük 4 nap alatt nem végezte az 5 napnyi melót, vagyis győriesen: LÓGOTT

trey @ gépház

Érdekes megfigyelés: voltak akik tudtak. És nem reklamáltak, hogy ugyanazért a pénzért többet dolgoznak. Mert valójában ... nem is.

De, azon nem csodálkozom, hogy ti aztán meg tudnátok ezt is magyarázni :D Kár, hogy a Telekom nem vette meg a sztorit.

trey @ gépház

Érdekes megfigyelés: voltak akik tudtak. És nem reklamáltak, hogy ugyanazért a pénzért többet dolgoznak. Mert valójában ... nem is.

Ja, azok akik addig is három napnyit csináltak meg ötben :) 

De, azon nem csodálkozom, hogy ti aztán meg tudnátok ezt is magyarázni :D Kár, hogy a Telekom nem vette meg a sztorit.

Én nem vagyok feltétlen mellette, simán csak az általad citált részekre reagáltam, amiből bizony simán kijön ez az értelmezés. Valójában szerintem a T elképzelése, hogy majd ha csak 4 napon megcsinálják ugyanazt a mennyiségű melót, az egy teljesen fals elvárás. Nem fognak az emberek ezért hosszú távon jobban teperni. Ha a szervezet egyébként képes értelmesen felügyelni a munkát, akkor nyilván nem lehet 80% időben megcsinálni ugyanazt a munkát. Ha meg nem képes, akkor ettől nem lesz a cégnek hasznos változás.

nem végezte az 5 napnyi melót, vagyis győriesen: LÓGOTT

Pestiesen ez így csücskös megfogalmazás.

Amúgy pro és kontra megy itt a találgatás, hogy nem végezték el a melót és ezért lett kivezetve, vagy nem bevezetve, ahogy tetszik...

Az fel sem merült itt senkiben, hogy az is akadály, ha nem individuális a meló (mondjuk nem egy ember, egy reszelővel, egy kalapácsot reszel), akkor problémás a szinkron az 5 napos csapatokkal. 

Itt mindenki abban gondolkodik, hogy "itt a feladat és elvégzem", de egy ekkora cégben ez nagyon sokszor nem így megy. Hiába csak a tied a feladat, vannak előfeltételek, függőségek. Itt akkor is probléma az eltérő ritmus, ha amúgy a hatékonyság, a számok meg minden is rendben van.... Ugyanez megfigyelhető az eltérő időzónákban dolgozó csapattagok között, csak ott nem mindig lehet ilyen egyszerűen feloldani a feszültséget.

Lényegében én inkább azt gondolom, hogy ez nagyon is működőképes lehet, ám vannak olyan körülmények, amik akadályozhatják. Akárcsak a HO esetében. Ahol is szintén egyértelműen nem a teljesítmény/hatékonyság a fő probléma.

Ezert van az a tendencia, hogy minel inkabb at kell allni az aszinkron kommunikaciora:

  • kevesebb IRL meeting es videokonferencias megbeszelesek
  • otletekrol nyisson az illeto ticketet, abban fejtse ki a reszleteket, ott lehet kommentelni
  • kodmodositasra nyisson PR-t, abban lehet reviewzni, kommentelni
  • ha vmi tudast kell atadni, akkor az inkabb irasban tortenjen (tetszoleges wiki engine hasznalataval), mert az legalabb megmarad az utokornak is, nem csak egy 1:1 meetingen hangozzon el
  • jol karbantarthato kodot kell irni, ami onmagat dokumentalja
  • IaC szemlelet is segit ezen (hiszen nem kell meetingen megmutatni, hogy hova kell kattintani egy webes portalon, hanem ott a diff, hogy mit szeretne modositani)
  • aszinkron uzenetkuldes hasznalata (akar email vagy Slack), majd valaszol amikor online lesz

Osszessegeben igy kisebb lesz a csapatok kozotti fuggoseg. Nem gond ha kulonbozo az idozona vagy a munkarend (pl. Izraelben vasarnaptol csut-ig dolgoznak). Persze vigyazni kell, hogy azert a csapatok ne egymas ellen vagy tudtuk nelkul dolgozzanak, de erre vannak agile frameworkokben megoldasok (PO, APO, agile train, stb.)

