Lewis Hamilton miatt került be a Forma-1-be a pilóta, de már meg is bánta

Jack Aitken
Jack Aitken before the second practice ahead of the Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix at Yas Marina Circuit in Abu Dhabi, United Arab Emirates on November 18, 2022. (Photo by Jakub Porzycki/NurPhoto) (Photo by Jakub Porzycki / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Vágólapra másolva!
Minden bizonnyal nem fog több Forma–1-es hétvégén rajthoz állni Jack Aitken, aki ezáltal egyetlen F1-es futamszerepléssel fogja zárni a pályafutását. Aitken felelevenítette a 2020-as Szahír Nagydíjon szerzett tapasztalatait.

A 2020-as szezon utolsó előtti hétvégéjén a mezőny maradt Bahreinben, ahol az egymás után rendezett második versenyt Szahír Nagydíjnak nevezték. Ezen a hétvégén a mercedeses Lewis Hamilton pozitív koronavírusteszt miatt nem vehetett részt, így a Williamsből George Russell helyettesítette őt, míg Russell helyére a Williams akkori tesztpilótája, Jack Aitken ült be. A brit-koreai pilóta abban az évben került át a Renault-tól a Williamshez, és főállásban a Forma–2-ben versenyzett, ám Hamilton betegsége miatt lehetőséget kapott az F1-ben is.

Jack Aitken egyetlen F1-es futamon állt rajthoz Forrás: Williams Racing

A Szahír Nagydíj azonban nem a legjobban alakult Aitkennek, aki a 17. helyről rajtolt, majd azon a környéken haladt, amikor

a táv kétharmadánál megpördült és leszakadt az autójáról az első szárny.

Ez az incidens vezetett a biztonsági autós fázishoz, amelyben George Russell és Valtteri Bottas kerékcseréjét is elrontotta a Mercedes. Aitken végül a 16. pozícióban fejezte a versenyt, és mivel az idényzáróra Hamilton jobban lett, ez maradt az utolsó versenye is.

Aitken magával viszi az emléket a sírba

„Akkoriban nagyon csalódott voltam az élmény miatt, mert úgy tűnt, hogy teljesíthetem a második versenyemet is Abu-Dzabiban, mivel Lewis még mindig nem volt biztos abban, hogy időben felépül. Végül nem így lett, és

Az idő múlásával viszont átértékeltem a dolgokat, és rájöttem, hogy tulajdonképpen az összes többi dologból, amit csináltam, legyen szó szabadedzésről, időmérőről vagy a verseny hátralevő részéről, kihoztam a maximumot.

Boldog lehetek, hogy megcsináltam" – mondta Aitken a The Race-nek.

Ha újrakezdhetné, Jack Aitken nem harcolna ennyit a Forma–1-ért Forrás: Williams Racing

Másként csinálná a dolgokat Aitken

A 28 éves pilóta az elmúlt időszakban elsősorban a német túraautó-bajnokságban (DTM) szerepelt és az endurance-versenyzéssel foglalkozik, így tavaly és tavalyelőtt már többek között a Le Mans-i 24 órás autóversenyen is elindult. Aitken arról is beszélt, hogy ha visszamehetne az időben,

nem töltene el annyi évet azzal, hogy vár egy Forma–1-es szereplésre,

amely ráadásul végül csak Hamilton megbetegedése miatt jött neki össze. A brit-koreai versenyző úgy érzi, hogy

talán hiba volt, amikor az erőfeszítéseit teljes mértékben az F1-re összpontosította

a Renault, majd a Williams akadémistájaként és tesztpilótájaként, mert inkább más sorozatokban kellett volna már fiatalabban kipróbálnia magát.