Gyöngyösi Márton antiszemita botránya: megszólalt az izraeli nagykövet

Gyöngyösi Márton
Vágólapra másolva!
Gyöngyösi Mártonnak, a Jobbik elnökének újabb antiszemita megnyilvánulása került nyilvánosságra: egy levelezésben Orbán Viktor miniszterelnököt zsidóellenes kijelentésekkel támadta. Most Izrael budapesti nagykövete, Jákov Hadasz-Handelszman reagált Gyöngyösi Márton kijelentésével kapcsolatban.
Vágólapra másolva!

Még egy újabb bizonyíték a Jobbik valódi természetére – közölte a Magyar Nemzetnek válaszolva Jákov Hadasz-Handelszman, Izrael budapesti nagykövete. A diplomatát annak kapcsán kérdezték, hogy portálunk egy 2020-as belső levelezést hozott nyilvánosságra, amelyben Gyöngyösi Márton, a Jobbik elnöke újabb antiszemita kijelentést tett, ezúttal Orbán Viktor miniszterelnökre vonatkozóan.

Gyöngyösi Márton ismét lebukott az antiszemitizmusával Forrás: © European Union 2022 - Source : EP/Fred Marvaux

A 2020. január 9-én történt e-mail-váltás Gyöngyösi Márton európai parlamenti képviselő, jelenlegi pártelnök, akkori elnökhelyettes, illetve Stummer János akkori Jobbik-alelnök, az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának egykori elnöke között zajlott.

- írta Gyöngyösi Márton a levélben.

A Jobbik vezérkara éppen azt vitatta meg, hogy milyen álláspontot alakítsanak ki „az iráni helyzettel kapcsolatban" megfogalmazott közleményükben. Az aktualitást az adta, hogy az Egyesült Államok likvidálta az iráni kémfőnököt, a terrortámadásokért felelős Kászim Szulejmánit.

Biden embere Gyöngyösivel parolázott

Noha sorra kerül a címlapokra Gyöngyösi Márton antiszemita kijelentései miatt, David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete mégis úgy gondolja, a Jobbik elnökének helye van a kirendeltség fogadásain. Tavaly áprilisban kipát viselve ült a nagykövetségen pészah ünnepe alkalmából megrendezett széderesten. Akkor a Magyar Nemzet kérdésére az amerikai nagykövet úgy reagált: Gyöngyösi azért kapott meghívást a nagykövetségen tartott széderestre korábbi antiszemita kijelentéseinek ellenére, mivel fontos számukra a különböző véleményen lévő és beállítottságú magyarokkal folytatott párbeszéd, még azokkal is, akikkel nem értenek egyet.