Nyilvan ha a ceges kultura azt erolteti, hogy kevesebb HO, tobb irodai jelenlet, akkor a dolgozok egesz nap meetingeken csucsulnek. Nem meglepo, hogy 4 napba kevesebb meeting zsufolhato be mint 5-be.

Annyit akartam irni, hogy az ilyen reformokat lehet hogy sokkal melyebbrol/magasabbrol (nezopont kerdese) kell(ene) kezdeni.

Pontosan errol van szo.

Es ezek amiket felsoroltal az osszes olyan cegnel altalaban kotelezo standardnak szamitanak ahol tobb orszagban/idozonaban vannak engineer-ek. Csak azok akik a posvany magyar piacrol eletukben nem dugtak ki meg az orrukat, azok ezeknek a letezeset es mukodeset fel sem tudjak fogni.

Nalunk vannak engineering team-ek a kovetkezo orszagokban:
Romania, Portugalia, UK, Kanada keleti part, USA keleti part, USA nyugati part, India.

Az altalad felsorolt pontok mindegyike kotelezo, es mukodnek is.
Raadasul kevert team-ek vannak, pl. egy product devops csapatnal nalunk elvaras a follow the sun model, magyarul ki kell hogy egeszitsek egymast a dolgozok idozonai a team-en belul, igy senkit nem keltenek fel az ejszaka kellos kozepen soha, mert mindig van valaki online a csapatbol akinel nappal van.
Az pedig a team lead felelossege hogy mukodjon a teamen belul a tudasmegosztas, es minden csapattag tudjon bevatkozni bizonyos szintig mindenbe ami a csapat felelossege.
Nem varazslat ez csak akarni kell :) Legfokepp a vezetesnek :)
 

Kb 2 éve éreztem azt, hogy nálad valamelyik biztosíték kiégett... és valahogy nem sikerült cserélni. Addig még nagyjából normálisan kommunikáltál.

De idővel ez csak eszkalálódott és most olyan vagy mint egy öreg Kuvasz... 

Brühü. Szerintem én maradtam 90'-es/'00-es évek szinten (ahonnan származom), közben a világ meg elbaszódott egy pol. korrekt pöcegödörré. Szerintem olvass 10+ éves kommentjeimet.

ÉS kevesebb HR-es/corporate agymosáson vegyél részt!

(és, hogy pol. korr. is legyek: szívből sajnálom, hogy rossz hírt kaptál, legyen továbbiakban is szuperül csodás napod! :D :D :D)

trey @ gépház

Igazan osszeszedhette volna magat az az erintett 300 ember :)

Nekem 4 napos most is...  túl drága vagyok, hogy mind az ötre kifizessenek, pedig dolgoznék hatot is.

Aki a 4 napra kapta a fizetését az most 5 napra +20%?
költői a kérdés(!), bár akkor is egyfajta juttatás megvonás az érintettelnél...

talán az 5x10h helyett, nem a 4x12h-t kellett volna eröltetni :D

Szerkesztve: 2024. 02. 14., sze – 12:06

"a 4 napos és az 5 napos munkarend párhuzamos működése pedig hosszú távon üzleti kockázatokat jelentene - közölte a vállalat"

én ezt a részt nem értem. nálunk pont így van, hogy különböző óraszámban vannak emberek(annak megfelelő pénzért). és kb a saját csapatán és menedszerén múlik, hogy ez lehetséges e, vagy akadályozó.

lehet a projekt azért bukott be, mert egyben mindenkire vezették be és nem rugalmasan, egyénenként, ki mennyit akar dolgozni és mit dolgozik, milyen területen, hogyan. eleve az fura lehet, hogy egy napon senki nem dolgozik, mert a partner cégeknél meg dolgoznak, szóval kell alkalmazkodás. meg igen amit a cikk ír az élethelyzetek is nagyon különböznek(az pl most is elterjedt, hogy szülésből visszajött nők kevesebb órában vannak). meg eleve sok cégnél most is rugalmas a heten belüli órák eloszlása, változó törzsidőkkel. szóval innen nézve sem világos a hosszú távú kockázata, ha nem mindenki ugyanannyit, ugyanakkor dolgozik.

szerintem simán lehet a szitu ez a megoldások sorrendjében és akkor kizárták a hármast, de közben meg valamiért kidobták az 1-et is és visszarendeződnek a 2-be:

1. rugalmasan 5x8, 4x9, 40 valahogy, 36 valahogy stb

2. mindenki 5x8

3. mindenki 4x8 ugyanazon a napokon

 

Egyébként szerintem a home office topikkal is ez a gond, hogy sokszor ilyen szélsőséges fekete fehérben megy a kérdés, hogy mindenki vissza az irdobába mindegy mit csinál, meg milyen körülmények közt, mert az iroda a mágikus hely, ahol apáink idézték meg a munka szellemét és az máshol nem jön elő. Ahelyett, hogy lejjebb dőlne ez el, feladat és sok minden más függvényében.

Hm, szoval amig sok penz volt a piacon, addig hatekony volt az alternativ munkavegzes, aztan amikor elfogyott a boseg, akkor rajottek, hogy igazabol nem.

Eloszor azt hittem, veletlenul a home office-os threadben vagyok. :D

Alajában véve, 50 éves koromra azt mondom, valóba túl sok a 7 napból 5-öt dolgozni. Túl kevés marad élni. Jó lenne elmozdulni afelé, hogy kevesebb munka legyen több szabadidő mellett. Nyugodtabbak is, egészségesebbek is lennénk mind.

Persze a kapitalizmusban nem ez a szempont, mert ha el tudnák adni a 7 napnyi melót annyival többért, akkor 7-et kellene dolgozni...

És sajna mindig lenne olyan, aki hajlandó is 7-et dolgozni, így kiszúrna a többivel.

Ha az emberek nem vágynának folyamatosan olyan dolgokra, amire semmi szükségük, akkor nem kellene annyi pénzt keressenek, így nem kellene annyit dolgozzanak. De a sok reklám, meg egymásnak megfelelés kényszere, meg a többnek látszás kényszere afelé visz, hogy több pénz kell a több hasznontalan dologra, így több munkát kell elvégezni, nem többet élni...

Igazából azért bukott meg a 4 napos munkahét, mert rájöttek, hogy ha 4 nap alatt elvégzik az addig 5 napnyi melót, akkor valójában rájuk lehet húzni még egy napot pluszban (visszatéve az 5. napot), és akkor még több pénzt keres a cég tulajdonosi köre a már most is végtelen vagyona mellé... Azt szerintem senki sem gondolja, hogy az eddigi 4 napnyi melót kell csak elvégezniük immár újra 5 nap alatt (napi 2 órát semmit téve...).

Speciel én azért járok fél (valójában inkább 45-50 perccel, de ha a felkelés után rácsekkolást is számítom, 1+) órával előbb, hogy mire a 8-ra* beszédölgők nekiállnak dolgozni, minden, a munkavégzésükhöz szükséges rendszer biztosan működjön. 🤷‍♂️

Azt a napi 15+ percet pedig grátisz elengedem a munkaadónak, mert egyrészt nagyvonalú vagyok, másrészt mert ők is nagyvonalúak és rugalmasak.

(* :D :D :D)

trey @ gépház

Nálunk is rövidebb a pénteki munkanap hivatalosan (egy órával). Budapesten. Nem tudok reklamációról. Szóval ez az előítéleted nem jött be.

Tavalyelőtt valamikor ősszel meg azt vezették be, hogy a munkanapáthelyezés miatti szombati munkanapokon csak négy órát kell dolgozni. (sajnos mire ezt közölték, én a szombatra már kiírtam magam szabadságra, tavaly meg nem volt munkanapáthelyzés, az idei meg nem fog érinteni :)

egyrészt nagyvonalú vagyok, másrészt mert ők is nagyvonalúak és rugalmasak

Ez egy baromi fontos szempont, szerintem. És tud is korrektül működni. De legfőképpen épp ez tud a működőképes HO alapja is lenni.

Nekem hasonló a viszonyom a munkaadómmal.

Heti 4 nap hivatalos, szerződés szerinti a HO nekem. Ám utoljára novemberben voltam az irodában és nincs probléma. Ahogyan azzal sem volt, amikor egy héten 6 napot kellett bent lennem. A feladatok el vannak végezve, mindenki boldog.

Lényegében Te sem írtál mást. Mindegy, hogy HO vagy 4 nap vagy  napi 15-30 plusz, illetve mínusz (pénteken). A biznisz menjen és a feladat szabja meg a körülményeket.

Ehhez viszont intelligens munkavállalói ÉS munkaadói hozzáállás szükséges. Ha bármelyik hiányzik, a logika borul.

De végül is ugyanannyi időt töltötök munkával, nem kevesebbet, csak számotokra kicsit kedvezőbb elosztásban.

Én azt mondom, jobb lenne kevesebb időt tölteni munkavál. Az, hogy ezen belül kinek mi lenne a jobb, az egyéne válogatja. Van, aki 3x11-et, van aki 4x8-at szeretne, vagy aki 5x6-ot, meg biztos lenne aki 7x4-et tartana számára legjobbnak (kerekítettem, tudom ez nem ugyan annyi óra hetente). A lényeg, hogy a heti munkaidő érdemben lehetne kevesebb, ne csak átrendezés azonos óraszám mellett.

Húgom sima operátor a Bosch-ban, és a 8 órás 4 műszakos munkarend után neki "megváltás" volt az átrendezés a 12 órás, 4 napos műszakokkal, mert azonos utazási idő (napi 3 óra) mellett több munkát tudott le egy utazással, így kevesebb napot kellett mennie (a 8 órás napok esetén sem tudott már érdemben alváson kívül semmit csinálni, így a 12 órás, de kevesebb műszak neki több egyben lévő, valóban használható szabadidőt eredményezett). Az az elosztás neki jobb. De ugyan annyit dolgozik, csak máshogy. Szóval van ahol az átrendezés is sokat segít (ahogy nálatok is gondolom).

De a munkavállalóknak valójában (szerintem) az lenne a jó, ha az összesített munkaidő lenne kevesebb, és tényleg több óra lenne munkán kívül, nem csak az elosztás lenne optimálisabb.

Ebbe kár bármi ideológiát beleerőltetni.

Van aki mind az 5 napot ellógja, más meg 3 alatt is meg tudja váltani a világot. Mindenhol vannak szerintem egyedi igények, hogy én ennyit meg annyit akarok dolgozni. Nálunk ennek nincs is akadálya, persze a bérezés arányos.

Ha most valahol kitalálják, hogy legyen mindenkinek 4 nap, változatlan bérrel, előbb-utóbb úgyis be fog állni az egyensúly. Mert a kevesebb munka miatt nem fogják tudni ugyanazt a bért kigazdálkodni vagy nem fognak tudni emelni. Ezt a munkaerőpiac majd beszabályozza.

Ha tényleg ugyanazt a munkát meg tudják csinálni 4 napban, akkor mindkét fél hülye lenne nem általánosan bevezetni. De ez tömegével még nem nagyon történt meg.

Jo de akkor trey hogyan buzizhatna vagy wokeolhatna egy nagyot naponta parszor velemyik topicban???? Ez az o blogja ertem? En mar ippeg elaludtam volna ma annyira langyosviz volt a hup, csak par erdekes uzleti es technologiai hir volt, mire vegre megjott az ideologiai harc. Hatra lehet dolni. :D 

Valljuk be hogy az egesz arrol szol, hogy a managementben senkinek fogalma sincs mit is kellene csinalnia a penzeert csak a szemejzeti allomanyukat tudjak habositani. Beveztnek valamit, mert valamelyik majd kap erte egy jo bonuszt, aztan kivezetik, aztn mast vezetnek be. Mindenfele hulyesegbe belefognak, aztan visszalepnek. Hall valamit valamelyik hulye, hogy egy startup mit csinal, erre megprobalja bevezetni egy tobb tizezer fos cegnel is. Mert valamit csak csinalni kell ha mar felvettek oket azert  avalag penzert.

Lehet karovendeni, hogy most aztan masok nem fognak negy napot dolgozni es rohogcselni, meg mindenfele ideologiai vackot rakenni a dolgora, de valojaban arrol van szo, hogy a nemet cegeknel (dolgotzam mar parnak) kurvara tobb a manager mint a melos. ezek meg unatkoznak :D

You must pace your work. What do I mean? I’m glad you asked that. We pace our work according to the eight-hour workday. If you have twelve hours of work in your in-box, for example, you must compress that work into the eight-hour day. If you have one hour of work in your in-box, you must expand that work to fill the eight- hour day. That was a good question. Feel free to ask questions. Ask too many questions, however, and you may be let go.

Orientation, Daniel Orozco

Tippre ez is olyan sikeres bevezetés volt, mint a müncheni közigazgatásban a Linux. ;)

Aztán levonták a következtetést, hogy ez nem jó. :D

Kb. milyen aranyban valik be barmi is a telekomnal? Akit ismerek es nekik dolgozott, az mind panaszkodott a korulmenyekre.

A cikk szerint:

 

A cég 2022-ben az első tapasztalatok alapján azt kommunikálta, hogy a három egybefüggő szabadnap kiegyensúlyozottabbá teszi a dolgozóikat, és utána nagyobb hatékonysággal tudnak teljesíteni a munkahelyükön. Tavaly áprilisban pedig azt közölték, hogy

a pilotprogramban részt vevő munkatársaink 92 százaléka érezte úgy, hogy a munkája mellett elegendő ideje jut a magánéletre, és az első tesztidőszak végén 90 százalék válaszolta azt, hogy szívesen folytatná a 4 napos munkavégzést.

 

Mivel azonos mennyisegu munkafeladatot kellett elvegezni, a 4 napos munkahet valszeg a napi 10 ora munkat jelentette. De nyilvan mindenki inkabb napi 8-at akarna dolgozni (tisztelet a kivetelnek, a szerencseseknek es ne hagyjuk ki a kevesbe igazmondokat). Ertem en a statisztikat, de azzal lezarni a programot, hogy nem eleg hatekony... De riszpekt, hogy legalabb megprobaltak.

Szerkesztve: 2024. 02. 14., sze – 16:50

Errol eszembe jutott a vicc, amikor a HR megkerte a statisztikusokat, hogy mutassa meg, hogy a Covid alatt a home office-ban melyik reszleg lett hatekonyabb es melyik reszleg lett kevesbe hatekony.

A statisztikusok kimutattak, hogy minden reszleg kevesbe hatekony lett home office-ban, kiveve a HR-t es a statisztikusokat.

A 300 4 napos ember nem magában dolgozott, hanem a szervezetbe beágyzva. + alvállalkozók. Nehéz dolgo bevezetni részlegesen.

A részletek ismerete nélkül bármit kijelenteni szűklátókörűség. A Magyar Telekom meg nem fogja kiadni a részletes elemzést. A kör bezárult.

A vállalat szóvivője szerint nem vált be a 4 napos munkahét, ezért a 6 napossal próbálkoznak, illetve a bentlakásos módszer kidolgozására tettek javaslatot.

For Whites Only meeting room!

No igen, ezert van nalunk egy nagyon kemeny 2-3 hoapos gyorstalpalo amit bezony el kell vegezni. Mondanom sem kell, hogy a tobbseg nem tujda iagazan ertelmezni a vegere sem a dolgokat, de talalunk mindig egy par igazi superhero-t. Aztan ezek vagy itt maradnak, vagy megkoszonik, hogy felszteroidoztuk oket es kapnak mashol egy sokkal zsirosabb allast :D

De trey eseteben ez nem generacios probelma. Vannak a woke lmbqt gyikemberek, meg az igaz keresztenyek. Na az utobbiak ertik csak meg mi a munka es csak ok tudnak dolgozni. Ennyi :D

szakmai tudást lehet tréninggel javítani - de én elsősorban a humán, soft skill-ek hiányára, illetve eltérő értelmezésekre gondoltam, mint problémára.

A szakmai tudás megszerzéséhez kell kitartás, kudarc kezelés, probléma megoldó kézség, kommunikáció stb..

For Whites Only meeting room!

Akkor jogosan mondhatom egy Telekomos allasinterjun, hogy 30 evesen 35 ev tapasztalattal rendelkezem... Aztan ha a hr-es holgyike visszakerdez, hogy ezt megis hogy kepzelem, majd azt mondom, hogy tuloraztam.... xD  (technikuskent nem volt idegen nekem a millio hetvegi munka meg COVID idoszkaban se... akkor csak annyi volt a kulonbseg szamomra, hogy maszkba jartam dolgozni... )

Kösz a cikket, érdekes volt. Nem hinném, hogy a "beosztásban" dlgozók (ügyfélszolgálat és műszaki hibaelhárítás) esetében kevesebb időben ugyanannyi munkát fel lehet dolgozni/megoldani (nyilván kevesebb hívást tud felvenni, ha megoldani is nekik kell egyszerűbb eseteket, akkor alapból egy megoldásra pont ugyanannyi idő kell, mint több munkaidőben). Szóval ez a tesztcsoport bukásra volt ítélve szerintem. A feladat-alapon dolgozóknál elsülhetett volna jól is, ott szerintem az egyéni hozzáálláson múlik, bár kevesebb munkáért ugyanannyi pénzt kicsit jól hangzik alkalmazotti munkaviszony esetén, illetve aki ilyenben dolgozik, az alapból elvárja a megfelelő rugalmasságot a cégtől is (és jó esetben vissza is adja a cégnek a saját rugalmasságát).

De lehet, hogy rosszul gondolom. 

Ami egy bullshit, semmi sem derült ki belőle, mindössze az, hogy "jaj, hát nem tudnak így a gyerekekért menni az óvodába".

Ami szerintem nem jött be:

A kezdeti tapsikolás, hogy "jaj, de jó, minden hétvége hosszú hétvége" után kiderült, hogy az SLA-k, deadline-ok ugyanott maradtak, a munkát bizony be fogják vasalni rajtuk.

trey @ gépház

Nem sok plusz info van, de itt sem derül ki miért volt cél a full egységes bevezetés. pl miért volt muszáj a 36 órát négy nap csinálni, akinek az nem feküdt, ő miért nem tolhatott még négyet az ötödik napon pl. Vagy mit jelentett az, hogy nem sikerült megcsinálni a öt napi munkát négyben, tök nem mindegy, hogy mennyivel maradt el. Mert ha arányosan eleget csináltak így is, akkor is lehetett volna opció megtartani és opciónak adni a kevesebb fizut, és akkor nem kellene a cégnek leépíteni, ha úgy van és költséget takarít meg. Meg ha az eredeti 150 embernél jól működött, akkor mi értelme volt az egészet lefújni, mint kudarcot. Miért nem valahogy annak a mentén építkeztek, rugalmasan.

Nem az a draga.

Van mondjuk egy ugyfelszolgalatod, 6-22-ig van nyitva*. Ezt mondjuk pont le tudod fedni 6-14 es 14-22 muszakokkal. Aztan jon valaki, hogy hat neki egyik sem jo, de 8-16 kozott szivesen jonne dolgozni. Oke. Ki jon be 6-8 kozott? Keresel valakit, aki meg csak napi 2 orat melozna, azt is pont reggel? Mondjuk kilencre jar dolgozni valahova, elotte fusizna egy kicsit 6-8 kozott egy callcenterben?

(* hasamra utottem, ez nem telekomos pelda)

Ki mondta, hogy a műszakok nem lehetnek átfedésben? Nem lehetetlen megoldani.
Maradva az ügyfélszolgálati példádnál az egyszerűség kedvéért: Lehet igazodni a terhelés eloszlásához. Reggel 6-ra csak páran járjanak, de ők 14-kor mehetnek haza. 8-ra pedig jöjjenek még be emberek, mert akkor növekszik a terhelés.

Megjegyzem, hogy mi van a papíron és mi az, ami a valóságban, az szétválik. Csapaton belül szépen meg lehet beszélni, hogy ki mikorra jár. Én is jártam már reggel 7-re, de 16 után már tuti nem voltam bent / nem dolgoztam HO-ból.

Ki mondta, hogy a műszakok nem lehetnek átfedésben?

Senki. En sem. Azt mondtam csak, hogy nem a SAP HR funkcionalitasan mulik az, hogy adhoc igenyeket le tud-e (akar-e) kezelni a ceg a muszakbeosztasban.

En lattam mar ugyfelszolgalatot belulrol (egeszen nagyot), nem annyira trivialis megoldani, hogy mindenkinek az egyeni agymenesei bele legyenek kalkulalva a beosztasba. Nem lehetetlen, csak nem trivialis. Es plane nem olcso. Most nem arrol van szo, hogy van 4 IT-s a cegnel, akik egymas kozt megbeszelik, ki adja a keszenletet.

én már péntekre úgy elfáradok (és kedvem se) - hogy délelőtt csak a heti dolgokat nézem át - ritkán kezdek új taskot.

Tervezem a jövőhetet, hogy ezen a héten mi maradt el és mit kell átnyomni a köv. hétre.

Majd délben ebéd, délután meg bevásárlás stb. péntek délután már semmi munka.

Akkor nálunk 4.5 napos munkahét van ?

For Whites Only meeting room!

Szerkesztve: 2024. 02. 18., v – 18:40

Ha valaki nem ismerné a 4 napos munkahét, az napi 9 órás munkaidővel működik. Amikor napi 8 órában dolgoztam, azt minden hónapban javítgattam az SAP-ban, mert volt minden napra 10-12 munkaórám.